Oprava schránky Gunvault Microvault mv500?

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#1 » pon 23. říj 2023, 20:17

Skoro 7 let mám tuto schránku. Nepoužívám jí jako náhradu trezoru.
Slouží pro odložení a rychlý přístup k pistoli, kterou denně nosím, aby se neválela volně doma. Zbytek zbraní mám v normálním certifikovaném trezoru.

Schránka fungovala dobře, kromě občasné nutnosti vyměnit beterii, které ale většinou vydržely dlouhu. Ale nedávno se stalo, že elektronické otevření kódem přestalo fungovat a schránku lze manuálně otevří jen klíčkem. Ten kódovací mechanismus evidentně funguje, protože to při správném kódu cvake, ale motorek ani po výměně baterie nemá dost síly, aby zatlačil dolů takovou páčku, která uvolní západku. Otvírání klíčkem je trochu vopruz, tak bych se chtěl zeptat, zda někdo nemáte zkušenost, jak ten otvírací mechanismus opravit?
Nechce se mi dávat několik tisíc za novou schránku.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#2 » stř 25. říj 2023, 09:51

Hm. Tak s další novou baterkou to funguje. Ale nečekal bych, že dvě nové, právě koupené, které něměly prošlou trvanlivost, byly šmejdy.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#3 » stř 25. říj 2023, 13:07

oldlamehand> to se stava celkem bezne, u ZnC 9V jsem to tak mel v posledni dobe uz nekolikrat.

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#4 » čtv 26. říj 2023, 08:09

v.k.: Jo, ty problémové byly nové ZnC 9v. Neměl jsem čas skočit pro něco pořádného, tak jsem vzal to první, na co jsem narazil v nejbližším obchodě, kde měli nějaká baterky. Postupně jsem zkusil dvě a nefungovalo to.
A potom jsem něco hledal v šuplíku, narazil na dost starou zapomenutou alkalickou baterku, o které už jsem ani nevěděl, že jí tam mám. Tak jsem jí zkusil vrazit do schránky. A s tou schránka začala zase fungovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti