Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2821 » pát 23. črc 2021, 09:47

V DE je povinna min. trezorova trida 0, takze je velky vyber. Eisenbach ma dobre ceny, ciste jen pro predstavu (rozmery, hmotnosti) posilam link:
https://www.eisenbach-tresore.de/Waffen ... unition-7/

Pokud mas moznosti, jdi do tridy I a co nejvetsi. Mimochodem stara velka dvoukridla Kovona je prostorove uplne jinde a dala se certifikovat na tridu 0.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#2822 » pát 23. črc 2021, 11:14

Pokud se orientuješ ve třídách trezorů, tak se prosím ropzepiš o Kovonách. Tam stav považuji stav za patový. Kovona do roku 2000 žádné certifikáty nevydávala, protože neexistovaly. Není to moje spekulace, ale vyjádření firmy. Pojištovny třída trezorů vůbec nezajíma, ty se odkazuji na uložení dle zákona a při plnění vychází ze závěru PČR protokolu. Pokud by došlo ke krádeži z Kovony, jak se bude postupovat ? Připomínám, že PČR v celém česku stále tyto trezory používá a to včetně uložení zbraní.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#2823 » pát 23. črc 2021, 12:56

king píše:Eisenbach ma dobre ceny...

I ten St. Gallen má v Německu hezčí ceny, než u nás, a to ani nemusím uvažovat rozdíl v kupní síle. Říkám si, že jsme asi v trezorech stejně specifický trh, jako v případě tarifů mobilních operátorů :lol:



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2824 » pát 23. črc 2021, 13:46

Tu Kovonu ocertifikoval na třídu 0 trezory-urbanec.cz. Je nutná výměna zámku. Ale už je to dávno... Tip na tu firmu byl přímo od PČR.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 517

Příspěvek#2825 » sob 24. črc 2021, 09:10

Výměně zámku uplně nerozumím. Klíč dvojitý motýlek a když vedlě něj položím klíč z nové trezorovky se všemi možnými certifikáty je prakticky stejný. Čerpáme z informací z druhé ruky a různě spekulujeme. Bylo by super, kdyby téma osvětlil nějaký profík. Logicky jsem se zámečníků/klíčařů ptal, ale na téma Kovona odpověd neznají :-(
Názor výrobce je následující: trezor byl vyroben na doklady a zbraně v době, kdy nebylo povinností žádné certifikáty vydavat. Trezor odpovídá požadovaným parametrům. Bylo by i zajímavé, kdyby někdo písnul, jak tohle téma řeší PČR, která jich má mraky.
Kovony má naprostá většina držitelů, proto mi tohle téma přijde docela důležite a melu o něm dokokola :-)



Piggy
Příspěvky: 1835

Příspěvek#2826 » sob 24. črc 2021, 09:30

Certifikát je v podstatě prohlášení výrobce, že výrobek splňuje požadavek normy. Jiná norma říká, jaké náležitosti má ten certifikát.
Pro uživatele je ten certifikát dostatečný = i kdyby ve skutečnosti ten výrobek nevyhovoval, není to jeho starost.
Prohlášení výrobce jinou formou "certifikáty jsme nevydávali, ale parametry vyhovují" bych pro sebe v dobré víře akceptoval.
Až by se z nějakého důvodu tato otázka otevřela v praxi (přišla kontrola na uložení Ačkových zbraní nebo zloděj otevřel plechovku pilníčkem na nehty), řešilo by se to nejspíš znaleckým posudkem s možnými výsledky:
- plechovka má certifikát a vyhovuje: prakticky nepřichází v ůvahu (kontrole stačí certifikát a zloděj by ji tak snadno neotevřel).
- plechovka má certifikát a nevyhovuje: uživatel je z obliga a může mít problém výrobce, resp. výstavce certifikátu.
- plechovka nemá certifikát a vyhovuje: pro kontrolu v pohodě, po vloupání nepravděpodobné.
- plechovka nemá certifikát a nevyhovuje: problém uživatele.
Dokud nedojde na lámání chleba (což bych nikomu nepřál), nikdo nic nového a lepšího nevymyslí - jak již bylo mnohokrát řečeno, závazně rozhodnout může jen soud, a v praxi by nejspíš rozhodoval každý jinak.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#2827 » sob 24. črc 2021, 11:48

Zámky se v Kovoně mění z důvodu příliš velkých vůlí, ne že by neodpovídal typ.
Prostě je to za ty roky vyglajdané, tak se vymění zámek a hotovo.
Pokud řešíme něco do 10/10000, tak stačí dát pozor akorát na zámek A a ukotvení, nic jiného netřeba řešit (viz. nějaký post zpátky, kdy jsem psal o zvláštním bla bla bla).

S těma povídačkama o certifikátech je totiž ještě další věc, a to ta, že ten certifikát platí omezenou dobu, takže jestli si někdo koupil plechovku 10-15 let zpátky, tak už dávno nemusí být aktuálně platný.
S tímto tu byly další informace, že prej se to vztahuje na dobu pořízení (tj. jak emise u trabantu apod.), ne co je teď. Ostatně když někdo dostane na trh nějaký super kosmický řezák za pakatel pro širokou veřejnost, kterou tu plechovku otevře do 15 sec, tak se jaksi ty RU změní ...

Ve finále je to na každém, jak si svoje věci chrání. Respirátor si na hubu také dám ne kvůli tomu, že mi to nařídil stát, ale že lezu někam, kde je třeba moc neznámých lidí ...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2828 » sob 24. črc 2021, 15:50

cipis píše:S těma povídačkama o certifikátech je totiž ještě další věc, a to ta, že ten certifikát platí omezenou dobu, takže jestli si někdo koupil plechovku 10-15 let zpátky, tak už dávno nemusí být aktuálně platný.


S touto interpretací bych si dovolil nesouhlasit. Přirovnám to k autu. Jestli jsem si před patnácti léty koupil auto, které splňuje EURO3, tak i dneska splňuje EURO3. Otázka zní, kde a jak můžu dneska toto auto používat.
To samé je se skříní na zbraně. Jestli jsem si před patnácti léty koupil skříň s certifikátem Z3, tak i dnes splňuje Z3.
Muselo by dojít ke změně parametrů certifikátu Z3 a potom by bylo jasné (a legislativně ošetřené), že Z3 před 24.7.2021 již nesplňuje požadavky na Z3 po 24.7.2021. Nebo by muselo dojít ke změně požadavků na certifikát pro uložení zbraní a místo stávajícího Z3 by byl požadován od 24.7.2021 nový certifikát XYZ3 s novými parametry a muselo by být řečeno, jak k tomuto datu naložit se skříněmi s certifikátem Z3. Alespoň tak to chápu já.



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#2829 » sob 24. črc 2021, 16:23

Ale to je právě to, o čem mluvím. Ty máš stále splňovat nějaké parametry, ne mít sto let starý certifikát.
Bavíme se o skříních do 10 ks, tam žádný "certifikát" předepsaný není, tam je předepsané 15RU (plus zámek A). A co mělo před sto lety 15 RU, tak rozhodně dnes už 15 RU nemá. Tehdy nebyla zcela běžná motorová flexa, teď je, proto je v těch výpočtech na 15 RU tuším odolnost 90 sec. na tento typ vniknutí.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#2830 » sob 24. črc 2021, 18:59

cipis: a jak si představuješ ty své tvrzení o 15 RU reálně aplikovat v praxi?



sobik2
Příspěvky: 102

Příspěvek#2831 » sob 24. črc 2021, 19:19

zdar chlapi, tak jsem dlouho vybíral z trezoru Justra a WICO a po par konzultaci s lidma z oboru a čtení diskuzi jsem nedávno koupil Safetronic TSS 160 ME, chtěl jsem ho bez schránky a policek, který jsem si nakonec narezal z OSB desky za pár korun a udělal vlastní rozlozeni a maximální spokojenost. Půlka na dlouhý a druhá pulka
na kratky.Dodavateli se do toho moc nechtělo, bo jsem měl nestandardní požadavek a museli by upravit cenu, ale nakonec jsme se v klidu domluvili. Je to BT 1, takže certifikovaná do 20 hracek. Menší BT asi nemá cenu, bo BT 1 je v ceně jednoho CZ Shadowa a člověk má klid, řešit ty pseudo nízký BT třídy, co se dají otevřít za chvíli majzlikem a palici, je u zbraní podle mne mimo. Ty držáky na poličky mají polohovatelný za pár korun, takže do budoucna není problém přestavět podle potřeby. Pokud toho máte doma víc,nic menšího bych nebral, protože člověk koupí nějaké náboje ve slevě a je plno. Je to velka těžká krava,takže doprava a instalace taky něco bohuzel stojí. Provedení je pěkný a bytelný, řežou to vsechno jen na CNC, je tam znát váha, povrchová úprava je docela hrubá, ale pěkně udělaná. Delaji ho komplet naší bratri v SK. Panty a zpracovani vypadá robustně. Do mechaniky se nejde v záruce podívat, musel by se odvrtat nyt zevnitř na dverich. Odemykání a zamykani neni úplně maslovy, jak jsem naivně cekal, ale zvládne to v poho i pritelkyne,asi se to časem trochu ochodi. Mensi nevýhoda je, že mezi přepážkama je jen dřevo a ve dveřích nejsou kapsy na náboje.Jinak max.spokojenost



king
Příspěvky: 92
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2832 » sob 24. črc 2021, 21:42

DesertEagle píše:Čerpáme z informací z druhé ruky a různě spekulujeme... Bylo by i zajímavé, kdyby někdo písnul, jak tohle téma řeší PČR, která jich má mraky.


já napsal jak to bylo, to není spekulace. Zeptal jsem se na PČR jak to řeší oni a dostal kontakt na trezory-urbanec.cz. Přijel jejich zaměstnanec, vyměnil zámek, a dal certifikát na třídu 0. Vyřešeno. Ale už je to minimálně 15 let...



cipis
Příspěvky: 2057

Příspěvek#2833 » sob 24. črc 2021, 22:19

Zelenáči, úplně jednoduše. Až se něco stane, tak přijde znalec a řekne, že to 15RU nesplňovalo. Anebo řekne, ano, splňovalo to.
Veškeré ty debaty jsou ale stejně zbytečné, když existuje názor MV, dle kterého se údajně nemusí ty plechovky kotvit, ikdyž nemají požadovanou hmotnost dle norem. Takže veškeré řeči okolo 15 RU, zámku A atd. jsou dost mimo, když tu plechovku hodí do auta a odjedou pryč ... Byly případy, kdy zaparkovali valník před barákem, plechovky z prvního patra naházeli na korbu a tradá pryč ...

Zatím stále platí presumpce neviny, tedy já tvrdím, že to splňovalo všechno, co to splnit mělo. Já nic dokazovat nemusím, nemám žádnou takovou povinnost. V zákoně, resp. nařízení vlády, jsou jasně dané požadavky, žádné certifikáty atd. nejsou potřeba.
A na rozdíl od MV mám plechovky řádně ukotvené na chemii ve zdi.



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#2834 » ned 25. črc 2021, 08:23

cipis> ad RU - "za komunistů 10 dkg salámu, to bylo nějakýho salámu", že? Ještě prosím o detaily k té "požadované hmotnosti dle norem", mám trochu pocit, že si pleteš pojmy s dojmy víc, než je zdrávo.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2835 » ned 25. črc 2021, 10:00

cipis píše:Zatím stále platí presumpce neviny, tedy já tvrdím, že to splňovalo všechno, co to splnit mělo. Já nic dokazovat nemusím, nemám žádnou takovou povinnost. V zákoně, resp. nařízení vlády, jsou jasně dané požadavky, žádné certifikáty atd. nejsou potřeba.
A na rozdíl od MV mám plechovky řádně ukotvené na chemii ve zdi.

Takhle to ale nefunguje. Ty máš uloženou nějakou povinnost a musíš být schopný doložit, že jsi ji splnil, resp. že sis oprávněně myslel, že jsi ji splnil. Pak se na tebe vztáhne presumpce neviny.

Ad 15RU, odporové jednotky jsou informace o čase a nástrojích, které jsou potřebné k průniku do skříně, nikoli ke krádeži skříně. Kotvení čas průniku ani potřebné nástroje nezvyšuje, proto není vyžadované. A ano, "sto" let starý certifikát opravdu nemusí být relevantní.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti