Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 696

Příspěvek#391 » sob 10. črc 2021, 10:04

Nemáte někdo zkušenosti s aktivníma špuntama ODEON? Jsou podezřele levný v porovnání s PELTOR xEP. Zamýšlené použití venkovní střelnice s tlumičem.

https://www.iforester.cz/sluchatka/spun ... -standard/

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#392 » úte 13. črc 2021, 10:46

odeon je levná čína s potiskem, takže totéž co najdeš na aliexpress
(vím, že se na to neptáš, ale třeba je má někdo odtamtud a může dát referenci)



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#393 » stř 18. srp 2021, 10:59

Zdravím, rád bych se prosím zeptal, zda jste někdo nezkoušel používat pod pasivními sluchátky s vyšším útlumem (např. Peltor X5A) bezdrátová sluchátka - špunty, která by sloužila jako příposlech mluvené řeči s propojením na mobilní telefon. Mám bohužel dost citlivé uši a z tohoto důvodu potřebuji sluchátka s vyšším útlumem, na druhou stranu v okamžiku kdy je třeba komunikovat s okolím je dost problém rozumět. Vím, že k tomuto účelu slouží aktivní sluchátka, nicméně ta mívají obvykle nižší útlum. Co jsem se tak díval, tak existuje celá řada aplikací, které z mobilu udělají naslouchátko a Apple již delší dobu nabízí funkci Live Listen se svými AirPody. Pokud by fungovalo správně a zesilovalo pouze mluvenou řeč, byla by to zajímavá alternativa k aktivním sluchátkám, přičemž by bylo možné použit sluchátka s vyšším útlumem.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#394 » stř 18. srp 2021, 11:22

Jde to i naopak, pod aktivní sluchátka použít pasivní špunty a zvuk si jen zesílit aby bylo dobře rozmět (pokud se nestřílí). Utlumí to okolní střelbu víc, než jen mušle s vyšším útlumem.

K tomu tvému nápadu mám dotaz, jak dobře ta apka odfiltruje hluk výstřelu? Pokud vůbec.

U běžných aktivních sluchátek v okamžiku výstřelu sluchátka vypnou vnitřní reproduktor, takže pak neslyšíš ani když někdo kolem tebe mluví. Problém to je při intenzivním tréninku více střelců (kdy padá rána za ranou).



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#395 » stř 18. srp 2021, 12:32

Bohužel toto použití sám nemám ještě vyzkoušeno. Co jsem se tak díval, tak některé aplikace mají možnost volby prahu, do kterého je zvuk zesílen, následně je odříznuto. Přímo u Applu ale není uvedeno o vlastním algoritmu nic. Teoretickým benefitem nasazení bezdrátových sluchátek pod pasivními by mohla být funkce noise canceling, která by mohla ještě více potlačit hluk. Ale to je již pouze domněnka. Sám takové špunty nevlastním, ale pokud by to takto fungovalo, byla by to zajímavá alternativa - přeci jenom pro dražší aktivní sluchátka se praktického uplatnění najde méně než u špuntových sluchátek k mobilu.

Letec 12 píše:Jde to i naopak, pod aktivní sluchátka použít pasivní špunty a zvuk si jen zesílit aby bylo dobře rozmět (pokud se nestřílí). Utlumí to okolní střelbu víc, než jen mušle s vyšším útlumem.

K tomu tvému nápadu mám dotaz, jak dobře ta apka odfiltruje hluk výstřelu? Pokud vůbec.

U běžných aktivních sluchátek v okamžiku výstřelu sluchátka vypnou vnitřní reproduktor, takže pak neslyšíš ani když někdo kolem tebe mluví. Problém to je při intenzivním tréninku více střelců (kdy padá rána za ranou).



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#396 » čtv 19. srp 2021, 11:29

To s Apple Airpods se mi zdá dost komplikované a hlavně neefektivní. Na to se vyvinuly aktivní sluchátka...taky pod ně nosím pasivní pěnové špunty a jsem spokojený s útlumem i srozumitelností komunikace...



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#397 » čtv 19. srp 2021, 11:38

Aktivní sluchátka vytočené na max a pod nimi obyčejné špunty je skvělá kombinace, se kterou člověk slyší v podstatě jako bez sluchátek minus střelba. A taky ty špunty chrání, když sluchátka netěsní nebo sklouznou. Navíc pak v pohodě stačí levná aktivní sluchátka (Howard Leight), která sama o sobě mají lacinou pasivně špatně tlumící konstrukci.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#398 » čtv 19. srp 2021, 11:55

Ony ani Peltor Sporttac nijak moc netlumí a navíc nosím brýle. Kolem ruček, kde to moc netěsní jde hluk dovnitř a těmi špunty to kompenzuju.

@staniq: Navíc, aktivní sluchátka jsou stereo a vím prostorově odkud na mě někdo volá, nebo kde co "cinká". S mobilem v náprsní kapse to budeš mít mono a při prvním sehnutí, nebo přískoku hrozí, že ti vypadne na zem. Pokud ho budeš mít třeba v kapse u kalhot, tak pochybuji, že něco uslyšíš.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#399 » sob 11. zář 2021, 11:52

máte někdo nějaké pozitivní čerstvé zkušenosti s aktivními sluchátky z číny?
Byl tady jeden tip, ale už je 2 - 3 roky starý. Děkuji

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#400 » sob 11. zář 2021, 13:09

:D Už pár let používám MSA Pro-X ale nemají takový útlum a na vnitřní střelnici nevhodné to už je lepší koupit sluchátka Peltor 3 M tedy X4 které mají nejlepší útlum.

Jinak na venkovní doporučuji ty MSA s gelovejma nauskama , netlačí pak na brýle a dolehnou výborně, ale doporučuji nešetřit, v případě kryté střelnici dáš navíc špunty.

Problém tady na ZK je a bude ten že ti tu každý pořadí jen to co má doma a tudíž doporučuji si to někde půjčit a vyzkoušet než dát na řeči :)



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#401 » sob 11. zář 2021, 13:51

Bubenicek píše:...doporučuji si to někde půjčit a vyzkoušet než dát na řeči :)

Asi tak no. Já mám taky Sordin Supreme Pro-X a na vnitřní střelnici naopak bez problémů. Je teda pravda, že nejsem z těch, kdo by v malém stavu střílel kosu s kompenzátorem :lol:



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#402 » sob 11. zář 2021, 13:58

Ono taky záleží na akustice té vnitřní střelnice. Bezkonkurenčně největší akustický tlak pociťuji na pražském AVIMu. Ostatní vnitřní střelnice, které znám jsou proti tomu slabota.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#403 » sob 11. zář 2021, 16:30

Howard Sync (aktivní, útlum 31, mušle nejsou obrovské, https://www.honeywellsafety.com/SKU/Hea ... ?site=/uk# za 1500 Kč. Slyšel někdo o tom něco něco? Je to průšvih nebo normální produkt?

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#404 » sob 11. zář 2021, 18:40

Já asi udělám průzkum bojem a koupím Howard Impact Pro (aktivní, snr 33, nrr30, mušle střední s šikovným vybráním ve spodní části. 2000 Kč např https://www.wildgame.cz/elektronicka-sl ... _z1212529/ . Výrobce www mělo by to být toto https://sps.honeywell.com/gb/en/product ... impact-pro , ale mají tam vadné fotky.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#405 » sob 11. zář 2021, 20:59

nebo zkus tyhle
https://www.aliexpress.com/item/1005002063845730.html

taky jsem hledal nějaké v dobrém poměru cena/výkon a zajímavý výběr jsem našel tady
https://www.aliexpress.com/store/5063405

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů