Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



Lassard
Příspěvky: 1

Příspěvek#2896 » úte 16. lis 2021, 11:30

Zkusil bych se podívat na cenu od zámečníka za klíč a cenu za nový zámek. Do zbraňovek se dávají "A"-čkové zámky, většinou se montují stejně.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#2897 » sob 20. lis 2021, 08:39

Klíč mi zámečník v Praze udělal za 800, nový zámek se dá koupit asi za 1100 (snad je to opravdu on, já jsem dveře nerozebíral). Klíč funguje výborně aniž bych musel přivézt zámek, jestli to tak dopadne vždy samozřejmě nevím. Výměna zámku by asi také nebyla nic nezvládnutelného. Vlastně ani nevím, které řešení bych si příště vybral, pokud by na to přišlo...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2898 » ned 21. lis 2021, 22:46

To je už málem jako další klíč od Constructu podle existujícího ... Nakonec tam známý musel i s autem dojet.

Nějak mi není jasné, proč by to mělo brousit na min. 3 pokusy. To by si spíš měli ti "zámoši" koupit lepší měřidla ...

DesertEagle píše:Bohužel mám, bud dodat včetně zámku nebo se smířit s faktem, že budou brousit min. na 3 pokusy. Dotazoval jsme se mnoha zámečnitvích, kde trezoráky umí.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2899 » ned 21. lis 2021, 23:20

... je to prosté a ted budu mluvit o Kovoně. Zámečníci nemají brusky na tyto profily, proto pilují ručně a to logicky nikdo na první dobrou nedá. Když jsem potom našel šikulu s kopírkou na motýlky (prý dnes 750tis. nákup) potom je klíč hotový na první dobrou za 1/3 ceny.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2900 » pon 22. lis 2021, 00:07

Njn, ale v Kovoně je třeba vyměnit stejně zámky, protože ty staré už nesplňují "A".

Zase ale pilují ručně, proč by nedali na první dobrou? Spíš jsou nemehla, co potřebují kopírku a jemná práce už je nebere. Mám dodělávaný klíč od trezoru, který byl jeden a piloval to ručně tatík od kámoša, dal to na první dobrou, prostě mi to dali do ruky a funguje.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#2901 » pon 22. lis 2021, 14:31

DesertEagle píše:...pilují ručně a to logicky nikdo na první dobrou nedá...

To je blbost jak hrom. Pokud nemá člověk obě ruce levý a má k práci správné nástroje a měřidla, tak není jediný důvod, aby musel práci opakovat.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2902 » pon 22. lis 2021, 14:47

... jasnačka "kravina" kdybych neobešel 5 trezorových zámečníku v Praze, tak si budu myslet, že to je sen. Hlavně, že to víš lépe ... Přiště si ty klíče nechám vyrobit u tebe zlatá ruko.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#2903 » pon 22. lis 2021, 16:51

To asi nebyli zámečníci, ale operátoři mašinky za 3/4 mega. Na každé uprdnutí potřebují mašinku nebo extra šablonku, ale aby něco udělali přesně ručně, to asi ne ...



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#2904 » úte 23. lis 2021, 16:51

Ad výroba běžného trezorové klíče - shodou okolností jsem si dnes byl nechat vyrobit náhradní klíč v brněnské Kovotechnice. Výroba byla na počkání, což mě překvapilo, před návštěvou jsem tam zavolal a obvykle je čekací doba dva dny. Nový klíč mě vyšel na 380 Kč (65 mm Wittkop, polotovar stojí 240 Kč, viz jejich stránka s polotovary: https://www.kovotechnika.cz/klice-trezorove 140 Kč tedy cena práce, pro orientaci). U té Kovony to asi bude něco atyp, jinak si to upřímně nedovedu vysvětlit.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2905 » pon 29. lis 2021, 01:56

Ahoj, kvůli nutnosti izolace (viz http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=70&t=6421&start=60#p265962) bych potřeboval schránku odsunout od zdi (do podlahy kotvit nelze). Chtěl jsem sezeptat, jestli je vůbec možné takto kotvit a jak to technicky realizovat aby si kotvení zechovalo odolnost. Pokud máte tip na někoho (nebo firmu) z Brna nebo okolí budu taktéž vděčný. Dík moc

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2906 » pon 29. lis 2021, 09:11

A opravdu je takovou krávu potřeba kotvit ? Já bych se na to vybodnul.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2907 » pon 29. lis 2021, 10:02

u takové ludry už hrozí převrácená s otevřenýma dveřima;)

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2908 » stř 1. pro 2021, 11:54

Police a panely v trezorovkách ? Aktuálně registruju tyto systémy:
1. dřevěné police co dům dal
2. OSB a závěsy co dům dal
3. plechové panely s dírama a drátěné závěsy (aktuálně používám)
4. alu plně stavitelne systémy drážka-závěs. Vysoké ceny, hodně vidět v USA
Rád bych děrované panely zase rád posunul o level výš, ale alu systémy jsou nesmyslně drahé. Panely s dírama jsou relativně OK, ale primitivni pouze háčky příliš nevyhovují. Proto dotaz co používáte. Za fota předem díky.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#2909 » stř 1. pro 2021, 12:14

kubass_hk9 píše:Ahoj, kvůli nutnosti izolace ....

co navlíknout na svorníky kotev silnostěnný ocelový trubky od délce odpovídající tloušťce izolace



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2910 » stř 1. pro 2021, 13:57

no o tom jsem taky přemýšlel, ale trubka i se silnou stěnou se bude (asi) protlačovat do zdi.
Ještě mě k tomu napadlo železné destičky a proložit je izolací na spodní kotevní otvory (kde je studená zeď) a k horním otvorům nějaký kovový profil (tam už zeď moc studená není)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů