Střelecké brýle - pistole



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#106 » pát 26. dub 2019, 12:38

Zavrhl jsem diopt., vložky, protože u levnějších brýlí na ně často nadávají a tisíce za ně nedám. Nosím dioptrické na papír. terče a teď ty z Amazonu nasazuju, pokud se jde na kovy. Jsou to brýle NoCry za 11,00 EUR + doprava (měl jsem je za 3 dny) a popiskem: Nocry bezpečnostní brýle s Kratzbestaendigen skly, boční ochrana, EN 166 A EN170 certifikovaný, nastavitelné nožičky A UV ochrana. Nevěřil jsem spokojeným komentářům, ale skutečně sedí dobře, cena luxusní, účel splní. Možná jen na LOS závody přidám gumičku, aby neslítly. Člověk v nich nevypadá úplně cool, ale na to... ;)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#107 » pát 26. dub 2019, 12:49

Mám +1,25 D na dálku a +3,25 na čtení. (vetchozrakost). Na střílení používám své normální brýle na dálku dobře "doražené" k čelu. Protože střílím kombat a obrannou střelbu s cílem naučit se bránit, bylo moje konečné rozhodnutí toto jak jsem popsal. Mám i střelecké brýle s dioptrickou vložkou (asi za 800 Kč), ale asi po třetím nebo čtvrtém vyndání vložky z brýlí za účelem čištění mi obroučka praskla. Asi čínský šit. Na brýle jsem si cca 2 dvouhodinové lekce střelby zvykal (zkreslení pohledu jak prase), ale nakonec jsem si zvykl. A potom šla ta vložka do háje. Takže jsem se vrátil k obyč brýlím. V reálu bych stejně asi měl na očích své brýle na dálku, když by nastala událost NO... A dát za brýle 8 a víc litrů se mi nechce.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#108 » pát 26. dub 2019, 12:56

Já doporučím brýle WileyX Saint, už je mám 3 rokem bez známek poškození přesto že spadly na beton a podobně. Jsou trošku dražší ale stojí za to , odolnost super a za mě asi nejlepší brejle. Když si koupím brýle za 200 Kč za chvilku odejdou, budou poškrábaný skla a podobně a stejně časem koupíš další a další až nakonec budeš na stejný ceně, takže nešetřit a koupit hned pořádný brýle. Jednou až ti vletí do obličeje odražený železo z gongu budeš rád za pořádný brejle a ne za plastový křápy. Když vidím na střelnici že se kupují mlaďasové brejle podle toho jak komu slušej a ne jak chráněj tak se nestačím divit .

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#109 » pát 26. dub 2019, 17:34

@paza: to je taky cesta, pravda je ze v realu by clovek musel spolehat na spravne "zapichnuti" a mireni z danymi moznostmi. Musim si tu cestu poradne vyzkouset.

Diky vsem za tipy, mrknu na varianty, rozhodne co se tyce obranne strelby a treninku na NO je nutne trenovat tak jak byvam normalne, tzn "naostro" po operaci nemam na dalku nic a na blizko +2.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#110 » pát 26. dub 2019, 17:43

TheMlok: Jestli nemáš na dálku nic a na blízko +2, tak by ti mohl vyhovovat kolimátor. Vyzkoušej.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#111 » sob 27. dub 2019, 15:53

Jen tak pro zajímavost jsem si dneska udělal test, starý brejle, dioptrie cca kolem -5, asi ztenčený na index 1,6, už netuším, každopádně slušně tlustý, materiál téměř určitě CR39 (normální plast, co se dává dneska standardně do brejlí).
Střelil jsem do toho Crosmanem 1322 do levýho oka na 3 pumpnutí, do pravýho oka jedno pumpnutí, tzn. nejmenší možná energie vůbec, maximum je 10 pumpnutí. Vzdálenost do 2 m.
Pokud někdo považuje standardní dioptrický brejle za ochranu očí, tak teda fakt jako NE!!!
https://sanslogique.rajce.idnes.cz/Glock#Brejle.jpg



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#112 » ned 28. dub 2019, 10:06

Ja teda nevim, ale pokud se bavime o cloveku s dioptrickou vadou a soucasne cloveku, ktery zbran nosi pro pouziti v ramci NO nebo KN, tak bych predpokladal, ze bude trenovat v tom, co normalne nosi...protoze jednak je na to zvyklej a druhak, kdyz nastane nutnost pouziti zbrane v ramci NO ci KN, nejspis nebude mit cas si nejdriv nasadit strelecky brejle...



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#113 » ned 28. dub 2019, 10:13

antonspelec --- KN a NO je uplně něco jiného než tréningová střelba na střelnici, kde hrozí třeba od gongu oražení pláště střely, nevím jestli si byl svědkem podobné události atd ale já jo - dotyčný dodnes nevidí na levé oko. Ono se 1000 x nic nestane ale pak jednou jo - náhoda je blbec, pokud brýle nenosíš je to tvá věc. Co se se týče dioptrických brýlích mám je a nosím - mám lenonky a při střelbě ještě přes ně dávám Střelecké Brýle Wiley X ( a sedí dobře i přes dioptry ) jelikož už i já sám jsem poznal co je odražená střepinka střely ............

Jinak nevím jak jinde ale třeba tady u nás si bez brejlí na střelnici nevystřelíš ............



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#114 » ned 28. dub 2019, 10:24

Jenom doplním, že ten plast z těch brejlí se rozsype na malinkatý tvrdý a ostrý kousíčky, takže ve finále na tom oko bude ještě hůř, než kdyby před tím okem nebylo nic.
Viz. třeba video https://www.youtube.com/watch?v=8ccFYY9PEZU
Když už, tak aspoň dioptrický brejle z polykarbonátu nebo Trivexu.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#115 » ned 28. dub 2019, 10:34

to kosatka: Ale ja nerikam, ze nenosim bryle...precti si to jeste jednou. Ja pouze rikam, ze strilim ve stejnych brylich, jako nosim bezne v zivote. A presne z duvodu mozneho odrazu zasadne nestrilim z kulovych zbrani do zeleza a kdyz je pobliz nekdo, kdo do nej strili, tak se radeji klidim nekam dal...
A ano, odrazu jsem byl nejen svedkem, ale primo ucastnikem - na AVIMU (jeste pred jeho prestavbou) jsem dostal po kolegove vystrelu ranu do krku. Do dneska me mrzi, ze jsme se tomu jenom zasmali a neprasknul jsem je nekam...nemuselo pak dojit ke zraneni te holky, co byla na strelnici poprve.



kosatka444
Příspěvky: 161

Příspěvek#116 » ned 28. dub 2019, 11:05

:) ;) antonspelec - nebylo to myšlono zle ani špatně --- pokud ano omlouvám se

SansLogique --- pokud si koupiš kvalitní střelecké brýle tak to vydrží hodně, nesmíš kupovat ty šmejdy z číny a podobně do 300 stovek, pokud chceš ochranu tak si koupit pořádné brýle :) ;) - jinak dobrý video a přesně o tom to je :) - proto mě i střelecký brýle stály 3000 , nemá cenu na tomle šetřit



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#117 » pon 29. dub 2019, 11:59

Ohledně dioptrii tak na DAA mejí solidní výběr od levných po značkové, většinou se dají přidat dioptrické vložky.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#118 » úte 30. dub 2019, 18:45

Jen tak pro tu srandu jsem dneska koupil nejlevnější ochranný brejle v OBI za celých 85 Kč. Dostaly 3 rány do levýho oka tou samou zbraní viz můj post výše, tentokrát pumpnutí 3x, pak 5x, nakonec 8x a to jsem měl co dělat to dotlačit, takže max. energie. Na brejlích to neudělalo ani škrábanec, prostě nic, pravda, ulomila se nakonec jedna ta nožička, což ale nemá vliv na funkci rostlináře, ani na funkci oka. Každej ať si to přesype jak chce.
https://sanslogique.rajce.idnes.cz/Glock#Brejle2.jpg

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#119 » stř 4. zář 2019, 17:59

rentgen: diky za upozorneni, bohuzel jsem uz bryle zakoupil, nakonec bez dioptricke vlozky, ucim se strilet bez bryli (2 dioptrie na cteni), zatim to jde, uvidim u presnejsi mirenky. ale vypadaji moc pekne, ja koupil pouze s 1 barvou skel.



mart
Příspěvky: 50

Příspěvek#120 » úte 5. kvě 2020, 11:55

Prosím nemá někdo v OV a okolí na vyzkoušení ?? Díky

https://www.brokova-strelba.cz/bryle_sh ... ff-nextgen

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů