Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2746 » čtv 22. dub 2021, 08:41

Trošku s kolegou polemizuje o trezorech. V § 58 často se opakuje fráze: ... "splňující technické požadavky stanovené prováděcím právním předpisem .. ". Kde tyto specifikace můžu najít ?



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2747 » čtv 22. dub 2021, 08:50


Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2748 » čtv 22. dub 2021, 22:30

... děkuju



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#2749 » pát 23. dub 2021, 13:57

Sud píše:
Arc píše:Doplním že je rozdiel ak zamestnávateľ prikáže uloženie zbrane a pridelí na to skrinku, oproti tomu keby ste šli na plaváreň a nechali svoju zbraň v skrinke tam.

S tím asi souhlas. Chtělo by to vidět konkrétní směrnici. Skoro bych si tipnul, že zaměstnavatel nepřikazuje uložení zbraně do skříňky, ale zakazuje nošení zbraně po svém areálu. Jestli ji díky tomu necháš doma, v autě nebo na to využiješ tu jeho skříň, je už na držiteli zbraně.

Dovolil bych si nesouhlasit. Napr auto zaparkovane na firemnim parkovacim miste rozhodne nebude v poradku, protoze se bude jednat o drzeni, ne noseni, a to zakon rika, ze zamestnavatel musi povolit (coz pravdepodobne nedela, pokud ma snahu omezit i noseni). Doma to nechat nemusis, protoze zamestnavatel nema pravomoc ti naridit co mas delat ve svem volnem case (z pohledu ZoZ, neresme zakonik prace a ruzny pohotovosti atd). Cesta do prace neni pracovni doba, ale volny cas.
Otazkou nicmene pak zustane ta praxe toho zabezpeceni zamestnavatelem, osobne bych si myslel, ze pokud zamestnavatel chce nejak omezit vstup se zbrani, tak zajisti jednak vstup s ramem a i vhodne zabezpeceni tak jak uklada ZoZ, coz teoreticky muze byt proste jenom prihradka ve stole, protoze to tam uklada drzitel zbrane a nikdo dalsi od toho nema v ten dany moment klic. Jestli tohle je vhodna schranka, to je ovsem otazka. Zpulky nicmene offtopic, pardon vsem.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2750 » úte 11. kvě 2021, 18:52

Rád bych sem přidal čerstvou zkušenost s Justrou, protože si myslím, že si to zaslouží. Před nějakou dobou jsem tady vyzvídal zkušenosti v souvislosti se svojí "specifickou" potřebou (viewtopic.php?t=1661&start=2520#p242824). Nakonec jsem se rozhodl oslovit tři firmy, dva výrobce (Justru, Wico) a jednoho prodejce (Adsafe) s poptávkou na zakázkovou výrobu skříně.

Wico neodpovědělo vůbec, Adsafe bylo vidět, že jsou spíš prostředník, ale ani jedno z toho mne netrápilo, protože v podstatě obratem se mi ozvala Justra s tím, že jsou schopní skříň podle mého zadání vyrobit. Vycházel jsem ze skříně Z-5 Universal 5/4, která ovšem oproti "výrobnímu provedení" měla:
- jinou šířku a hloubku (44 x 44 cm)
- místo horní schránky přípravu na police
- montážní otvory podle toho jak jsem potřeboval
- jeden otvor ve dně
- pod sebou sokl z masivního dřeva, se zespodu nalepeným kobercem, aby to šlo posunout po parketách bez újmy
- sokl v jiných rozměrech než skříň, aby se něm dala skříň zvednout nad parketové lišty kolem zdí ve výklenku.

Výroba trvala asi měsíc a půl a dnes mi ji přivezli a zabudovali. Přitom respektovali všechny nápady, které jsem během montáže vymyslel, ať už se to týkalo vlastního postupu montáže (šlo a stísněnou manipulaci), nebo způsobu usazení na místě, byť to znamenalo zkoušet různé věci.

Vlastní provedení se neodvažuji hodnotit, mám zkušenosti jen se skutečnými trezory, které jsou cenově o řád, či dva jinde, nicméně i přesto, že to vypadá jako poctivá kovářská práce (bez ironie), vypadá to bytelně a robustně, nikde nic nedrhne, všechno sedí.

Skříně od Justry byly od začátku favoritky, protože se mi líbí "poličky" ve dveřích a obecně, že je vidět, že někdo o té skříni přemýšlel. Ten samý dojem jsem si jen utvrdil při dojednávání mých změn. Jak se osvědčí, ukáže čas, ale z toho, co jsem zatím viděl, jsem nadšený.

IMG_20210511_134657.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2751 » úte 11. kvě 2021, 22:13

Skříně "namíru" dělá i Tuza i včetně nejrůznějších vnitřních ptákovin, co mě napadly. Mám od něj dvě. První před pár lety dodána během cca 14 dní. Teď jsem ho asi měsíc uháněl, ale potom už byla do 10ti dnů doma



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2752 » stř 12. kvě 2021, 10:44

Musim podotknout, ze s justrou mam taky dobre zkusenosti, domluva, komunikace vse ok. Jen to usazovani dveri je silene, bral jsem od nich Z10 a usazoval si to sam, pres rady jak to udelat to slo dost blbe. Ale to uz je asi cena za to, ze jsem si to nenechal dovezt a osadit, protoze jsem na to spechal a dojel si pro to sam.



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2753 » pon 17. kvě 2021, 15:01

Ahoj,
Chtěl jsem se zeptat na nějaký typ magnetického držáku pro vytěrákové tyče.
Případně jak řešíte uchycení pušky, pokud nelze již snížit molitan natolik, aby se krátká puška hezky zamkla do molitanu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2754 » pon 17. kvě 2021, 16:04

Krátká puška Neřeším. Ale dal bych pod pažbu krabici od bot, od nábojů, atd.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#2755 » pon 17. kvě 2021, 17:22

Pod krátkýma a kratšíma kvérama mám 2 respektive 1 plechovou nábojovou schránku M19A1 a v nich teda železnou zásobu nábojů :) Větší M2A1 se ně tam nevejde.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2756 » pon 17. kvě 2021, 17:25

Molitan jako držák pušek v trezorosu aktuálně řeším. Řezáni noži byla absolutní katastrofa, přes veškerou snahu nelze udržel kolmost. Další pokus bude laser, snad dokážeme ohnisko "natáhnout" na 30-50mm.



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#2757 » pon 17. kvě 2021, 18:00

Mozna by byl lepsi horky napnuty drat



Hombleman
Příspěvky: 68

Příspěvek#2758 » pon 17. kvě 2021, 18:05

No krabice mne samozřejmě napadla. Bohužel jsem ten typ člověka, co má rád věci tip ťop.
(když skládám Lego, tak si předem roztřídím kostičky dle barvy a velikosti - až takovou poruchou trpím :D)

Tak jsem se právě chtěl zeptat tady, zda někdo zkoušel lepit molitan níže nebo si na 3D vytisknul malý schůdek a nebo zda existuje nějaký magnetický držák a pod.

I z toho důvodu jsem se ptal na magnetický držák vytěráků na dveře, zda se dělá.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 521

Příspěvek#2759 » pon 17. kvě 2021, 19:32

... jj používám tenoučký placky neodym mygnetu. Začínají na síle od 1mm x 25-30mm a drží to skvěle. Puntičkář jsem taky, proto už dělám držák na xtý pokus a stále se mi to nelíbí.



morepower
Příspěvky: 143

Příspěvek#2760 » úte 18. kvě 2021, 05:35

→Hombleman - držák na x kusů dlouhých z tvrdé pěny, jsem rozřezal na jednotlivé single-kusy a přidělal do výšky vhodné pro každou jednotlivou zbraň. Řezal jsem to nožem (planžetou) tak, že jsem svěrkou sevřel zvrchu i zespoda pěnu vodicí deskou, aby byl řez naprosto rovný.
Přidělat do jakékoli výšky u mě není problém, udělal jsem si v trezoru výdřevu, abych mohl dát cokoli kamkoli (poličky, háčky, apod). Zmenšení vnitřního prostoru kvůli výdřevě je nepodstatné (spárovka 12mm)

Co se týče magnetického držáku, používám úspěšně magnetickou lištu na nože, mám na ní zásobníky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů