Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#3061 » stř 14. zář 2022, 07:08

Hmm, vypadají dobře. Všechny jsou max. do 10 zbraní, že?



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3062 » stř 14. zář 2022, 07:15

Ano, pro více zbraní je řešením víc trezorů nebo vyšší třída.



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#3063 » stř 14. zář 2022, 07:21

Tak to nic, pořád platí moje zvědavá otázka z předchozí stránky.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3064 » stř 14. zář 2022, 07:46

Je to zajímavej kočkopes. Teoreticky - pokud by byla garantovaná bezpečnost úschovy 10 zbraní pro každou schránku, tak za jistých okolností by se to dalo považovat za logické.

Na druhou stranu to zákon vykládá tak, že když ti někdo přijde na návštěvu pro 20 zbraní, měl by překonat ochranu 2x 10 zbraní (nebo 1x třídu (minimálně) I. dle EN 1143-1). Tady u toho komba 2x5 by ses ale v případě, že ti trezor někdo odnese, mohl dostat do důkazní nouze v tom, že jsi je uložil prostě do jednoho úschovného objektu, který někdo prostě překonal jen jednou... Takže ve výsledku od toho dá výrobce ruce pryč.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#3065 » stř 14. zář 2022, 16:29

V popisu toho Justry je kurzivou zvýrazněný text: Certifikováno do 10-ti zbraní celkem. Pro horní část uvádějí munici a jiné potřeby, zbraně nezmiňují.
Ač verze 10+10 může znít zajímavě, myslím, že opravdu celkem v celém trezoru 10 kusů. Ale jistotu ti samozřejmě dá dotaz výrobci.
Mimochodem, kdybys do toho nacpal 20 zbraní, kam bys dal náboje?



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3066 » stř 14. zář 2022, 16:34

Zákon se změnil a nyní už není potřeba mít náboje odděleně ve schránce. Naše trezory už jsme tak začali vyrábět i ve verzích bez schránek.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#3067 » stř 14. zář 2022, 16:43

Myslím z pohledu objemu. K 20 zbraním... :-D



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#3068 » stř 14. zář 2022, 17:19

Já to beru spíš jako kuriozitku, která mě zaujala. Popisek výrobce jsem četl, ale přijde mi to spíš jako opatrnost výrobce. Zákon hovoří o uzamykatelné schránce nebo skříni, která splňuje zákonné požadavky. A já tam vidím spíš dvě samostatné schránky.)

Hele 20 zbrani tam nacpu raz dva. :) Představ si situaci, kdy máš 5ks dlouhých, 5 ks krátkých, k tomu 3 hlavně a 5 tlumičů. Rázem jsem na celkovém počtu 18 zbraní. A ještě by zbylo spousta místa na střelivo do všech zbraní v horní schránce.



TPetrik
Příspěvky: 5

Příspěvek#3069 » úte 27. zář 2022, 21:06

Zdravím, rád se podělím o čerstvou zkušenost. Sháněl jsem co nejkompaktnější, nejlehčí, ale již použitelný trezor (jsem v nájmu a nechci pokaždé řešit stěhování full size trezoru). Po neblahé zkušenosti s noname "trezory" (kvalita zpracování a především zámků - backup klíč typu kensington/crosslock, který otevřete šperhákem z Amazonu; pro zájemce doporučuji např. https://www.youtube.com/results?search_query=locksmith+lawyer) jsem doiteroval k firmě Justra. Jejich model Z-5 Ekonom ještě v jednom odstěhuji (cca 75 Kg), prostorově je dostatečný a cenově akceptovatelný (aktuálně ve slevě + cena za dopravu 500,-). Jednání bylo solidní a ochotné, radil jsem se stran typu zámku, jestli kombinační/elektroniku/motýlkový klíč; už jsem toho asi příliš načetl a nakoukal na netu, přičemž každý zdroj upřednostňoval jiné řešení. Pan Justra byl ochotný, "necpal" mi provplánově příplatkové varianty (kombinační/elektroniku), nakonec jsem zvolil základ, tedy trezorový motýlkový klíč - za mne zlaté pravidlo, pokud nošení klíče pro vás není nepřekonatelný problém, tak určitě neuděláte chybu. Klíč není tak velký jako klasické trezorové, které jsem dríve viděl, tedy poměrně dobře splyne ve svazku s ostatními klíči a díru v kapse neudělá. Doprava bez problémů a ještě člověku ochotně pomohou. Pochopitelně, každý nechť zvolí co uzná za vhodné, chtěl jsem nasdílet zkušenost a motivaci výběru - třeba někdo z vás řeší podobné dilema. Přeji šťastnou ruku při výběru.

PS charvi má velmi pěkné trezory, pokud budu v budoucnu rozšiřovat sbírku v již permanentním působišti, tak si určitě vyberu.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#3070 » stř 28. zář 2022, 06:59

TPetrik: taky jsem v nájmu, mam těch skříní více a upřímně, i na tu nejmenší Z-7 si příště vemu stěhováky... bylo to těžký jak ho...do i s tim, že jsme vysadili dveře a táhli je zvlášť. Naštěstí majitele zajímá jen pravidelná platba nájmu, tak snad to nebudu muset řešit moc brzo.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3071 » úte 18. říj 2022, 19:45


Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#3072 » stř 19. říj 2022, 06:28

Jen doplním ČSN 1992-1-1 uvádí v obytných budovách plošné zatížení min 1,5kN/m2 tzn. 152kg/m2. Pak tu máme bezpečnostní koeficienty atd. takže je to min cca 228kg/m2.
Tedy pokud je to nakresleno a postaveno dobře. Jedná se o plošné nikoliv bodové zatížení. Osobně doporučuji kotvit do zdi na chemickou kotvu (např. metaakrylat) se zavitovou tyčí, tim se zatížení z části přenese i do svislé konstrukce zdi.



charvi
Příspěvky: 82
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3073 » stř 19. říj 2022, 06:41

Sobiho píše:Jen doplním ČSN 1992-1-1 uvádí v obytných budovách plošné zatížení min 1,5kN/m2 tzn. 152kg/m2. Pak tu máme bezpečnostní koeficienty atd. takže je to min cca 228kg/m2.
Tedy pokud je to nakresleno a postaveno dobře. Jedná se o plošné nikoliv bodové zatížení. Osobně doporučuji kotvit do zdi na chemickou kotvu (např. metaakrylat) se zavitovou tyčí, tim se zatížení z části přenese i do svislé konstrukce zdi.


Díky za příspěvek

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 770

Příspěvek#3074 » stř 19. říj 2022, 07:44

Jinak ten článek je super, věřím že spoustě lidí pomůže! :-) Dobrá práce!



pH13
Příspěvky: 85

Příspěvek#3075 » sob 3. pro 2022, 13:50

Potřeboval jsem trezor, který by pojal zbraň v délce 61 cm, ale na klasický stojací na dlouhé zbraně nemám místo, do zdi nemůžu a takové ty trezory do police do skříně se zase nedělají s dostatečnou šířkou. Náhodou jsem narazil na šuplíkový trezor, který přesně vyhovuje. Má stejnou šířku jako standardní obyvákový nábytek (80 cm, pro úplnost výška 16 cm, hloubka 55 cm, váha 55 kg), takže jsem jej otapetoval styl dřevo, hodil na podlahu a na něj knihovničku a není to skoro vidět.

Finta je v tom, že když to začnete cíleně hledat, tak nejvíce na webu vyskakují dovozci ze zahraničí, s dodací lhůtou šest měsíců a certifikátem na dvě zbraně. Trpělivější hledání ale poskytne i výrobce od nás (Brno), cena o 3K levnější, dodání do týdne, přiložen certifikát vyšší třídy (až na deset, nějaké kompakty by se v tom počtu možná i vešly). Zatím funguje bez problémů.

Určitě to není univerzální řešení pro každého, ale někomu to může pomoci a při běžném hledání trezorů na webu to moc není vidět.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů