Střelecké brýle - pistole

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#1 » pon 20. čer 2011, 19:45

ahoj, chtěl bych se zeptat, jaké brýle používáte hlavně při střelbě s pistolí. jak na venkovní, tak i vnitřní střelnici.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#2 » pon 20. čer 2011, 20:34

Používal jsem takové ty "lepší" pracovní, ale na Losu jsem se v nich nedokázal orientovat, nějak mi zkreslovali periferní vidění. Teď jsem ve fázi hledání něčeho dobrého a né příliš drahého. Vím, že Hungry má (měl?) v burze inzerát na sadu za dobré peníze. Další mi ukazovala Phoenix, třeba napíše co má zač.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#3 » pon 20. čer 2011, 21:18

nevím, kolik jich Hungry měl, ale jedny jsem mu prodal (dohodil jsem mu zájemce) na předposledním LOSu ;) mají tu výhodu, že je v nich i dioptrická vložka a výměnná skla.
já sám mám ESS ice se třemi skly. bohužel mi tam chybí polarizační, která bych celkem uvítal. sehnal jsem je za slušný peníz a jsem s nimi spokojený.
určitě to chce hledat něco kvalitnějšího, jednak kvůli odolnosti proti poškrábání a případným odrazům. určitě větší skla a krytí i z boku (odražené kousky od popperů si dokáží najít cestičku. a taky aby právě nezkreslovaly, což u těch pracovních (hlavně těch levnějších), není zaručené.

Uživatelský avatar
erfas
Příspěvky: 41

Příspěvek#4 » pon 20. čer 2011, 21:28

TAk našel jsem tohle: http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... alpha.html

Nemáte někdo zkušenost?

Uživatelský avatar
Joe
Příspěvky: 680

Příspěvek#5 » úte 21. čer 2011, 08:59

Otázka je, zda potřebuješ dioptrickou vložku :?:

Ty od Hungryho mám. Příjemně sedí na nose, dobře zakrývají oční partie, takže pod ně nesvítí a nefouká (mám strašně citlivé oči na průvan, a na prach), a přesto se skoro vůbec nemlží (jen na kole, když vydupu kopec a zastavím, tak se okraj zamlží).
Ale:
- žlutý zorník je pěkně jedovatý, preferoval bych oranžový (to je individuální; já potřebuji pro zlepšení kontrastu teplé tóny)
- dioptrická vložka je poměrně malá, její obroučka omezuje periferní vidění
- měnit zorníky je pěkný ojeb

Takže Hungryho brýle mám nafurt s hnědým zorníkem, nosím je na kolo a na venkovní střelnici (oboje 100% spokojenost), a pod zářivky si beru staré čiré dioptrické brýle.

Před dvěma roky jsem se rozhodl, že si koupím pořádné sportovní brýle, zakoupil pekelně drahé dokonalé oranžové UVEXY ... a už rok je nemůžu najít :evil:

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#6 » sob 15. pro 2012, 22:37

Ahoj, začínám se střelbou a zároveň držím i nosím dioptrické brýle :). Na většině střelnic se zatím u mířenky tvářili, že "brýle ok" a nikdo mi nenabízel/nepožadoval ještě ochranné. Je to nebezpečný? Resp co byste mi doporučili? Obyčejný pracovní přes svoje nenarvu a o tom, že jsou i ochranné brýle umožňující vložit dioptrické vložky jsem se tu dočetl popravdě poprvé. Tak abych měl aspoň trochu představu co se nosí a kolik to asi tak může stát. Díky!

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#7 » sob 15. pro 2012, 22:51

Já střílím léta jen s dioptrickými, bez problémů.
Ale v práci a na airsoft používám polykarbonátové ochranné brýle, pod které se vejdou normální dioptrické brýle. Jsou to například tyto:
http://www.profesional-plzen.cz/ochrana ... 69260.html
nebo tyto:
http://www.korus.eu/3m/index.php?main_p ... cts_id=333
Tyto brýle jsou odolné proti poškrábání a dají se rozumně čistit. Dioptrické vložky mi vždy přišly horší, ale to může být subjektivní.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#8 » sob 15. pro 2012, 23:01

Zajímavý. Nezhoršujou ale tou hranou nějak výrazně periferní vidění?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#9 » sob 15. pro 2012, 23:12

Já jsem koupil nějaký v bauhasu... A jdou mi i přes brýle. Nebyly to ty nejlacinější.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#10 » ned 16. pro 2012, 02:03

Nosím jen dioprický, pevný obroučky, tvrzený skla a věřím jim.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#11 » ned 16. pro 2012, 09:11

pro eM:
S periferním viděním u nich problém nemám, tedy ne větší, než s čímkoli jiným. U mě je to m.j. tím, že mám dost silné brýle, takže periferní vidění mám slabší i normálně. Je to mimo jiné i důvod pro to, že nemohu nosit tvrzená nebo plastová skla v brýlích.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#12 » stř 19. pro 2012, 09:53

eM píše:...Na většině střelnic se zatím u mířenky tvářili, že "brýle ok" a nikdo mi nenabízel/nepožadoval ještě ochranné. Je to nebezpečný?
...

Riziko pri mierenke je minimálne, pokiaľ ti nehádže zbraň vystrelené nábojnice do čela :cry: (vyrieši šiltovka stiahnutá na oči), respektíve nedôjde ku "ka-boom" :evil:
Pri streľbe na popery a gongy by som ale už v každom prípade chcel niečo, čo kryje oko aj zo strany. Problém dioptrickej vložky do ochranných brýlí je v zakrivení tých ochranných :!: - šošovka do nich potom nemôže byť "rovinná" ako v klasických brýloch a optici chcú za to majland!!! :roll:



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#13 » stř 19. pro 2012, 10:01

Na vnitřních střelnicích a na střelnicích, kde jsou napravo od střelce zástěny se mi stávalo, že mi zapadla odražená nábojnice za brejli (normální dioptrické). Vyřešil jsem to "novinářským (golfovým, tenisovým...)" kšiltem. Dobré ochranné brýle toto řešej taky. Takže za mě: doporučuju ochranu, zejména po "okrajích" dioptrických brýlí zvětšit.

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#14 » čtv 20. pro 2012, 17:55

Díky za rady! Začnu zkoušet a... zkoušet :)

Uživatelský avatar
eM
Příspěvky: 62

Příspěvek#15 » sob 29. pro 2012, 10:36

http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-78 ... -lima.html

Aktuální favorit s dobrým poměrem cena a doufám že i výkon. A dioptrickou vložkou :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů