trezorová mistnost

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » pát 22. čer 2012, 23:31

po dlouhém zvažování zda trezor za 10-15 tis, jsem začal uvazovat o tr. místnosti. Prostor by byl, tr.dveře se dají pořídit cca 38tis (je to dost,ale zas to není na chvíli). tak se ptám-má někdo nějaké zkušenosti? je potřeba stav.povolení na úpravy, nějaké jiné rozhodnutí z úřadu, provádí někdo vůbec nějakou kontrolu trezorů?? apropo- zajímá se vůbec někdo-myslím fyzicky-kde a jak máte umístěny zbraně?



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 23. čer 2012, 09:48

Policie má ze zákona jisté pravomoce kontrolovat uložení zbraní ale pouze kategorie A

Kód: Vybrat vše

Držitel zbraní kategorie A je povinen umožnit příslušnému útvaru policie vstup do obydlí za účelem kontroly zabezpečení zbraní.


V případě že by jakákoliv registrovaná zbraň byla ukradena a ta krádež byla hlášena tak by asi probíhalo zjišťování zda byla zbraň zabezpečena ve shodě s vyhláškou.

Add povolení - pojal bych to v souladu se stavebním řádem, § 104 Ohlašování jednoduchých staveb, terénních úprav, zařízení a udržovacích prací, odstavec 2:

Kód: Vybrat vše

n) stavební úpravy pro změny v užívání části stavby, kterými se nezasahuje do nosných konstrukcí stavby, nemění se její vzhled a nevyžadují posouzení vlivů na životní prostředí11),


a tedy by bylo dobré podat ohlášení (není potřeba stavební povolení)



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » sob 23. čer 2012, 10:10

Mimochodem na stránkách http://www.jinova.cz/trezorove-dvere nám krásně upravili paragraf 3 :)

Nařízení Vlády č. 347/2003 Sb.

Za technicky způsobilé se pro účely zabezpečení uschovaných, uložených nebo uskladněných zbraní považují uzamčená místnost nebo samostatný objekt (dále jen "zvláštní objekt"), které splňují požadavky podle § 3:
Paragraf 3

Zvláštní objekt je vybaven trezorovými dveřmi od společnosti JINOVA, které splňují požadavky pro kvalifikaci trezorových dveří a komorových trezorů bezpečnostní třídy I podle České technické normy ČSN EN 1143-1. Jeho stěny, stropy a podlahy jsou zhotoveny z cihel, betonových panelů nebo obdobného stavebního materiálu. Okna, světlíky, komíny, větráky, šachty a další otvory jsou opatřeny pevně zabudovanými ocelovými mřížemi s pruty o průměru nejméně 10 mm, kdy vzdálenost os prutů činí nejvíce 130 mm. Spoje prutů jsou svařeny nebo snýtovány. Od druhého nadzemního podlaží zvláštního objektu lze místo mříže použít uzavíratelné okno s celoocelovým okenním rámem pevně zabudovaným do stěny budovy se sklem, které je vybaveno bezpečnostní fólií proti průrazu s odolností nejméně 250 J, nebo sklem obdobně odolným proti průrazu a vytlačení z rámu.


Jsem v silném pokušení jim o tom něco napsat

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 12

Příspěvek#4 » sob 23. čer 2012, 10:49

ano to jsou přesně ty dveře TD60,stavební úprava by se vlastně týkala výměny vnitřních dveří za trezorové, a mříž na okénko. Takže pokud tomu dobře rozumím -pokud se zbran neztratí, nikdo neřeší jak a kde je máš uložené? A to platí i když máš A zbran? to jenom mohou nebo i chodí na kontrolu? zažil to někdo?



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » sob 23. čer 2012, 10:56

Na preventivní kontrolu mají ze zákona nárok jen pokud máš nějakou zbraň kat. A. Asi by při té příležitosti asi zkontrolovali všechno... o nějakém skutečném případu kontrly jsem neslyšel, asi na to nemají čas ani náladu.

Uživatelský avatar
IvosC
Příspěvky: 255

Příspěvek#6 » sob 23. čer 2012, 11:17

Na střeleckých fórech (a asi i zde na ZK - hledat se mi to nechce) pár lidí už psalo, že je celkem pravidelně kontrolují. Já osobně ovšem nemám A ani na ZP, takže A zbraň ani vlastnit nemohu, tudíž osobní zkušenost nemám.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#7 » sob 23. čer 2012, 11:25

taky bych dodal, ze to nemusi byt jenom kradez zbrane, ale staci cokoliv, kvuli cemu ti do domu nalezou. Umrti, nehoda, exekutori (letos oblibeni), vloupani. V podstate cokoliv, kde si vsimnou ze se ti zbrane jen tak valeji po zemi na visi na zdi.

Jinak jsem nekde narazil na vyjadreni Plzenskeho odboru pro kontrolu zbrani a z toho vyplynulo, ze nejvic kontrolujou myslivce a stav/znacky jejich zbrani, jatka a ze lidi vlastni prislusne certifikaty k trezorum.

Jinak tohle je zajimavy clanek, jak to maji (dnes uz velmi prisne) v nemecku i s nekterymi dusledky
http://www.strelecky-portal.cz/zbrane-a-strelivo/zbrojni-prukaz-a-legislativa/nezvane-navstevy-zbrojni-zakon.html



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#8 » sob 23. čer 2012, 23:11

Pokud nemá policie závažný důvod, nebude kontrolovat tvé uložení zbraní. Něco jiného jsou osoby a firmy s koncesí kde kontroly probíhají na základě předchozího ohlášení.



nico
Příspěvky: 409

Příspěvek#9 » ned 24. čer 2012, 11:12

Alcatraz píše:a ze lidi vlastni prislusne certifikaty k trezorum


Zajímavé, zrovna tato povinnost ze zákona nevyplývá.



Vaki
Příspěvky: 165
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » ned 24. čer 2012, 11:18

No je třeba nějak dokázat že trezor splňuje nařízené podmínky. Nevím ale na čí straně je důkazní povinnost, zda na straně majitele dokázat že splňuje (předložením certifikátu) nebo na straně policie dokázat že nesplňuje (nicméně pro jednoduchost a minimalizaci prostojů a eliminaci komplikací bych doporučil mít certifikát k trezoru po ruce)

Uživatelský avatar
marw
Příspěvky: 12

Příspěvek#11 » ned 24. čer 2012, 13:27

mě na tom prostě nejvíc zaráží, že policie když jdeš registrovat 3 a Xtou flintu se ani slovem nezeptá - papír od trezoru máš kde? zákonné nařízení je mi jasné, jen ta kontrola je divná



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#12 » ned 24. čer 2012, 13:43

Už zase je mi na zvracení...

Zabezpečení zbraní je každého věc. Když se jeho nezabezpečenou zbraní něco stane, ponese si za to odpovědnost sám. Co by mu do toho měl kecat nejakej často pologramotnej fízl (ikdyž na úseku zbraní se snad dá trocha rozumu očekávat a zrovna zde se vyskytují i slušní lidé).
A to pomíjím skutečnost, že zbraně nemusí být více než 2 v 1 objektu a pak žádnej trezor nepotřebuješ (pouze vhodně zabezpečit).

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 24. čer 2012, 13:54

marw píše:mě na tom prostě nejvíc zaráží, že policie když jdeš registrovat 3 a Xtou flintu se ani slovem nezeptá - papír od trezoru máš kde? zákonné nařízení je mi jasné, jen ta kontrola je divná

To myslíš vážně? :shock:
Pokud chce být policist(k)a nadstandardně aktivní, může takovému držiteli ZP při přihlašování 3./11./21. zbraně mile připomenout, že je třeba toto množství zabezpečit na takovou či onakou úroveň, ale není důvod, aby to museli nějak kontrolovat. Máš snad nějakou statistiku, kolik zbraní je ukradeno z důvodu "nedostatečného", tj. zákonu a vyhlášce neodpovídjícímu, zabezpečení?
Byl bych velmi nerad, kdyby u nás mohli policisté neohlášeně ve dne v noci přijít k tobě domů a dožadovat se kontroly zabepečení zbraní (jako to mají třeba v Rakousku). Zbytečná buzerace.



kedlub
Příspěvky: 57

Příspěvek#14 » ned 24. čer 2012, 14:11

Přesně tak. Nevím jesli si to nepletu třeba s tím rakouskem, ale myslím, že jsem tento týden četl o tom, že něco na tento způsob(neohlášené domovní prohlídky, ale dají se správným postupem vyhodit) bylo zavedeno v německu. A jak to tak bývá, šimpanzi v jedné části toho okamžitě začli patřičně vy/zneužívat (a ještě tu prohlídku dotyčnému naúčtovali) a jinde jsou alespoň slušní a domluví si sraz předem.

Akorát nemůžu najít, kde jsem to viděl :(.

Byla to reakce politiků na událost přesně vy smyslu citátu, který se zde nahoře vyskytuje ("po každém masakru chtějí sebrat zbraně těm, co to neprovedli" nebo tak nějak).



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#15 » ned 24. čer 2012, 14:46

v mojem prispevku ze soboty? Jinak to je clanek z listopadu 2010, takze zadna novinka. A k tem simpanzum... to je zase jednostranny kratkozraky pohled... lidi delaji uplne stejne "pi..viny" hned jak se jim k tomu da moznost. Takze to delani "naschvalu" rozhodne neni domenou policie a tudiz bych si nebral do huby jenom je.

A k neohlasene navsteve ve dne v noci.. vzdycky se to da zaridit rozumne, viz tentyz clanek. Jinak to reknu takhle, kdyz to nikdo nijak nekontroluje, je naprosto zbytecne to v zakone mit, natoz se tim ridit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů