Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#481 » stř 3. srp 2022, 10:42

Ale veškeré normy jsou za poplatek, tak se k tomu laik těžko dostane.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#482 » stř 3. srp 2022, 10:56

Třeba není laik.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#483 » stř 3. srp 2022, 11:05

K normám se dostane každý, když obětuje nějakou tu korunu.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#484 » stř 3. srp 2022, 12:13

K takzvaným "sponzorovaným normám" se lze dostat i bez poplatku. Bohužel to nejsou všechny.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#485 » stř 3. srp 2022, 12:15

jj, přesně tak. Doufal jsem, že bude ve sponzorovaných normách. Ale bohužel není. Jinak ta norma stojí 250 Kč, což není moc, ale zas tak moc mě to nezajímá. Tak mám smůlu :lol:

Uživatelský avatar
Dominika
Příspěvky: 67

Příspěvek#486 » stř 3. srp 2022, 15:31

Mazna píše: pokud máš se sluchátky tuhle blbou zkušenost asi se na nich něco pokazilo. Já je měl k testování krátce a žádný problém. Třeba Dominika je používá už několik let a může ti potvrdit, že to co popisuješ není standardní stav.


Není to standardní stav, ale klidně bych to ráda porovnala se svými, co vím od nás od kluků tak s tím nikdo problém nemá. Navíc v armádě jich sou stovky a problém taky není a má je tuším jako standardní výbavu i US army

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#487 » čtv 4. srp 2022, 11:00

Sponzorované normy zde:
https://sponzorpristup.agentura-cas.cz/Loginff.aspx
nutná registrace a pak vždy odsouhlasit podmínky.

Bohužel tam není vše.



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#488 » ned 7. srp 2022, 03:04

Letec 12 píše:Můj postřeh. Hledám aktivní s rychlou elektronikou a dobrým útlumem. MSA nebo Sordin jsou v současné době nejblíže tomu co chci. MSA a Peltor jsem měl možnost přímo srovnat. MSA mají mnohem rychlejší elektronku a trochu lepší útlum než Peltor SpotTac s gelovými náušníky, které mám ale přestávají mi vyhovovat.

Co si má člověk nedotčený aktivními sluchátky představit pod pojmy rychlejší/pomalejší elektronika? Ta pomalejší vypíná při hlasitém zvuku později a stihne přenést do reproduktorů hlasitější zvuk na počátku výstřelu, nebo naopak po výstřelu zapíná se zpožděním a vytváří tak delší pauzy v poslechu, nebo obojí, nebo něco jiného?
Trošku uvažuji o aktivních sluchátkách, ale jsem zvyklý na pasivní s vysokým útlumem a nechci z kvality útlumu příliš slevovat. Nestojím moc ani o špunty pod sluchátky a hodnota útlumu u mnohých i drahých aktivních sluchátek je hodně nízká, takže mi z prvního teoretického rozhlédnutí vycházely jako favorit sluchátka 3M Peltor ProTac III, doplněná gelovými náušníky od DAA.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#489 » ned 7. srp 2022, 15:25

Sluchátka s pomalejší (levnější) elektronikou se ztlumí takřka stejně rychle jako sluchátka dražší. Rozdíl je ve schopnosti filtrovat výstřel od mluveného slova. V realitě se to projeví tak, že levnější sluchátka při výstřelu ztlumí na nulu a dovnitř nepřenesou nějakou dobu vůbec nic. Když pak kolem tebe střílí víc lidí, tak jsi hluchý jak poleno a okolní mluvené slovo vůbec neslyšíš. Například u mých Peltorů SportTac slyším při velmi intenzivní střelbě jen sem tam nějaké slovo a netuším o čem druhá strana mluví. Naproti tomu u MSA, nebo Sordiny může být na stavu šest, osm lidí, kteří střílí jeden přes druhého a přesto budeš druhému člověku celkem dobře rozumět a moci konverzovat.

Tvůj problém chápu a pokud nemáš potřebu "vybavovat se" během střelby, vezmi ty které sis zvolil, nebo raději Peltor ProTac Shooter (které jsou určené pro střelce). Verze ProTac III je spíše do zemědělství, lesnictví a stavebnictví.

Ještě poznámka. Peltory jsou vhodné pro větší hlavy a větší uši. MSA, nebo Sordiny mají menší mušle a kratší oblouk, nehodí se každému.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#490 » ned 7. srp 2022, 15:54

Velikost mušlí u Sordin je moje jediná výhrada, s gelovýma náušníkama se sice dá vydržet dlouho, ale ze zájmu - je nějaká alternativa se stejně dobrou elektronikou, ale většíma mušlema?



Renegade
Příspěvky: 66

Příspěvek#491 » ned 7. srp 2022, 16:20

Letec 12: díky, nenašel jsem nikde info o rozdílu mezi ProTac III a ProTac Shooter, nemáš něco? Zkusil jsem napsat do 3M, ale kdo ví, jestli přijde seriozní odpověď, nebo jenom nějaké marketingové kydy. Nechtěl bych jednou zjistit, že jsem si připlatil pouze za jinou barvu a to ještě za tu ošklivější. :lol:

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#492 » ned 7. srp 2022, 17:09

Nejsem prodejce ani smluvní partner :) ,takže jen doporučené použití výrobce, které je zde:
(může se drobně lišit nastavení elektroniky, ale nemusí). Předpokládám, že pro střelbu jsou důležitý útlum pro vyšší frekvence.

https://www.3market.cz/peltor-protac-sh ... b--zelene/
https://www.3market.cz/peltor-protac-ii ... mt13h221a/

Technické listy:
https://www.3market.cz/user/related_fil ... t_v2-1.pdf
https://www.3market.cz/user/related_fil ... heet-1.pdf

Při porovnání parametrů vyplívá, že následující dvě verze mají stejné parametry útlumu, jak se liší elektronika netuším.
MT13H223A 3M™ PELTOR™ ProTac™ Shooter Headset
MT13H221A 3M™ PELTOR™ ProTac™ III Headset
Naposledy upravil(a) Letec 12 dne ned 7. srp 2022, 17:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#493 » ned 7. srp 2022, 17:16

Loni jsem koupil Howard Impact Pro. Na aktivní sluchátka na trhu vysoký utlum dle výrobce, nevelká cena, komfortní . Za mě zatím spokojenost.

Jestli tomu rozumím dobře na webu Amazon. De, v tomto čase akce doprava zdarma, cena celkem 78 eur. https://www.amazon.de/dp/B00D3FG2SS/ref ... 147&sr=8-3 cenu v Čechách teď nehledám.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#494 » ned 7. srp 2022, 17:47

U popisu mají ty Howardy větu:
"aktivně poslouchají a automaticky utlumí hlasité impulzivní zvuky, jako jsou výstřely ze střelné zbraně, opět do hladiny 82 dB."

Chápu, že prodejce nemusí tušit, jak ta věc funguje, ale jestli je to z propagačního materiálu výrobce, tak bych byl opatrný.



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#495 » ned 7. srp 2022, 18:12

Howardy jsem mel a byl jsem s nimi velice spokojeny, co se tykalo funkcnosti utlumu, odposlechu a vydrze baterie. Bohuzel maji pro vetsinu lidi jednu vadu. A to tvar musli. Spouste lidi nesedi a i mne moc nesedel. Zvlaste u pusky, kdy se mi nekolikrat stalo, ze jsem si pri priliceni odsunul musli z ucha a dostal jsem to skoro na plno do ucha. U pistole to bylo jedno. Bohuzel se ted na trhu objevuji kopie Howardu z Aliexpresu a u nich nevim jak jsou na tom s kvalitou.
Ted mam misto nich Glowiser https://www.iforester.cz/sluchatka/
Mam je s gelovymi nausniky a uplna spicka. Komfort uplne stejny jako s MSA Sordin. Vydrz baterie taky luxusni. Mam je od ledna 2018 a jeste jsem v nich baterie nemenil. Na strelnici, kde jsem je kupoval spravcove pouzivali Peltor SportTac a ted pouzivaji oba ty Glowiser a Peltory visi na vesaku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů