Střelecké brýle - pistole



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#136 » úte 23. úno 2021, 21:22

Střílím s dioptrickými brýlemi, teď nám náš otrokář mrsknul ňáký prémie a tak dumám o nových brýlích. Vydumal jsem polarizační skla zabarvené - a asi do žluta -?? Nebo do oranžova? ... nebo nějaký jiný nápad?
Díky Daleko

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#137 » úte 23. úno 2021, 21:32

Mně se nejlépe kouká přes modré polarizační sklo. Nevýhoda je na kryté střelnici, protože jsou tmavé. Jinak ho mám ve všech brýlích i v helmě na motorku a je to super.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#138 » úte 23. úno 2021, 22:01

Daleko: Mám také dioptrické brýle, a výhledově uvažuji o tom, nechat si udělat "na míru" dioptrické Wiley-X. Mám už dioptrické sluneční, které se osvědčily tak, že na ně nedám dopustit, ale na střelbu vhodné nejsou, protože jsou tmavé, a nemají balistická skla.

Už jsem málem jedny Wiley-X v létě koupil, ale nechtěli mi je z US poslat (a v Evropě je tehdy ještě nedělali), ale to se snad mělo do podzimu změnit.



Daleko
Příspěvky: 137

Příspěvek#139 » stř 24. úno 2021, 16:09

Díky za tipy :)



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#140 » úte 15. čer 2021, 06:58

Využiji dotazu, doporučíte mi nějaké nové "balistické" brýle na střelnici. Svoje staré jsem ztratil a když jsem si vzal provizorní z pracovních potřeb, tedy zřejmě, nějaké 3M, tak se neúnosně mlží. To je hlavní požadavek. Na to by prý měly mít vliv obroučky, co jsem slyšel.
Ideálně s možností výměny skel čirá, kouřová - protisluneční. Díky.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#141 » úte 15. čer 2021, 07:15

BOLLÉ® SILIUM PLUS - Naprostý zázrak. Stojí 300-400 Kč, renomovaná značka, jsou v několika variantách barvy skel a NIKDY se nezamlží. Ani když na to člověk ze všech sil dýchá. Placaté pružné nožičky (pod sluchátka), skoro nezničitelné. Fakt zázrak.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#142 » úte 15. čer 2021, 08:22

Já jsem nedávno kupoval tyhle: https://www.sullyhozbrojnice.cz/bryle/s ... cire-sklo/ a také se mi nemlžily (i když je pravda, že jsem je preventivně nastříkal roztokem proti mlžení z optiky, který mimochodem také kupodivu funguje skvěle). Náhradní skla se dají koupit v různých barvách.

Co se mi na nich líbilo je, že nemají nahoře/dole obroučky, takže si jich člověk při nošení fakt nevšimne.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#143 » úte 15. čer 2021, 14:02

4mike píše:
kukumen píše:........ brýle tedy jakoby nosit nemusím...... )

na střelnici musíš a je fuk jestli ochranné či balistické


Nemusíš, je to dané provozním řádem střelnice.



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#144 » úte 15. čer 2021, 16:51

Musíš, podle zákona o zdravém rozumu… Tak nějak to bylo myšleno…

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#145 » stř 16. čer 2021, 04:45

Tresky plesky.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#146 » stř 16. čer 2021, 12:28

Ještěže neřídíš ve Francii, tam, jak máš v řidičáku brýle, tak musíš mít jedny na nose a druhé náhradní sebou. V řidičáku mám brýle a čočky, na zbrojáku nic.
Analogicky s tím řidičákem, tak bys měl mít při používání brýle. NO/KN se na to nevztahuje, od toho je to nutná a krajní.
V praxi jsem se nesetkal s tím, že by to někdo někdy kontroloval, ani i u řidičáku. Je fakt, že u všech silničních kontrol jsem brýle nasazené měl.
Co se týče brýlí na střelnici, tak jak píše kolega, velí zdraví rozum, bez ohledu na to, co je v provozním řádu. Zejména u střelby na kovové terče a brokovnicí. Vím o případu kluka, kterému ochranné brýle zachránily oko, byť ho zle ve tváři pocuchaly - zorník se mu zapíchl tím nárazem do tváře, takže pak nějaké to šití asi. I tento případ jasně ukazuje, že otevřené ochranné brýle nemohou vydržet takový náraz jako uzavřené, byť mají stejný zorník. Prostě na té hlavě nevydrží.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#147 » stř 16. čer 2021, 12:31

Chjoo zase to nedramatizujme. Taky na lidi spadlo letadlo a protože nebyli celej život v krytu, tak je to zabilo. :)

Prostě pokud ti brýle vyloženě nevadí, tak je lepší je mít. Nicméně, pokud zapomeneš, nebo ti zrovna budou překážet, tak se na 99,99% nic nestane. A pokud jo, tak je to Karma.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#148 » stř 16. čer 2021, 12:45

Cílem OOPP nebo jakékoli prevence je nejít karmě naproti, ale to už jsme probírali loni u jiného tématu ;-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#149 » stř 16. čer 2021, 16:58

Spoustě lidem se už něco vrátilo. Stehno, lýtko, ruka, obličej. Takže pokud se střílí na železa nebo se střílí brokovnicí, tak ty, co nemaj brýle nebo si je nechtějí dát, tak prostě vykážu. Nemám zájem se pak dohadovat s policajtama atd.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#150 » stř 16. čer 2021, 17:27

Je pravda že jsem několikrát zažil že střepina pláště z .223 se od gongu ze silného kotláku dokáže vrátit 50m. Od Hardoxu se mi to nikdy nestalo ale od kotláku už 3x ano. Vždy mě to trefilo do nohy a bylo to cítit i přes kalhoty takže do oka bych to dostat nechtěl. Nikdy bych nevěřil že se kus plechu co váží desetiny gramu dokáže vrátit 50m ale je to tak.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů