Trezor s rychlým přístupem



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#16 » pát 24. říj 2014, 19:12

:thumbup: :clap:



pesi
Příspěvky: 305

Příspěvek#17 » pát 24. říj 2014, 20:03

mikymoto píše:Jo já chápu výhodu náramku. Jen mi příjde úchylný mít na ruce jednoúčelovej náramek. Z festivalovejch gumovejch náramků už jsem vyrostl :) ....


RFID čip nemusíš mít na tom ošklivém náramku. Klidně ho můžš umístit i pod Rolexky. Existuje i jako samolepka, může se nalepit na cokoliv, třeba na pouzdro se zbrojákem, který hned po rychlém použití budeš stejně potřebovat :)

Co se týče čtečky otisku prstů, tak spolehlivá není rychlá.

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#18 » pát 24. říj 2014, 21:55

Jak moc pomalá je ta spolehlivá ?

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » sob 25. říj 2014, 07:23

Čtečku otisku prstů nebrat. Montuju do firem elektronickou docházku a přístupový systémy. Čtečka otisků celkem slušně(a taky né na 100%) funguje pro administrativní pracovníky. Pro lidi ve výrobě načítáme dva až tři prsty a stejně to po čase doplňujeme o RFID.Stačí se trochu říznout a už to nevyhodnotí dobře.
Nedovedu si představit ,že mi někdo leze do bytu a já jako magor stojím u sejfu a zkouším jeden prst po druhým a ono nic.To už radši ten RFID a když ho nemám po ruce tak vymačkání kombinace několika tlačítek je taky vcelku rychlé.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#20 » čtv 8. led 2015, 09:00

Zdravím pánové.
Není nejjednodušším a v podstatě nejoperativnějším řešením ZP sk. E?

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#21 » čtv 8. led 2015, 09:05

To nějak nechápu....



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#22 » čtv 8. led 2015, 10:09

asi tím myslel, že se skupinou E budeš nosit v posteli .-D

Uživatelský avatar
Tomas_2002
Příspěvky: 94

Příspěvek#23 » čtv 8. led 2015, 10:16

Jako že dvě si dám pod polštář a co dál ? :D Jej to zas byl příspěvek....

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#24 » čtv 8. led 2015, 12:35

Tak pod polštář jsem zrovna nemyslel. Nicméně pokud chcete mít zbraň operativně k dispozici, tak je asi nesmyslné ji cpát do sejfu, ne? Co třeba noční stolek? Samozřejmě mám na mysli rozlišení mezi držením a nošením zbraně. Protože podle výkladu ZoZ §2, pokud nejste oprávněni k "nošení", tak musíte mít drženou zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu atd.
Oprávnění k nošení vás opravňuje mít zbraň u sebe a připravenou k použití.



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#25 » čtv 8. led 2015, 13:31

To je sice pravda, ale neřeší to problém zabezpečení 1-2 zbraní před spolubydlícími (typicky dětmi).

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#26 » čtv 8. led 2015, 13:47

Zastanca nosenia 7x24 ? :) Beruc do uvahy bezne zivotne situacie, moze to byt problem, rovnako ako lubovolne nezabezpecene ulozenie, pokial mas napriklad doma decka ako akurat bolo napisane.
Myslene su trezory / safe / skrinky podobnej tomuto :

https://www.youtube.com/watch?v=AXnMyKYkPZY (od 00:10)

Nieco co otvoris rovnako rychlo ako nocny stolik.

Uživatelský avatar
RomanB74
Příspěvky: 390

Příspěvek#27 » čtv 8. led 2015, 14:44

>dave-cz: Tak to už se ale dostáváme k problematice individuálního řešení situace v jedné konkrétní domácnosti, na co neexistuje žádný "mustr".

Situace z mého pohledu: jsem sám v bytě (5+1), po příchodu domů zamykám vchodové dveře a aktivuji alarm (pokud ten den již nemám v plánu odejít). Zbraň odkládám na stůl, zásobník plný a založený.
Pokud přijde na návštěvu kamarád s lahví vína v ruce, odkládám zbraň do trezoru. Když přijde jen pokecat na kafe, jen vezmu zbraň opět k sobě (jako prevence proti selhání lidského faktoru).

Situaci je nutné samozřejmě řešit diametrálně jinak, když v 1+1 bydlíte s manželkou která se právě vrátila z psychiatrické léčebny, dvěmi hyperaktivními dětmi a dědečkem jenž odmítá tvrzení, že druhá světová dávno skončila...

>MM: Neprosazuji nošení 24/7, jen mi prostě zbraň přijde jako zcela normální věc a nemám potřebu (ani povinost) ji uklízet. Mimoto, děti je nejlepší řádně poučit, seznámit a vysvětlit a máte klid. Moje to pochopily hned napoprvé - také díky jejich věku.
Já mezi zbraněmi vyrůstal. Děda byl příslušník SNB, otec pilot ČSLA. Všichni členové domácnosti věděli, kde jsou služební zbraně a nikdo na ně nesahal (ono nebylo o co stát, otcův služební Tokarev 7,62 byl "těžkej jak kráva"). ;-)

"Trezor s rychlým přístupem" jsi těžce OT

sided

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#28 » úte 25. srp 2015, 16:31

Presne tohle tema zrovna resim a premyslim nad necim do loznice.

Nezavisle na tomto vlakne jsem nasel produkty Gunvault.

Nemate nekdo nektery z techto 2? Jeden je biometricky a druhy na heslo.

http://www.amazon.com/Gunvault-SpeedVau ... +biometric
http://www.amazon.com/Gunvault-GV2000C- ... 8HC42J673W

Zajimaly by mne zkusenosti s tim, co se tam ve skutecnosti vleze (v mem pripade asi sub-compact) a spolehlivost obou oteviracich metod z hlediska otevreni.

Dale take ochrana proti detem, tzn. zda-li je tohle skutecne dostacujici. Prozatim vidim z toho duvodu biometricky senzor vice bezpecne, nez-li heslo.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#29 » úte 25. srp 2015, 17:36

Mimochodem, jak nakupujete tyhle věci z Amazonu? Já tam kdysi koupil Kindla. Ale od tý doby, cokoli mě zajímá, tak u toho je tahle větička: This item does not ship to Chocen, Czech Republic. Please check other sellers who may ship internationally. Mě to docela s...e, u mezinárodního obchodu bych očekával, že budou prodávat tak nějak mezinárodně...

Uživatelský avatar
Magic
Příspěvky: 289

Příspěvek#30 » úte 25. srp 2015, 17:41

Pokud to nemaji na Britskem/Nemeckem Amazonu/Ebay, tak si staci to objednat pres 3rd party sluzbu jako Shipito (https://cz.shipito.com/), ale to uz by se melo resit v jinem vlaknu at to tu pak neni plne OT.

Amazon berte prosim panove pouze jako odkaz, resp. vyse uvedene se da nakoupit taky v CR. Jen to je klasicky neuveritelne drazsi:
http://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=Gun ... ult+SVB500

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů