Střelecká sluchátka



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#361 » sob 27. úno 2021, 13:28

gelové náušníky jsou aftermarket: https://www.4shooters.cz/Nahradni-gelove-nausniky-DAA-3M-Peltor-d618.htm

Výměna je rychlá a bezproblémová.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#362 » sob 27. úno 2021, 13:39

U MSA Supreme Pro-X jsou gelové náušníky v základu za polovic. Co se šumu týče, nepozoroval jsem, ale nemám ve zvyku dávat si hlasitost na max a poslouchat, co si šeptají na druhém konci střelnice ;)

Bordel smazán, odměny rozdány.. McFly



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#363 » úte 2. bře 2021, 18:00

Ahoj, existuje nějaký univerzál na venkovní střelnici (puška,pistole,brokna) a vnitřní (pistole) ? Ať elektrika nebo ne. Nepotřebuji poslouchat co si vykládají u 4 stavu a zároveň se mi líbí slim provedení. Na vnitřní střelnici elektrika asi nic moc co? Možná tak v kombinaci se špunty?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#364 » úte 2. bře 2021, 18:05

Kombinace co popisuješ se dá celkem zvládnout i s elektrikou. Mám Honeywell Howard Leight a tahle kombinace se s nimi celkem dá.

Edit: Na vnitřní s broknou nebo puškou bych si pod ně ale vzal špunty. Nebo pasiv sluchátka s větším útlumem.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#365 » úte 2. bře 2021, 18:54

Uvažuji právě o MSA Sordin Pro X, tak ty budou asi vhodné.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#366 » úte 2. bře 2021, 19:05

Ve vnitřní Prague Armory jsem střílel z AR s kompíkem a na vedlejším stavu to sypal týpek z kosy taktéž s kompíkem. Na uších jsem měl celou dobu MSA Supreme Pro X bez špuntů. Všechno v pohodě, ale nedokážu říct, jestli se opakování takové situace dlouhodobě nepodepíše. Než se situace virově zlepší, asi koupím pár špuntů.



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#367 » úte 2. bře 2021, 19:37

getsome: Tak to jsi dobrý střelec :) Evidentně elektrika funguje dobře i uvnitř. Pokud ti pak dlouho nepíská v uších , tak je to asi cajk.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#368 » stř 3. bře 2021, 08:31

2 lukowicz: pro tvoje potřeby pasivní PELTOR H515 neboli BULLS EYE I - útlum 27dB je na venkovní pro vše a vnitřní střelnici pro pistoli dostačující, jsou skládací a mají vybrání pro střelbu z pušky, takže si neopíráš mušli o pažbu. Je slyšet jak řídícího střelby, tak plkání ve v edlejším stavu :)



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#369 » stř 3. bře 2021, 08:47

Jen bude mít trochu problémy venku se střelci ve vedlejších stavech s velkorážnými puškami osazenými úsťovou brzdou. Ale s těmi mají problémy všichni :)

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#370 » stř 3. bře 2021, 08:49

Getsome: nic ve zlém, to tedy musíš být dobře nahluchlý, nebo uši-necitlivý :D Já mám Peltor ProTac iii, které mají 32DB útlumu a na vnitřní s puškou si i pod ně beru špunty... Ne že by to bez špuntů nešlo, ale je to výrazně komfortnější a sluch mám jenom jeden. Na pistoli potřeba nejsou, ale na pušku jo.
Jenom pro info, pokud vám po střelbě i chvíli píská v uších, tak jste na nejlepší cestě to mít na furt. Bohužel mám kolem sebe dost lidí, hudebníků, kteří se toho už nezbavili. Taky si říkali, že to že chvíli po koncertě člověku píská v uších je OK.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#371 » stř 3. bře 2021, 09:41

Shirako: Souhlasím, pod sluchátka jedině špunty. Když je člověk mladý, tak se to poškození po střelbě z části zahojí, jak ale zestárne.. 35+ začne se sluch rychle zhoršovat a jakékoli poškození nadměrným hlukem zanechává trvalé násedky.

greenhorn: Ty gelové náušníky na Peltor jsem si koupil, dokonce originál. Jsou pro mě velké zklamání. Zlepšení útlumu minimální. Uši se pod nimi horně potí a pokud si vezmu brýle, tak špatně těsní a hluk je naopak výrazně vyšší. :? Původní původní tvrdé náušníky mi přitlačí raménka brýlí těsnějí ke kůži na hlavě a utěsní to výrazně lépe.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#372 » stř 3. bře 2021, 11:00

Letec 12: S těmi raménky to je dobrý postřeh. Mám dioptrické brýle, ale díky velikosti hlavy mi raménka už dlouho před ušima tlačí do spánků, takže jsem nikdy problémy s izolací neměl (a to mluvím jen o "běžných" sluchátkách, která se půjčují na střelnici.) Na druhou stranu dovedu si představit, pokud má někdo velké brýle a odstávající raménka, nemusí ani gelové náušníky pomoci. Pak je ale otázka, jestli by neměl mít "těsnější" obruby.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#373 » stř 3. bře 2021, 12:58

Mám jen drobnou vůli, žádné mega odstávající. Jde o to, že ten gel raménka neobteče kolem dokola, ani je nepřitlačí. Poddá se, protože je příliš elastický. Stačí pak milimetrovový otvor a je po tlumení..



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#374 » stř 3. bře 2021, 13:57

Shirako píše:Getsome: nic ve zlém, to tedy musíš být dobře nahluchlý, nebo uši-necitlivý :D

V pohodě :D Co na to říct? V uších mi nepískalo a nepíská a slyším pořád dobře i když léta v kapele už mám dávno za sebou a v domácnosti s dětmi je hluk na denním pořádku. Útlum Sordinů je pro mě (a nejen mě) v pohodě, protože mi díky extra tenkým nožkám brýlí a gelovým náušníkům sedí na uších jak prdel na hrnci ;)

Nicméně kumulativní negativní vliv riskovat nechci a jak jsem výše psal, příště si k pušce plánuju vzít pod sluchátka i ty špunty. Bez ohledu na to, že špunty izolují jen vnitřek ušního kanálku, ne jeho okolí, které dál kryje jen mušle sluchátek.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#375 » pát 16. dub 2021, 12:56

Tak jsem na venkovní střelnici konečně odzkoušel své nové PELTOR Protac III Slim+gelové náušníky, a upřímně, byl jsem zklamán. I ty nejobyčejnější sluchátka Peltor OPTIME I za čtyři stovky tlumí líp. Musel jsem si do těch Protaců vzít špunty a pak už to šlo. Ale před tím jsem používal pouze špunty https://best4forst.eu/epages/5e5368fa-6890-416a-9564-05c2454f36d2.mobile/cs_CZ/?ViewObjectID=7026137 a nestěžoval jsem si. Takže za mě jsou ty sluchátka vyhozené prachy, ale jak říká klasik "chybama se člověk učí". ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů