Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2866 » úte 27. črc 2021, 04:50

cipis: já platný certifikát ke své plechovce mám, ty ho nepotřebuješ, tak mi dej pokoj. Nesnáším lidi, kteří musí mít vše někde napsané. Takto to nefunguje.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2867 » úte 27. črc 2021, 05:04

greenhorn píše:Pokud mi zákon říká, že jsem povinen zabezpečit, musím být při průseru schopen průkazně "doložit", že jsem zabezpečil v souladu s požadavkem zákona. A zase jsme u toho certifikátu, protože nevím, jak jinak bych to doložil.

Musím jen to co mi ukládá zákon, mohu vše s výjimkou toho co mi zákon zakazuje. Zákon mi ukládá zabezpečit, nikoliv prokázat, že jsem zabezpečil. Pokud má někdo při průseru pocit, že jsem nezabezpečil musí mi to dokázat.
Modelový případ: mám trezor klidně nějaké velmi dobré kategorie, v něm zbraně, ale i cennosti, doklady. Kontrolní otázka: kam dát certifikát o kvalitě trezoru? Někam do šuplíku? ?!?!? Takže ho dám do Trezoru a při průseru samozřejmě zmizí, včetně ostatních věcí. Vy všichni co musíte mít certifikát, abyste dokázali, že jste zabezpečili jste v tom okamžiku v řiti. Já s Cipisem a dalšími nikoli.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2868 » úte 27. črc 2021, 05:19

JUDr. jezekif: děkuji ti za tvůj právní názor. A existuje něco jako kopírka. Takže mám jeden certifikát v trezoru a jeden u faktury mimo trezor. Ale takovýma prkotinama se s Cipisem nezabývejte. Vy se z toho v případě problému vykecáte, že.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2869 » úte 27. črc 2021, 06:15

Myslím, že tímto (jestli si strčit certifikát do trezoru, mikrovlnky, jinýho hrníčku, nebo kam slunce nesvítí) je tenhle offtopic celkem vyčerpaný.
Za chvíli mě čeká nákup prvního trezoru do 10, a nerad bych se tu při příštím procitání musel prohrabovat těmito příspěvky o ničem. Zkuste se trochu chytit za nos a vrátit se k věcné debatě.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2870 » úte 27. črc 2021, 06:35

cipis píše:
greenhorn píše:Pokud mi zákon říká, že jsem povinen zabezpečit, musím být při průseru schopen průkazně "doložit", že jsem zabezpečil v souladu s požadavkem zákona. A zase jsme u toho certifikátu, protože nevím, jak jinak bych to doložil.


Zase a zase, kde je tohle napsané? Který zákon to nařizuje? Která vyhláška, nařízení vlády?

Je to jeden z pravnich principu. Proto to nemusi byt uvedene. Proto se policie nespokoji s prohlasenim, ze lekarnicku v aute mas.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#2871 » úte 27. črc 2021, 09:12

Piggy píše:Vidím to ještě jinak:
zákon č. 119/2002 Sb. píše:...P.S. K těm odporovým jednotkám: je někde dostupná definice? Jestli se třeba uvažuje se zmiňovanou motorovou flexou? Páč i méně zdatný pyrotechnik otevře běžnou plechovku v řádu sekund.


Ano, s flexou se v soudobych metodikach pocita stejne jako treba s vrtackou.
Ty zkusebni metodiky vzdy zahrnuji omezen poctem TP (tool points, naradove body). Jde o princip, ktery rika jake realisticky predpokladatelne vybaveni si zlodej prinese s sebou a ma v danou chvili k otevreni k dispozici.
Takze napr. pro EN 14450 plati omezeni 40TP pro klasifikaci S1 a 60TP pro klasifikaci S2. Pricemz ta flexa zabira 30TP, vrtacka jakoz i dalsi "tezke naradi" take 30TP. "Lehke" naradi, jako je 1.5kg kladivo, nebo treba 300mm pacidlo zabira 10TP. Treti skupinou je prislusenstvi, jako treba dalsi kotouce do flexy nebo HSS vrtaky, vse po 10TP. Naradi lze libovolne nakombinovat tak, aby zkusebni technik dosahl pruniku, avsak nesmi v ramci jednoho zusebniho pokusu prekrocit limit TP.
Dale je kazdemu samostatne funkcnimu naradi prirazena "potence" - pocet odporovych jednotek za minutu prace s danym naradim. Takze opet priklad z EN 14450, kde pro "tezke" 30TP naradi plati 2SU/min a pro "lehke" 10TP naradi 1SU/min. Pro potreby konecneho vypoctu SU se uvazuje nasobek celkoveho casu k pruniku v minutach nasobena potenci nejpotentnejsiho pouziteho naradi.
Pricemz se hodi pripomenout ze klasifikace S2 vyzaduje minimalni odolnost pouze 5SU. Takze realisticky se da od S2 schranky cekat bez dalsiho ne vice nez dve a pul minuty odolnosti proti dobyvani s flexou, proto se taky logicky nehodi pro uschovu zbrani, kde je nase legislativa velmi specificka a predepisuje minimalne 15RU(SU).
Naposledy upravil(a) v.k. dne úte 27. črc 2021, 09:33, celkem upraveno 3 x.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#2872 » úte 27. črc 2021, 09:17

cipis píše:Tak znovu a lépe, v nařízení vlády 217/2017 je toto:
b) zvláštní uzamčené zařízení, které je neoddělitelně ukotveno do stěny, stropu nebo podlahy zhotovených z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu a vybaveno zámkem s vysokou bezpečností zařazeným do třídy A podle technické normy ČSN EN 1300...


V tomhle se zasadne mylis. Bylo by to na dlouhou debatu proc to tak neni, ale to zde podstupovat nehodlam.
Ten odstavec je tak vagne napsany, ze nema pravni vahu. V pripade pouziti skrine klasifikovane pouze jako S2 dle EN 14450 (jejiz pouziti a ukotveni jsi drive chybne radil jako dostatecne) jde v ramci soudniho sporu argumentacne snadno rozbit na terminech "zvlastni uzamcene zarizeni" a "neoddelitelene ukotveno" a to hlavne pri OP sporech s pojistovnami. Proto je pro drzitele zbrani daleko, ale daleko vyhodnejsi pouzivat schranky s prokazatelnymi 15RU (cili vystaveny certifikat vyrobce na zaklade jedne z pouzitelnych norem).



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#2873 » stř 1. zář 2021, 11:37

Trochu jsem pohledal tady v tématu a asi se toho dost týká diskuze před rokem:
viewtopic.php?f=70&t=1661&p=244312&hilit=dve%C5%99e#p244336

Ale raději se ještě jednou zeptám, protože mi to nepřijde intuitivní.

Pokud mám certifikovaný trezor pro daný počet (řekněme I. do 20 zbraní, 20k střeliva), správně ukotvený.
Záleží čistě s hlediska zákona na tom, kde ten trezor je?

Myslím kdekoliv na spektru od extrémů typu zazděného ve sklepě za X bezpečnostními dvěřmi vs. ukotvenému někde první chodbě za chatrnými dřevěnými dveřmi (nebo extrém, trezor ukotvený někde na dvorku)?

Zajímá mě čistě jen zákon o zbraních, kde jsem nic takového nenašel.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#2874 » stř 1. zář 2021, 11:53

Tak pokud te zajima ciste jen zakon o zbranich a nic si tam nenasel tak to tam asi neni :roll:

Pokud neresis mistnost/objekt tak asi,parametr sten oken dveri neni tak dulezity

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2875 » stř 1. zář 2021, 16:04

Zařazení do bezpečnostní třídy je závislé na čase a nástrojích použitých k průniku. Je teda jedno, kde je trezor fyzicky umístěný.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#2876 » stř 29. zář 2021, 10:03

Choze píše:Koukám na fakturu a čistě skříň bez těch příplatků byla 7.9K s DPH. Takže jsem to stihl za dobrou cenu :)

60% zdražení během 9 měsíců. Hezky... Kolik jsi připlácel za dveře s poličkami?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2877 » stř 29. zář 2021, 17:30

Screenshot_20210929-182953_Acrobat for Samsung.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2878 » stř 29. zář 2021, 18:45

No to si delate legraci ne? Ted jsem koukal na skrine od wico i justry a ty ceny jsou skoro 2x tolik jako kdyz jsem to pred 2 rokama kupoval posledni... :((((



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2879 » stř 29. zář 2021, 19:34

Kdeže ty loňské sněhy jsou ...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2880 » stř 29. zář 2021, 20:26

Ale no tak! Tohle se nedělá! Copak vy nevíte, že inflace je cca 3-4%?! Říkali to přeci v médiích a taky v televizi. :lol:
A vy si sem postnete takovýhle zavádějící obrázek, podle kterého to k.de k.do může porovnat a spočítat!
Bylo by divný, kdyby to bylo jinak, když ceny nejen vstupních materiálů jsou taky dvojnásobné.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů