Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#421 » stř 5. led 2022, 21:47

Hillman: tak jsem dneska rozloupl ještě druhé stejné, co mám doma a uvnitř úplně tak stejné nejsou. Ten plošňák je o dost větší. Prakticky zabírá celou spodní polovinu. A repráky jsou podložené molitanem. Když už jsem měl oboje otevřené, tak jsem to zkusil vycpat vatou. Zítra jdu na střelnici, tak uvidím, jaký to pocitově bude rozdíl

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#422 » čtv 6. led 2022, 16:34

Aktivní sluchátka IMHO nikdy nepůjdou utlumit tak dobře jako pasivní. Mám MSA Supreme Pro-X a pak starý Peltory Optime II. U těch Peltorů mám mušle zevnitř dodatečně vylepený cca 4mm gumou a přidaný extra molitan. Tlumí natolik dobře, že někdy jsou až nepoužitelné ;-) (Je v nich blbě slyšet i timer nebo rozhodčí/vedoucí střelby ap.) Ale například při střelbě z pušky na vnitřní střelnici je to proti těm MSA nebe a dudy. S těmi MSA je to už na hranici komfortu a celkem nepříjemné, s těmi vytuněnými Peltory je to takové puf-puf. ;-)

A bohužel v těch MSA není moc místa pro nějaké další vytlumení.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#423 » čtv 6. led 2022, 20:02

Tak jsem dneska zkusil ta vycpaná sluchátka na střelnici. Pocitově je to lepší, než když jsou prázdná. Je to skoro na úrovni jako se špunty v uších pod sluchátky. Přitom zvuk z repráku krásně čistý a hlasitý.
9 luger úplně v pohodě. 223 byly větší rány, ale dalo se to.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#424 » čtv 6. led 2022, 20:08

Hillman. Prostoru uz jen podle fotek je spousty. Pokud se Ti to nezda, tak to vyzkousej na vlastni usi. Ostatne uz SUD napsal, ze vypln vaty pomohla.



Hillman
Příspěvky: 13

Příspěvek#425 » čtv 6. led 2022, 20:18

Sud píše:Tak jsem dneska zkusil ta vycpaná sluchátka na střelnici. Pocitově je to lepší, než když jsou prázdná. Je to skoro na úrovni jako se špunty v uších pod sluchátky. Přitom zvuk z repráku krásně čistý a hlasitý.
9 luger úplně v pohodě. 223 byly větší rány, ale dalo se to.


Díky za test a ověření nápadu.
Oceňuji tvůj konstruktivní přístup.
H.



Hillman
Příspěvky: 13

Příspěvek#426 » čtv 6. led 2022, 20:21

tomas fuk píše:Hillman. Prostoru uz jen podle fotek je spousty. Pokud se Ti to nezda, tak to vyzkousej na vlastni usi. Ostatne uz SUD napsal, ze vypln vaty pomohla.


já to zkusil na svých pasivních, aktivní si chci pořídit, proto logicky nemůžu (zatím) zkusit...co mě odrazovalo bylo právě to nižší tlumení.
Názor: málo místa vs. moc místa je silně subjektivní, SUD provedl ověření zkouškou a patří mu za to velké díky.
Nicméně díky za názor.
H.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#427 » pát 7. led 2022, 08:05

Hillman: Díky, dmu se pýchou :D Ale jen pro pořádek. Útlumu na který jsi zvyklý z vycpaných pasivních sluchátek to zřejmě nedosahuje ani náhodou.
Ještě se tady diskutovala možnost normálních bezdrátových sluchátek pod pasivními sluchátky. Na to by ještě byla potřeba nějaká aplikace v telefonu, která by posílala vyfiltrovaný zvuk do těch bezdrátových sluchátek. To zatím vyzkoušené nemám



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#428 » pát 7. led 2022, 17:11

Héfaistos píše:S těmi MSA je to už na hranici komfortu a celkem nepříjemné, s těmi vytuněnými Peltory je to takové puf-puf. ;-) A bohužel v těch MSA není moc místa pro nějaké další vytlumení.

Střílím s MSA na vnitřní střelnici AR i AK a nemám problém :thumbup:



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#429 » pát 7. led 2022, 20:11

To je fakt těžce individuální. Já patřím ke stejné skupině jako Héfaistos - u mě je to s MSA fakt už hodně nepříjemný. Pistole ještě OK, ale jak tam někdo začne práskat AR15, tak mi to vadí. Jenže já slyším pískat i zdroje monitorů, takže asi problém na nastavení citlivosti mých uší.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#430 » sob 8. led 2022, 08:16

Tak to je něco jiného - když má někdo vedle dlouhou s kompenzátorem a fouká rychlou salvu přímo na mě, je to v MSA nepříjemné, to jo... Uši mám IMHO citlivé dost, ale většinu elektroniky pískat neslyším.

Musím někde vyzkoušet ComTacy, jestli jejich útlum stojí za dvojnásobnou cenovku.



ZPMK
Příspěvky: 9

Příspěvek#431 » stř 1. čer 2022, 09:35

Uvažuji o koupi aktivních sluchátek a některé příspěvky jsou poměrně děsivé. Je pravda, že střílím jen pistoli buď venku nebo na celkem oddělených stavech (hlavně Prague Armory) a s pasivními sluchátky za 500 Kč nemám vůbec žádný problém.
Chápu, že 2k za aktivní sluchátka to je cena jen za elektroniku (viz Sudovo fotky), ale to opravdu aktivní sluchátka za třeba 6k a více nejsou schopny zvládnout to stejné, co moje za pětistovku?



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#432 » stř 1. čer 2022, 09:53

ZPMK: Ujasněme si pojmy.
Aktivní STŘELECKÁ sluchátka jsou vlastně pasivní sluchátka (útlum masou materiálu) s doplněným mikrofonem, reprákem a elektronikou, které berou okolní zvuky, pouští je dovnitř sluchátek, ale s hlasitostí omezenou tak, aby neohrožovala sluch. Takže když vytáhneš baterky, jsou z těchto sluchátek obyčejná pasivní. Výhodou je, že slyšíš pokyny, dění okolo sebe. (to dělá ten mikrofon, elektronika a repráček).

Aktive noise canceling sluchátka pro poslech hudby jsou něco úplně jiného, ta sama o sobě skoro netlumí, snímají okolní hluk (provoz, tramvaj, klima) a k hudbě ve sluchátkách to posílají v protifázi tak, aby se ten šum z okolí co nejvíc vyrušil. Výsledkem je lepší poslech hudby. Ale výstřel na vnitřním, nebo venkovním stavu to utlumí minimálně, na to nejsou dělaná.

Aktivní střelecká začínají na 2kKč https://www.amazon.de/howard-leight/s?k=howard+leight



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#433 » stř 1. čer 2022, 09:58

Tak ty za 6k pravděpodobně nabídnou něco navíc (lepší rozsah a určování směru zvuku, integraci do com systémů a přileb...), ale soudě podle zkušeností s Walkers Razor z amazonu za 1300 - na běžné střílení a kurzy stačí ty levnější (ale aliexpres za extra nízkou cenu bych radši nezkoušel)

Konkrétně tyhle jsou lepší i v pasivním módu, než ty základní levný sluchátka za 500 - 7,62x54R v pohodě.
V aktivním módu je to komfort, hovor v pohodě a i ty výstřely jsou příjemnější.
Pískání jsem nezaznamenal.
Trochu vazbí mikrák pokud se po něm přejede třeba prstem, prakticky to efekt nemá, ale třeba v dešti a při větru by to teoreticky mohlo šustit v uších
Určování směru zvuku je údajně horší (podle recenzí), ale já s tím problém neměl

Uši moc citlivé nemám (televizi mám tak o 10-20% víc než všichni ostatní :D ), ale podařilo se mi je zapnutý zahodit na postel, zapomenout na ně a v klidu spát, takže alespoň pro mé uši nevydávají sami os obě žádný slyšitelný zvuk.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#434 » stř 1. čer 2022, 10:29

Mám letité Peltor 6s, vlastní dovoz z USA. A před asi dvěma lety jsem si koupil za pár stokorun aktivní sluchátka z aliexpressu. S výjimkou vzhledu jsou ve všem lepší (tlumení, pohodlí, hlasitost repráčků a srozumitelnost hlasu). Při delším pobytu na střelnici přidávám pod oboje ještě špunty do uší. Možná, že moderní značková sluchátka jsou lepší než to, co mám, ale aliexpress bych klidně zkusil znovu.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#435 » čtv 30. čer 2022, 18:12

Zdar kolegové, řeším elektronická sluchátka na balistickou přilbu, tzn. připevnění na raily. Protože nepotřebuji komunikační funkce (fakt se mi nechce utrácet za ComTac), vypadá to na klasické Peltor SportTac, u kterých vypreparuji spojovací kabel z mostu.
Nicméně, chci se zeptat na jiné možnosti, na Peltoru netrvám.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů