Peltor - sluchátka

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#166 » ned 12. dub 2020, 11:58

stejne drive nebo pozdeji skoncis u elektronickych , ktere jsou placate abys mohl pohodlne zalicit s dlouhou zbrani ;-) ...... a na vnitrni si pod ne davam navic penove spunty .... usi mas jen jedny ..... staci na to kaslat a poskodis si sluch nenavratne

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#167 » ned 12. dub 2020, 12:49

Já skončil u Peltor ProTac III, která jsou ještě větší než předešlá obyčejná :D

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#168 » ned 12. dub 2020, 14:40

ultum sluchatek je knicemu pokud dobre nesedi...

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#169 » ned 12. dub 2020, 16:05

Dobře sedí snad akorát s gelovými náušníky, protože nosíme brýle.

Uživatelský avatar
rentgen
Příspěvky: 34

Příspěvek#170 » ned 3. kvě 2020, 08:32

Nenašel by se tu někdo z Plzně, kdo by měl třeba víc modelů sluchátek na vzkoušení? Samozřejmě až to půjde někam jít a zkoušet...



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#171 » pát 7. srp 2020, 12:56

Ahoj, já mám takovej pech na nákupy, koupil jsem sluchátka PELTOR ProTac III Slim a když pominu, že mi přišly poškrábaný, tak je z nich slyšet šum zesilovače, dělá vám to taky? Asi bych po tom nepátral, kdyby jim nechyběly ochranné známky na nápisech, tedy TM (TradeMark), na fotkách u zboží v eshopu byly s TM jak u nápisu PELTOR, tak i u nápisu ProTac, ale ty co dorazily nemají nic. Tak nevím jestli jsem nekoupil nějaký falzy z Alzy...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#172 » stř 12. srp 2020, 11:14

ExHaust píše:Ahoj, já mám takovej pech na nákupy, koupil jsem sluchátka PELTOR ProTac III Slim a když pominu, že mi přišly poškrábaný, tak je z nich slyšet šum zesilovače, dělá vám to taky? Asi bych po tom nepátral, kdyby jim nechyběly ochranné známky na nápisech, tedy TM (TradeMark), na fotkách u zboží v eshopu byly s TM jak u nápisu PELTOR, tak i u nápisu ProTac, ale ty co dorazily nemají nic. Tak nevím jestli jsem nekoupil nějaký falzy z Alzy...

To asi spíš pi.oviny z Číny...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#173 » stř 12. srp 2020, 11:39

ExHaust, hele nemám tyhle konkrétní, ale tu ne-slim verzi. Šum začíná někde na 3. úrovni z 5ti (myslím, že jich je 5). Na té 3ce je takový nevýrazný. Na spodních dvou je to naprosto bez šumu. Ale horní dvě, tedy 4 a 5 šumí, ale zároveň s nimi člověk slyší lépe, než bez sluchátek.
A co se týče Alzy, tak si nemyslím, že by prodávali falzy, je to nepravděpodobné, ale doma se ti podívám, jestli ty TM značky na svých mám (objednány z Konrada)...



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#174 » stř 12. srp 2020, 12:42

OK, tak ten šum mám podobně. Na e-shopu měly na fotce ty TM takhle:
64C401A0-9F50-4B3F-B70E-8FA77DD97BC5.png

a ve skutečnosti tam nemám nic a je dost divný, že by výrobce najednou přestal ochrannou známku používat...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#175 » stř 12. srp 2020, 14:42

Mám ProTac III (normální tlusté) kupované pár let zpět z Conradu (za slušný pení). Potisk je totožný jako ten na Tvém obrázku. Kvalita provedení je slušná, plošňáky čisté. Na kopii to nevypadá.
Šum v úrovni bez zesílení je minimální (ale patrný, ale řádově méně hlučný než odvětrání na střelnici). Stupeň nad slyším normálně hovor na vedlejším stavu, na plné zesílení slyším velmi tichý hovor o dva stavy vedle (který bez sluchátek neslyším). Tj. považuju šum vzhledem k zesílení za normální (jako bývalý slaboproudý eletrikář).
Hlavně je super zachování směrového rozlišení zvuku. Ty dva mikrofony fakt fungují.
Ale nejsou to hifi sluchátka s potlačením šumu a vnějších hluků obrácenou vlnou. Jen obyč mušle (tlumí pasivně) a v nich zesilovač se směrovými mikrofony a normalizací zvuku.
Tj. při poslechu třeba vysílačky nebo rádia přes ten Jack. a při vstupu hluku z mikrofonu to stáhne hlasitost i u toho audio vstupu. Regulován je tedy stupeň se zesilovačem, ne signál před. Ty taktické to mají dle všeho oddělené (vysílačku slyšíš i když kolem lítají dělobuchy).



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#176 » čtv 13. srp 2020, 06:34

Peltor Sporttac:
Nevím jestli jsou brány jako taktické ale taky neomezují vstup z externího audia.
Zatlumují pouze mikrofony.
Audio se reguluje společně s celkovým zesílením
Jediné minus je nutnost speciálního Peltor audio kabelu.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#177 » ned 6. čer 2021, 17:36

Měl jsem možnost porovnat X3A a X4A (a dělal jsem to v pražském AVIMu, kde jsou podmínky, zdá se, obzvláště náročné). Původně jsem si koupil, pod vlivem internetových informací, X4A. Po první návštěvě střelnice se mi ale zdálo, že to je už na hraně a střelba z vedlejšího boxu byla už nepříjemná.

Porovnal jsem tedy znovu různé možnosti a řekl si, že X3A by mohly být lepší. Jak už tady zaznělo, mají jinou charakteristiku útlumu, více tlumí nízké kmitočty, zatímco X4A tlumí víc vysoké. Pak jsem vzal na střelnici oboje, a když tam nikdo nebyl, zkoušel střídavě jedny a druhé. Jediný rozdíl, který jsem si ale všiml, že X3A propouští víc "svistu", zatímco X4A jen dunění. Dunění na obou se mi zdálo srovnatelné, resp. nebyl jsem to schopen rozlišit.

Uvažuji, že ještě zkusím X5A. Jsou to sice kotlíky, ale při střelbě z pistole to nevadí, a s nikým se stejně nevybavuji :).

Jinak Optima III a Bull's Eye III mě na stránkách 3M odkazují na tu samou specifikaci, tak nevím, jestli to je chyba, nebo jen marketingová segmentace stejného výrobku. Podle charakteristik to vypadá, že by měly být někde mezi X3A a X4A (a trochu i X5A), ale po ohlasech tady, jsem se rozhodl, že půjdu rovnou do X5A. X4A si nechávám proto jak jsou plochá.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#178 » sob 21. srp 2021, 13:09

Ahoj, neřešili jste někdo napojení vysílačky na obyčejné elektronické Peltory? Decathlon prodává extra kabel, ale je kompatibilní jenom s jednou z jejich vysílaček a originální kabel od 3M je dražší, než sluchátka (ten obyčejný by se musel přebastlit).
Ptám se, jestli to má smysl řešit, protože je možná jednodušší vzít k vysílačce pecku do ucha a mikrofon s PTT na klip (případně krkafony).
Díky



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#179 » sob 21. srp 2021, 19:12

Zkoušel jsem to. (s ručními stanicemi Alinco DJ-500 (analog) a DJ-MD5 (DMR). Ani jedna 3M ProTac III neruší, ale nevýhodou me přímé směšování audio vstupu a mikrofonů. Když jsi v hlučném prostředí, nebo když funguje limitace hluku, tak to stáhne i sílu vstupu (když tleskneš, tak máš 2s okno v poslechu).
Osobně tedy volím špunt do ucha, mikrofonek na klipsu a PTT na prst.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#180 » sob 21. srp 2021, 20:15

Díky moc, tato souvislost mi nedošla.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti