Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
Netrefijev
Příspěvky: 144

Příspěvek#1 » stř 19. srp 2009, 09:30

Zdravím Vás pánové,
dospěl jsem k názoru že bych si mohl udělat radost elektronickými sluchátky a vybral jsem si tyto:
SR112
http://www.smartreloader.com/earmuffs-c-71.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Máte prosím někdo snimi zkušenosti? Popřípadě doporučili by jste mi nějaké jiné v cenové kategorii do 2500? (ideální by bylo ještě se vstupem pro aux)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 19. srp 2009, 10:40

Já kupoval Peltory ze zahraničí a kdyby mi na to nedali dph (kupoval jsem toho víc), vyšly by na 1800, s DPH to bylo asi 2400. Kupoval jsem SportTac a Military Sound Trap (které mám snad ještě radši, byť nejsou tak hitech, ale mají mnohem menší ozvěnu).
Nevýhoda je ten jejich 2pin aux konektor, pro který jsem ještě nenašel konverzi.

Se zmíněnými bohužel zkušenosti nemám, ale vypadají velmi podobné SoundTrapům.

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » stř 19. srp 2009, 18:56

A je ta elektronika k něčemu? Já mám standard skládací peltory za 400kč a jsou ok.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 19. srp 2009, 19:09

Pokud člověk chodí na střelnici sám, je to asi celkem jedno. Pokud se však na palebné čáře potřebuje člověk dorozumět, je to užitečné.
Zejména, když dělám rozhodčího, tak už se mi mockrát stalo, že jsem sluchátka odsunul, abych rozuměl závodníkovi a do toho někdo práskne na vedlejší situaci... nepříjemné.
Cinkání popperů je taky lépe slyšet a subjektivně si myslím, že je i lepší rovnováha a prostorová orientace.

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 19. srp 2009, 19:31

To zní dobře ale já stejně radši nosím na půl ucha nebo je stáhnu na půl. Ale jak říkáš u tebe jako u rozhodčího by byl problém pořád posouvat :)



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » stř 19. srp 2009, 19:44

Kdyby si vedle tebe někdo bouchl z dlouhé s úsťovkou, tak by tě to rychle přešlo

Uživatelský avatar
admix
Příspěvky: 346
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#7 » stř 19. srp 2009, 19:59

Tak to muzu z .223 potvrdit :D



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » stř 19. srp 2009, 20:02

já to bohužel prvně zažil se sundanýma sluchátkama a nečekanou ránou z 338LM s kompikem .. fakt bezva

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#9 » stř 19. srp 2009, 20:19

Mě úplně stačilo, když jsem si půjčil TraTomův revolver a on mi dal své náboje "na, tyhle jsou pořádně našláplý" a já si zapomněl nasadit sluchátka :lol: Pískalo mi ještě dlouho.
Elektriky nemusím sundavat vůbec a skoro o nich nevím.
Na zdraví se šetřit nevyplácí a na sluchu, kde jsou změny obvykle nevratné, dvojnásob...

Uživatelský avatar
MarekS
Příspěvky: 36
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » čtv 20. srp 2009, 17:22

:lol: vedle mě si nikdo z dlouhé nebouchá ... a jednou když sem střílel v chlívku tak mě pak pískalo v jednom uchu asi dva dny a pak sem na to levý slyšel podstatně hůř tak 14 dní :lol: Ještě mě zajímalo od vás co tuhle parádu máte, jak to přesně funguje to jako když někdo střílí tak ono to utlumuje ty rány a jinak přes ně slyšíte normálně ? :)



Ares
Příspěvky: 146
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 20. srp 2009, 17:48

Co je přes určitou hranici hluku, to je zatlumeno

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » čtv 20. srp 2009, 18:44

To se nám to tu pěkně rozjelo... pokud máte někdo zkušenosti se sluchátky, na které se ptal Netrefijev, tak mu prosím odpovězte. To jen aby nezapadl původní dotaz vlákna.

MarekS: Elektronická sluchátka fungují stejně jako normální pasivní jen s tím rozdílem, že mají venku mikrofony a uvnitř repro, které ti přehrává "bezpečný výsek" z okolních zvuků, tedy oříznutý o ty příliš hlasité a pro zdraví nebezpečné. Po vypnutí elektroniky fungují jako jakákoli pasivní sluchátka.
Metoda, která se používá u některých dražších multimediálních sluchátek pro eliminaci okolního hluku - "přebití" okolních zvuků zvukem opačných vlnových amplitud (jestli to popisuju správně) - se pokud vím u žádných střeleckých sluchátek nepoužívá (byť to občas někdo tvrdí). I kdyby to spolehlivě fungovalo, tak by to bylo k prdu, když dojdou baterky.

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » sob 29. srp 2009, 15:06

Nevim jestli jsou to ony, ale kolega na strelnici ma nejake levne (dostal je) a uz jsem mu kupoval Sporttac (ve statech se jmenuji krapet jinak) a mam je objednane take :D. Mel jsem na usich oboje a ty levne byly dost o nicem. Takove divne orezani.

Co se tyce trvaleho noseni, tak to neni uplne jak pise Mark, protoze pokud jste na venkovni strelnici, tak ted v lete je to uplne jedno, protoze jak pod obyc tak pod elektronickymi se poti usi a clovek si je stejne sundava.

Jen doufam, ze se vejdu do 150eur, resp. ze to dotycny posle jako gift s nizsi hodnotou, protoze jsem objednaval dvoje a $209,90 je tesne na hranici. Predtim je poslal jako gift s cenou $20 :).

Uživatelský avatar
Iha
Příspěvky: 98
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » sob 29. srp 2009, 19:16

Mark: konverzi jsem nasel treba zde. Jinak ten konektor mi pripomina konektory co byvaly u adapteru k walkmenum pro pripojeni kabelu s koncovkou.

Uživatelský avatar
Poradce02
Příspěvky: 329

Příspěvek#15 » pon 14. zář 2009, 17:08

Chlapi a nevíte co je tohle za špunty, nepoužíváte to někdo? Elektronika v tom asi nebude ale zajímá mě jak to funguje, když dle popisu to dělá něco jako elektronická sluchátka.
http://www.hunting-shop.cz/produkty/str ... 4-R-NO311/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti