Střelecká sluchátka



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#346 » čtv 17. pro 2020, 18:27

Ty Peltory mi nejak nesedly, tak jsem presedlal na Howard Leight od Honeywellu, ta tenci verze.

Jinak to mam podobne jako kolegove vyse-na vnitrni strelnici nosim spunty do usi a pres ne ty Howardy. Na venkovni strelnici (plocha) mi v pripade pistole nebo brokovnice staci spunty, v pripade pusky pres ne opet beru Howardy.

Jinak kolega, co soutezi v kovbojskych disciplinach pouziva tohle:

https://www.eshopbois.cz/elektronicke-s ... ep-100-eu/



matkoo
Příspěvky: 184

Příspěvek#347 » čtv 17. pro 2020, 20:40

mam a su super :) len v zime je mi zima na usi



rj90
Příspěvky: 2

Příspěvek#348 » stř 30. pro 2020, 00:01

Taky se pridam k diskuzi. Jake doporucite spunty pod elektronicka? PELTOR E-A-R COMBAT? Nebo to uz je moc a staci neco obycejnejsiho? Dekuji

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#349 » stř 30. pro 2020, 06:03

Obyčejný silikonový (takový ty stromečky).



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#350 » stř 30. pro 2020, 10:35

Používám špunty často na spaní v cizím prostředí, takže jsem jich už pár vyzkoušel a bezkonkurenčně nejlepší, ať už v útlumu, nebo nepohodlí, mi vyšly špunty 3M (z oranžové termo pěny). Že střelby ale zkušenosti nemám.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#351 » stř 30. pro 2020, 11:28

parkrat sa mi stalo, ze som si sluchatka zabudol, alebo ze som nemal sluchatka pre niekoho, s kym som siel na strelnicu, tak som objednal na take nudzove pouzitie (jeden par v notebookovej taske, jeden par v aute atd) cinske https://m.aliexpress.com/item/32949785811.html a prekvapivo dost som s nimi spokojny - pouzivam ich jak pod impact sporty, tak som s nimi uz strielal samostatne, ale tiez v garazi ked robim s flexou a hlucnym naradim, alebo pod helmu na motorke. za tu cenu je pri tej kvalite fajn ich mat takto rozdistribuovane, nech mam vzdy nejake poruke



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#352 » stř 30. pro 2020, 16:13

rj90 píše:Taky se pridam k diskuzi. Jake doporucite spunty pod elektronicka? PELTOR E-A-R COMBAT? Nebo to uz je moc a staci neco obycejnejsiho? Dekuji


Ano, 3M / Peltor e-a-r combat arms. Jen koukám, že teď nějak podražily, já kupoval před 3 roky asi o 30% levněji (za cenu cca 330-350 kč).



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#353 » pát 26. úno 2021, 21:12

Taky jsem šel cestou "odříkaného chleba největší krajíc" a konečně jsem si koupil elektronická sluchátka. Protože chodím na venkovní střelnici, rozhodl jsem se pro 3M PELTOR Protac III Slim a protože střílím v brýlích, hned jsem si k nim přikoupil na výměnu náhradní gelové náušníky DAA - 3M Peltor. Do teď jsem používal 3M špunty pro ochranu sluchu E.A.R.-ULTRAFIT (SNR 32 dB), tak doufám, že nebudu zklamaný.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#354 » pát 26. úno 2021, 21:34

Měl jsi si vzít spíš tyto - Elektronická ochranná sluchátka 3M PELTOR ComTac XPI ale je tu zase otázka na co to chceš ...........

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#355 » pát 26. úno 2021, 21:40

Mám SportTaky a ted jsem pořídil jako druhé ve státech populární Razory. Ovládání podstatně více intuitivní, analogový poták mi sedne víc než stále lovení tlačítek, na max. volume menší brum, a přijde mi, že jsou obecně hlasitější, za poloviční cenu oproti Peltorům docela milé překvapení.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#356 » sob 27. úno 2021, 01:38

Kečup píše:Měl jsi si vzít spíš tyto - Elektronická ochranná sluchátka 3M PELTOR ComTac XPI ale je tu zase otázka na co to chceš ...........


Kečup: sluchátka za 19.000,- Kč v kategorii řešení pro armádu a policii určené pro pohodlné používání s balistickou helmou jsou mimo moji ekonomickou realitu. Potřebuji to na střelnici, né do boje. ;)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#357 » sob 27. úno 2021, 07:21

Sluchátka stojí 12 000 a mají výhodu v tom že slyšíš povely vedoucího střelby a podobně. helmu nenosím a sluchátka jsou příjemná na nošení i s brýlemi. Mám i MSA Pro-X ale ty mají v plném zesílení trochu šum.
Jak jsem ale psal - je to otázka na co to chceš - já je využiji i pro lov. Navíc pokud je máš s gelovými náušky nemusíš za dobu cca 3 hodin na střelnici vůbec sundavat a nemusíš se bát že tě ohluší výstřel, navíc tě nikterak neomezují a po pár minutách ani nevíš že je máš.

Další plus je že slyšíš i při střelbě co si povídají třeba u 4 stavu, prostě je to jen o tom komfortu a o ochotě do svého koníčku investovat.

Za mě by jsi si to mohl zkusit, třeba pak změníš názor. Znal jsem kluky co to nikdy neměli a jen na to nadávaly, dnes je s jinými sluchátky nevidím.
Sluchátka samozřejmě nikomu nenutím, jen vkládám mou zkušenost čím chránit sluch.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#358 » sob 27. úno 2021, 10:06

Kečup: sorry, ale právě jsem si koupil ty PELTOR Protac III Slim+gelové náušníky. Tak snad příště. ;)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#359 » sob 27. úno 2021, 13:14

Kečup: 3M PELTOR ComTac XPI vypadají jako ultimátní sluchátka, nosíš do toho ještě špunty, nebo je těch udávaných 28 dB dostatečných?

A ještě dotaz do pléna: Ty gelové náušníky, co zmiňujete (greenhorn, Kečup), to je nějaká standardní volba u Peltorů, nebo nějaký aftermarket? Když se dívám na stránky 3M, tak se tam nic zvláštního o náušnících nepíše, ani z čeho jsou, ani jestli se dají vyměnit.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#360 » sob 27. úno 2021, 13:27

Gelový náušník je schopen daleko lépe přilnout než obyčejný, "obtéct" nožičky brýlí a tím i lépe izolovat od zdroje hluku = tedy více tlumí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů