Držák na krátké zbraně do trezoru

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#61 » stř 3. říj 2018, 14:40

Extruďák je drolivý, tohle by chtělo pěnový polyetylen nebo EVA, různé karimatky, obalové materiály... Pro účely sezení/klečení to řeší třeba vodáci (máš to vč. odkazů na zdroje): https://www.raft.cz/forum-Re--Galapor.a ... pevku=4306

Uživatelský avatar
Donato
Příspěvky: 38

Příspěvek#62 » stř 3. říj 2018, 14:46

Zkus se podívat např. sem https://www.shadowfoam.com/

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#63 » stř 3. říj 2018, 15:38

Asi se do mě pustíte ale mě se osvědčilo tohle:
Obrázek
Přínýtuji to trhacím nýtkem a hlaveň nebo i pistoli to krásně udrží v tom gumovém hnízdečku.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#64 » čtv 4. říj 2018, 08:23

Díky všem za nápady.

Vycpávky z elektroniky už nějakou dobu sbírám, ale jsou to samé podivné tvary a nevymyslel jsem, jak to smysluplně pospojovat.

V Obi jsem okoukl všechny možné tepelné i zvukové izolace a nic se mi nelíbilo.

Profi pěny do kufrů jako Shadowfoam nebo i Eva vypadají dost dobře, ale stojí pomalu jako nový trezor.

I "gumové hnízdečko" vypadá dobře, ale vrtání a nýtování je už za hranou toho, co jsem připravený udělat pro pořádek v trezoru :)

Nakonec jsem ve Sportisimu koupil za 139 Kč obyč karimatku s toušťkou 10 mm. Tu nařežu a slepím pár vrstev k sobě. To by mohlo fungovat.
Mimochodem, nemáte tip na lepidlo? :) Materiál je 100% polyethylen (XPE).

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#65 » čtv 4. říj 2018, 08:41

A co takhle sebrat ohoblovanou lajsnu nebo kus profilu (třeba kabelovou lištu), uříznout tu správnou délku, přidělat na ní ty držáčky a přiklébnout to do trezoru...
URČITĚ to bude držet, dá se to beze stop odstranit a sebere Ti to tak dvacet minut života (když budeš mít tu lajsnu) a padesátku. :wave:
Naposledy upravil(a) Drvoštěp dne čtv 4. říj 2018, 09:10, celkem upraveno 1 x.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » čtv 4. říj 2018, 08:43

Sody píše:tip na lepidlo


Nahřát horkovzduškou ty plochy a "stavit" k sobě

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#67 » čtv 4. říj 2018, 08:51

Při vší úctě k Vašim nápadům nejlepší je použít kvalitní, třeba 3M, oboustrannou pěnovou montážní pásku.
Postup...
1) Koupit tu pásku.
2) Koupit brake cleaner spray (nejlepší odmašťovací prostředek).
3) Dál to už je jasné.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#68 » čtv 4. říj 2018, 11:13

Vhodný by podle mě mohl být EPP, co se používá na modely letadel. Co si pamatuju, tak se nedrolil a vypadalo to podobně jako originál - který jsem si koupil, než abych se s tím patlal doma:) Vyrobil jsem si epesní držáček ze dřeva, ale jednou jsem měřil a dvakrát řezal, tak se mi tam nevešel:)

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#69 » čtv 4. říj 2018, 11:58

Stejnou službu jako oboustranná páska udělá dobré kontaktní lepidlo.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#70 » čtv 4. říj 2018, 12:12

Peggy??
Přilep něco na kladívkový lak vteřiňákem a až to upadne tak se pokus ten povrch očistit.
Možná změníš názor...
K přilepení rovné plochy na rovnou plochu je opravdu KVALITNÍ PROFESIONÁLNÍ ZNAČKOVÁ OBOUSTRANNÁ PÁSKA nejlepší řešení.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#71 » čtv 4. říj 2018, 12:36

Pardon, já myslel na lepení výřezů z pěnového PE plochami k sobě.
Sody píše: ...

Nakonec jsem ve Sportisimu koupil za 139 Kč obyč karimatku s toušťkou 10 mm. Tu nařežu a slepím pár vrstev k sobě. To by mohlo fungovat.
Mimochodem, nemáte tip na lepidlo? :) Materiál je 100% polyethylen (XPE).


BTW - kontaktní lepidlo není vteřiňák, ale kaučukový roztok - lze dohledat ;)

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#72 » čtv 4. říj 2018, 12:38

jasný..

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#73 » čtv 4. říj 2018, 18:29

Mě se celkem líbí toto řešení. Jen jsem nenašel, kde by se to dalo sehnat jinde než přes bazar.
http://zbrane-a-strelivo.armybazar.eu/c ... n-id40518/

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#74 » čtv 4. říj 2018, 22:46

No ... taky neodymovy magnet udrzi prekvapivo vela. Mam doma za igelitku (kolega likvidoval stare HDD). Staci inak pogooglovat, daju sa kupit. Potom jednoducho prilepit k hocicomu co chces chytit o kov.



Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#75 » pát 5. říj 2018, 06:36

Taky jsem dlouho řešil jak uložit krátké, bo mám malý trezor :) Viděl jsem různé úložné systémy na dveře, závěsné systémy, pěnové poličky... nakonec jsem to vyřešil takto: vnitřní kryt dveří jsem nahradil 1cm silnou překližkovou deskou o rozměru díry ve dveřích, přes kterou jsem přišrouboval 4mm překližku o rozměru toho plechu. Za tu jsem to uchytil místo původního plechu. A na dřevo jsem pomocí vrutů přivrtal nylonová pouzdra na zbraně, co jsem koupil na Aliexpresu. Vedle nich jsem přivrtal držáky na zásobníky koupené tamtéž. Jednoduché a funkční řešení, v jistém smyslu modulární ( stačí převrtat ). Zní to vidlácky, ale vypadá to imho překvapivě dobře.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů