Se zbraní do posilovny/bazénu

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#76 » stř 27. dub 2016, 12:56

Zapomeň že by pojišťovna něco platila. Pochybuji že mají na bazénu licenci na ukládání zbraní.



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#77 » stř 27. dub 2016, 12:59

to asi ne ale jako cennost by to zaplatit mohla, ne?

jirka: ne, mi tam mame dva druhy skrinek, male, trezorove (tak pisou, takze to certifikat musi mit) za 10 kacek na pouziti a pak normalni satnove skrinky ktere jsou zdarma na cip.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#78 » stř 27. dub 2016, 13:41

Jsem si myslel že jen trollíš ale ty to nejspíš myslíš vážně :roll:

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#79 » stř 27. dub 2016, 13:58

Varianta, kdy bych uložil zbraň do skříňky by byla pouze v tom případě, že bych na ní viděl z bazénu. Takový bazén (aquapark) si vybavuji pouze jeden a to v Horažďovicích - velké skříňky v šatně, malé na drobnosti u bazénu. Zákaz vnášení zbraní v návštěvním řádu nemají, na mail s otázkou, zda se u nich dá uschovat po dobu pobytu legálně držená krátká palná zbraň mi odpověď nepřišla. Pokud někdo zná další bazén/aquapark, kde je vidět na skříňky v bazénu, tak by to tady mohl napsat.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#80 » stř 27. dub 2016, 22:43

Nějak nechápu, co tady řešíte. § 58 ZoZ je snad docela jasně formulovaný. I takové odložení zbraně do trezoru fitness centra u spřáteleného barmana je minimálně přestupkem proti §58. Pochybuji, že ten trezor či nějakou skříňku u bazénu máte "..pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu..". Vážně vám to za to riziko stojí?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#81 » stř 27. dub 2016, 23:07

hackerjack: jenže tebou citovaná věta se týká nošení nebo přepravy. tady řeší držení a uschovu. asi by jí tam člověk neměl položit nabitou, ale jinak tehle paragraf se snad neporušuje.



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#82 » stř 27. dub 2016, 23:17

Hmm, co nějaký ten plavečák? 8-)
A jak to řešíte ve veřejném domě? Dožadujete se certifikovaného sejfu u bordelmamá/papá anebo "neodkládáte" ani na pokoji? :lol: :twisted:



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#83 » čtv 28. dub 2016, 03:20

hackerjack píše:Nějak nechápu, co tady řešíte. § 58 ZoZ je snad docela jasně formulovaný. I takové odložení zbraně do trezoru fitness centra u spřáteleného barmana je minimálně přestupkem proti §58. Pochybuji, že ten trezor či nějakou skříňku u bazénu máte "..pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu..". Vážně vám to za to riziko stojí?

Tak druha moznost je proste nenosit, to je mi vyber... jinak pokud je certifikovana tak by to mohlo byt v pohode, ne?



AgN75cZ
Příspěvky: 65

Příspěvek#84 » čtv 28. dub 2016, 04:18

Celkem se divím, že v práci s tím nemáš problém. U nás existuje směrnice, která jasně zakazuje mimo jiné i nošení zbraně dovnitř areálu. Tudíž ani nepočítám s tím, že bych pistoli sebou tahal.
Podle toho co jsem pochopil, tak neděláš pro nějakou velkou korporaci, kde by to měli zakázáno, jak popisuji.
Já předpokládám nošení zbraně v situacích, kde bych se mohl cítit ohrožen, i když se dá zvolit jiný způsob, doteď aplikovaný - teleskop, jelikož neexistovala jiná legální možnost osobní obrany.

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk



Enerccio
Příspěvky: 623

Příspěvek#85 » čtv 28. dub 2016, 04:37

tak premyslim, vzdyt ani certifikovana byt nemusi, do 2 kusu a do 500 kusu streliva ji staci vhodne zabezpecit. Skrinky na ceniny ktere jsou pojistene a odolne voci vloupani bych povazoval za "vhodne".

jinak ja pracuji v male firme, tam je to kazdemu u prdele. Imho zakazovani zbrani ve firmach je blbost.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#86 » čtv 28. dub 2016, 07:49

Je tu na to celý thread, na zbraň a zaměstnání ...

Jinak je to všechno otázka priorit a zvážení rizika, pro a proti. Slyšel jsem někde, že někdo, když už není zbytí a došly všechny ostatní možnosti, tak rozebere pistoli a části nechá v autě a hlaveň bere sebou.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#87 » pát 29. dub 2016, 21:39

Enerccio píše:
hackerjack píše:Nějak nechápu, co tady řešíte. § 58 ZoZ je snad docela jasně formulovaný. I takové odložení zbraně do trezoru fitness centra u spřáteleného barmana je minimálně přestupkem proti §58. Pochybuji, že ten trezor či nějakou skříňku u bazénu máte "..pod neustálou kontrolou držitele zbrojního průkazu..". Vážně vám to za to riziko stojí?

Tak druha moznost je proste nenosit, to je mi vyber... jinak pokud je certifikovana tak by to mohlo byt v pohode, ne?
Veřejně přístupné a pro uložení zbraně certifikované skříňky v Česku v roce 2016 .. pěkná SCIFI. Certifikát není třeba, pokud nebudeš chtít ukládat více než dvě a více než 500. Problém je jinde - veřejně přístupné skříňky jsou prostě veřejně přístupné skříňky. Kdokoliv má přístup a každý filuta si může kdykoliv nechat udělat kopii klíče nebo vydumat nějaký trik na otevření. Klasický mechanický otočný zámek nepředpokládám, protože je drahý a příliš komplikovaný pro nastavení. Nebo mohou být ty skříňky přístupné i jinak. Zažil jsem například v jednom bazénu skříňky, přístupné pro personál přes zadní stěnu. Údajně to tak měl provozovatel kvůli opakovaným ztrátám klíčů.
Jakmile do nějaké takové skříňky odložíš zbraň, tak ji přestáváš mít pod kontrolou a koleduješ si o malér.



franta599
Příspěvky: 638

Příspěvek#88 » sob 30. dub 2016, 10:31

tak jsem si dneska dotazoval ofiko na to za maji v klatovech v bazenu možnost trezoru na zbran přišlo mi tohle

"Dobrý den,

bohužel, pro tento účel nejsme dostatečně vybaveni, požadovanou službu Vám nemůžeme poskytnout.

S pozdravem ing. Žák - TS Klatovy
"

->nejlehči pokud je potřeba poslat si e-mail a zeptat se nemusi se pak človek stresovat a resit to na forku protože to tu stejne nikdo nerekne s jistotou jak to je posledni slovo ma řád a majitel



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#89 » sob 30. dub 2016, 19:01

A jeste je tam jedna věc. Dle nařízení vlady se platí škoda do max. pěti tisíc. Pokud není v předchozí dohode domluveno jinak...



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#90 » sob 7. kvě 2016, 21:44

Prostě do bazénu zbraň nenosím, jak jednoduché.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Majestic-12 [Bot], Scofield a 16 hostů