Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3301 » sob 17. úno 2024, 03:57

K nosnostem - pokud by někoho zajímalo: https://charvat-safe.cz/ukotveni-trezoru-statika/



JYbour
Příspěvky: 235

Příspěvek#3302 » sob 17. úno 2024, 06:59

Pokud budu vlastnit více jak 2 zbraně, musím mít skříň/trezor s certifikátem. Pokud ale pojedu třeba na chatu a vezmu s sebou jen jednu zbraň, musím i tam mít tu skříň/trezor jako majitel více než 2 kusů, nebo ne? Předpokládám, že se na mě bude vztahovat povinnost pro uložení zbraní do 2ks.



MojeTikka
Příspěvky: 1653

Příspěvek#3303 » sob 17. úno 2024, 08:06

Sleduj zajem chraneny ZoZ. Smyslem opatreni je, aby pripadny zlodej neziskal vice zbrani soucasne. To je odpoved na tvoji otazku.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#3304 » sob 17. úno 2024, 08:23

JYbour píše:Pokud budu vlastnit více jak 2 zbraně, musím mít skříň/trezor s certifikátem. Pokud ale pojedu třeba na chatu a vezmu s sebou jen jednu zbraň, musím i tam mít tu skříň/trezor jako majitel více než 2 kusů, nebo ne? Předpokládám, že se na mě bude vztahovat povinnost pro uložení zbraní do 2ks.

Nemusíš smít skříň s certifikátem. Musíš mít skříň splňující určité technické požadavky.



cipis
Příspěvky: 2149

Příspěvek#3305 » sob 17. úno 2024, 10:54

2 zbraně/500 nábojů je v zákoně přesně kvůli možnosti cestování/návštěv atd. Tak snad to už je jasné.

Uživatelský avatar
ZetorGS
Příspěvky: 1

Příspěvek#3306 » ned 18. úno 2024, 17:49

Prosím o radu.
Mám dům, kde mám i trvalé bydliště, ale bydlím v bytě.
V baráku budu mít trezor s certifikací do 10 zbraní. Tam budou třeba dvě, tři, pět zbraní.
Když pak budu v bytě, musím mít opět certifikovaný trezor, kde budu mít další zbraň, kterou budu nosit? Nebo jí stačí vhodně zabezpečit?
Zatím se bavíme teoreticky.
Díky moc.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#3307 » ned 18. úno 2024, 18:06

Vezměme to logicky: Pokud mohu nosit dvě zbraně, pak zbraně, které nosím, mohu "pouze" vhodně zabezpečit. To, že mohu zbraň nosit znamená, že nad ní mám plnou kontrolu a to je mj. vhodné zabezpečení. Pokud mám víc než dvě, tak co je nad dvě nosit nemohu, je třeba je tedy zabezpečit i v době, kdy nad nimi nemám plnou kontrolu.
Takhle to vnímám já.



JirkaCV
Příspěvky: 1663

Příspěvek#3308 » ned 18. úno 2024, 18:16

Pokud mám dvě zbraně zamčené v šuplíku nočního stolku, ale nacházím se v práci, tak kontrolu nad nimi nemám, ale přesto se nedopouštím přestupku.

Požadavek na zabezpečení se týká prostoru, nikoliv majitele. Pokud mám doma tři v trezoru 15RU a dvě na chatě ve skříni bez certifikátu, opět nic neporušuju. Jenom bych je tam nenechával, když na chatě přes týden nejsem.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#3309 » ned 18. úno 2024, 20:30

Když už mám utratit peníze rád bych podpořil českého výrobce.
Nemá někdo doporučení na trezos do 10 dlouhých s elektronickým zámkem za dobrý peníz?
Případně někdo možnost odpočtu DPH nebo slevy?
Dík kolegové



JirkaCV
Příspěvky: 1663

Příspěvek#3310 » ned 18. úno 2024, 20:38

Já si pod stromeček pořídil dárek od ADSAFE (Safetronics). Sice bez elektroniky, ale působí řemeslně slušně zpracovaný.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#3311 » ned 18. úno 2024, 20:44

JirkaCV píše:Pokud mám dvě zbraně zamčené v šuplíku nočního stolku, ale nacházím se v práci, tak kontrolu nad nimi nemám, ale přesto se nedopouštím přestupku.

Požadavek na zabezpečení se týká prostoru, nikoliv majitele. Pokud mám doma tři v trezoru 15RU a dvě na chatě ve skříni bez certifikátu, opět nic neporušuju. Jenom bych je tam nenechával, když na chatě přes týden nejsem.

To už konstruuješ vybočení z určitého normálu. Jde o to, že ty dvě můžeš mít u sebe, kdežto třetí v režimu nošení už nesmíš. Proto musej bejt zabezpečený jinak - lépe, než jen tím, že nad nimi máš plou kontrolu. Být tebou, nehledal bych ve věci něco, co tam není.

To se ukáže v případě průšvihu. Pokud ti je někdo lízne ze šuplíku, bude to z podstaty věci znamenat, že ses přestupku dopustil, ptz to zabezpečení vhodné nebylo.



Piggy
Příspěvky: 1921

Příspěvek#3312 » ned 18. úno 2024, 21:15

První odstavec jsem nepochopil.
Pokud je k šuplíku volný přístup, asi to není vhodné zabezpečení.
Poku je šuplík v uzamčeném objektu, už bych se hádal.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#3313 » ned 18. úno 2024, 22:50

To by právě ukázala ta situace. Dokud se nic nestane, je to vhodné. Až to někdo lízne je to samo o sobě důkaz o tom, že to vhoddné nebylo. Nehledal bych v tom nic složitýho.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 814

Příspěvek#3314 » ned 18. úno 2024, 23:04

ValdaM píše:Když už mám utratit peníze rád bych podpořil českého výrobce.
Nemá někdo doporučení na trezos do 10 dlouhých s elektronickým zámkem za dobrý peníz?
Případně někdo možnost odpočtu DPH nebo slevy?
Dík kolegové

Justra nebo Charvát. Teď si nedokážu víc českých výrobců vybavit.

Uživatelský avatar
pedro!
Příspěvky: 334

Příspěvek#3315 » pon 19. úno 2024, 00:58


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti