Trezory, schránky, skříně a jiná zabezpečení zbraní.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2776 » pát 4. čer 2021, 00:38

Vypadá to, že tam jsou. Jen jejich cena je dnešní a zhruba odpovídá růstu cen vstupů (u železa je to cca +100%). Taky co čekat když vláda už peníze ani "netiskne", ale pouze přeháže jedničky s nulami a "vyhazuje" po tisících miliard (ale to už je OT, za což se omlouvám.)



Brraun2
Příspěvky: 25

Příspěvek#2777 » ned 20. čer 2021, 20:26

Ahoj.Vybírám si skříň na jednu dlouhou a dvě krátké zbraně.Asi to bude Justra Z-7 V Ekonom.Nemohu se rozhodnout jaký typ zámku zvolit.Na klíč moc nechci,tak zbývá mechanický nebo elektronický.Líbí se mi ten mechanický.Máte s ním někdo zkušenosti,nebo je lepší koupit elektronický?



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2778 » ned 20. čer 2021, 20:43

Mě se líbil taky mechanický. Dlouho jsem se rozmýšlel. Díky bohu, že jsem vzal elektronický :oops:
Lezu do skříně i několikrát za den, a už vidim, jak klečím u trezoru a pokaždé zadávám kombinaci.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#2779 » ned 20. čer 2021, 20:49

elektronický (mám, je to pohoda)



Brraun2
Příspěvky: 25

Příspěvek#2780 » pon 21. čer 2021, 19:44

Tak jsem teda dnes objednal Justra Z-7 V Ekonom s elektronickým zámkem.Za 14 dní by měl být doma.Věřím,že jsem neudělal chybu.



Choze
Příspěvky: 403

Příspěvek#2781 » pon 21. čer 2021, 20:42

Mám tu samou skříň + poličky ve dveřích a levé provedení a opravdu spokojenost. Uvidíš sám, až začneš skříň plnit :)



CzDragon
Příspěvky: 16

Příspěvek#2782 » úte 22. čer 2021, 20:16

dobrej trosku opozdene, ale řešilo se tu uloženi v práci
zaměstnavatel odpovídá podle zákoníku práce za vas majetek co si u nej necháte
https://www.mesec.cz/clanky/co-kdyz-vas ... el-platit/

takže pokud vám vyčlení zvláštní skřínku, plně zodpovídá. Jen je otázka co kdyby ji někdo vytáhl , něco provedl, a zase vrátil.
Plombu na skřinku/pytlík,... , at mate jistotu že nebylo otevřeno
(jen ty starosti pokud by se myslelo že se něco dělo)

bezpečně vybít ,... tam určitě máte kde :D



Renard
Příspěvky: 3

Příspěvek#2783 » úte 29. čer 2021, 14:49

takže pokud vám vyčlení zvláštní skřínku, plně zodpovídá. Jen je otázka co kdyby ji někdo vytáhl , něco provedl, a zase vrátil.
Plombu na skřinku/pytlík,... , at mate jistotu že nebylo otevřeno
(jen ty starosti pokud by se myslelo že se něco dělo)


Nerad Ti kazím radost, ale zaměstnavatel je podle § 267 odst. 1 ZP povinen nahradit škodu na věcech, které se obvykle nosí do práce. Jsou tím míněny věci, které lidé obecně nosí obvykle do práce, ne věci, které si do práce obvykle nosí ten konkrétní poškozený zaměstnanec. Podle Nejvyššího soudu jsou to např. "peněženky, tašky, aktovky, u žen kabelky, přiměřené peněžní částky, hodinky, běžné šperky (prsteny, nikoli však např. cenná briliantová brož), v současné době i mobilní telefony" (21 Cdo 2345/2015).
Vzhledem k tomu, že zbraně se do práce obvykle nenosí, tak zaměstnavatel za škodu na nich vzniklou určitě neodpovídá, i kdyby zaměstnanci vyčlenil zvláštní skříňku k uložení jeho osobních věcí (porušení zákona o zbraních ze strany zaměstnance neřeším)



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#2784 » úte 29. čer 2021, 16:08

Ale to odkazuješ na obecnou povinnost zaměstnavatele ze zákona, které se nemůže nijak zprostit.
Pokud ale uzavře s konkrétním zaměstnancem smlouvu o umožnění uložení zbraně (stačí i tím, že mu vyčlení vhodnou skříňku), přebírá tím dobrovolně odpovědnost nad rámec zákonné povinnosti. Přinejmenším za to, že do skříňky nemá přístup nikdo jiný.
Pokud taková skříňka svým provedením vyhovuje pro uložení zbraně, pak zaměstnanec zbraň "vhodně zabezpečil" a nic neporušil.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2785 » úte 29. čer 2021, 16:16

Zaměstnavatel ručí i za ostatní věci. Koknkrétně podle § 268 ZP škodu na věcech, které zaměstnanec obvykle do práce nenosí a které zaměstnavatel nepřevzal do zvláštní úschovy, je zaměstnavatel zaměstnanci povinen nahradit do částky 10000 Kč.
Takže pokud zaměstnavatel jen určí místo (např. zmíněnou skříňku), kde si můžeš věci odložit, ručí za ne-obvyklé věci do výše 10 000 Kč. Ale pokud by zbraň přebíral do úschovy, pak za ni ručí v plné výši. Protože jestliže se zjistí, že škodu na těchto věcech způsobil jiný zaměstnanec nebo došlo-li ke škodě na věci, kterou zaměstnavatel převzal do zvláštní úschovy, je zaměstnavatel povinen nahradit zaměstnanci škodu v plné výši.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#2786 » úte 29. čer 2021, 17:35

Brraun2 píše:Tak jsem teda dnes objednal Justra Z-7 V Ekonom s elektronickým zámkem.Za 14 dní by měl být doma.Věřím,že jsem neudělal chybu.

Justra je fajn, sám ji mám a ikdyž jsem jen zákazník, mohu jen doporučit. Nicméně není 7 do budoucna málo ?? :D



Brraun2
Příspěvky: 25

Příspěvek#2787 » úte 29. čer 2021, 17:52

No doufám, že mi bude stačit.Plánuji ještě dodělat uvnitř nějaké poličky.Mám jednu dlouhou a dvě krátké a dost věcí k přebíjení.Tak snad se tam nějak vejdu. :D

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#2788 » úte 29. čer 2021, 21:57

Poličky bych jen doporučil, hodí se, ale pak asi o nějakou tu pozici pro dlouhou přijdeš. Mimochodem, postřeh ze života: ve staré skříni jsem měl poličky u pantů a hůř se mi do nich lezlo.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#2789 » úte 29. čer 2021, 22:05

No já to pojal doslova jako skříň... 170x75x48 (v,š,h) a nelituju, v té velikosti se to už tolik netluče s nábytkem a můžu tam dát pohodlně i jiné věci. teda akorát zabralo skoro půl dne vymyslet vnitřek a půl dne následně veškeré policové rozdělení vyrobit...

Uživatelský avatar
Dizza
Příspěvky: 89

Příspěvek#2790 » stř 30. čer 2021, 14:24

Brraun2 píše:No doufám, že mi bude stačit.Plánuji ještě dodělat uvnitř nějaké poličky.Mám jednu dlouhou a dvě krátké a dost věcí k přebíjení.Tak snad se tam nějak vejdu. :D

Taky mám justru ale z5 ekonom. Skříň je to docela pěkná ale dost jsem si ji musel dodělávat aby byla podle mých představ. Za ty prachy je to ale asi nej volba...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: lumír a 12 hostů