Střelecká sluchátka

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#541 » pát 7. říj 2022, 13:00

Patrik : nijak. Nasadíme brýle sluchátka střílím a snad dobrý. Při nákupu Preference brýlí s placatymi nohami. Více placate je lépe.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#542 » pát 7. říj 2022, 14:56

Když střílím se sluchátky, používám střelecké brýle ESS Crossbow s rámem SUPPRESSOR. Tento rám má velice tenoučké (placaté) nožičky. Spolu s gelovými náušníky je to naprostá pohoda i pro vícehodinové nošení.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#543 » stř 9. lis 2022, 07:44

Včera jsem byl na střelnici vyzkoušet klasická pasivní sluchátka a pod nimi jsem měl bezdrátová sluchátka spojená s mobilem. Do mobilu jsem si stáhnul appku ne přenos zvuku z mikrofonu telefonu do sluchátek. Funguje to celkem dobře. Pasivní sluchátka tlumí rány + je tam ještě noise canceling na těch bezdrátových. Appka nemá žádný filtr na odfiltrování výstřelů, takže jsou slyšet taky, ale o menší intenzitě, než s aktivními sluchátky. Taky je tam cca 0,5s zpoždění, než se zvuk z telefonu dostane do těch bezdrátových sluchátek. Zkoušel jsem ale zatím jen jednu appku, jiné to třeba dělat nebudou, nevím.
Vedle mě stříleli borci s pistolí a kromě toho zpoždění (na to si ale člověk za chvíli zvykne), to není vůbec blbý řešení.
Pro ty z vás, kteří máte koupený pasivní sluchátka a máte doma bezdrátový špunty, to může být řešení, jak si vyrobit aktivní sluchátka bez investice.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#544 » stř 9. lis 2022, 08:24

Nj, jenže to je jen takový nepohodlný připoslech. Hlavní devizou plnohodnotných sluchátk je prostorový zvuk. Hned vís ze které strany přichází. To s tímhle náhradním řešením nikdy mít nebudeš. Je to nouzovka, i když možná lepší než nic.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#545 » stř 9. lis 2022, 08:43

No, záleží jaký typ aktivních sluchátek, všechny prostorový zvuk rozhodně nemají. Howardy to 100% nemají. Mám doma dvoje a pocitově je to stejný, jako tohle řešení.



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#546 » stř 9. lis 2022, 08:50

Asi by mi jeblo, kdybych slyšel všechno dvakrát. Lepší to nikdy nebude, kvůli bufferu, který ta aplikace používá. Aby to fungovalo, musel by programátor buffer zrušit a obětovat tak spolehlivost přenosu zvuku.
Dost specifická aplikace, kterou asi nikdo vyvíjet nebude.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#547 » stř 9. lis 2022, 09:22

Moje Howardy ( mpact pro) mají mikrofony a stereo i pocitově jsou.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#548 » stř 9. lis 2022, 11:11

JirkaCV píše:...Aby to fungovalo, musel by programátor buffer zrušit a obětovat tak spolehlivost přenosu zvuku...

I kdyby buffer zrušil, nějaký lag tam bude vždy, to je dané technologií a změnit to nelze. U poslechu hudby nebo telefonování lagy až tak nevadí. U zesilování/přenášení reálného zvuku pak hodně záleží, jak je kdo na to citlivý. Např. kvalitní starší domácí kina (myslím opravdu kvalitní zesilovače) měly nastavitelný delay pro používání s plazmovými televizemi, které měly ve svých začátcích celkem velké zpoždění obrazu za zvukem. (input lag) Někomu lag 30-40ms nevadil (zvlášť barbarům, co sledují filmy dabované), mě ano, protože neseděl lipsync. Takže jsem si vždy poctivě nastavoval delay zvuku dle použité plazmy. Zpoždění o 500ms musí být na palici...

Kvalitní aktivní střelecká sluchátka mají lag naprosto minimální (<2ms) a samozřejmě stereofonní přenos, jak správně zmínil Letec. Pozn. - Monofonní křápy neberu jako kvalitní střelecká sluchátka. ;-)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#549 » stř 9. lis 2022, 12:17

Sud: Který typ přesně to je, že jsou mono. To mají jen jeden mikrofon?

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#550 » stř 9. lis 2022, 12:52

howard leight impact sport, mikrofony mám dva. Ale při poslechu mi to nepřijde jako stereo. Možná mám špatný sluchátka nebo uši. Nebo se na to jen nesoustředím, nevím.

Zkrátka mě to řešení s těmi špunty nepřišlo úplně debilní. Netvrdím, že je to ideál. Ale pro někoho, komu vadí nízký útlum aktivních, to může být cesta, byť ne ideální, jak mít aktivní s velkým útlumem. Samozřejmě s těmi vadami, co tady popisujeme.

Pokoušel jsem se ještě o reverzní inženýring elektroniky v těch howardech. Že bych si doma spájel kopii a nějak to namontoval na pasivní. Jenže je tam vícevrstvý plošňák a nevím přesně, jak je co s čím zdrátované. V těch druhých howardech co mám, je ten plošňák trochu jiný, tak zkusím rozloupnout ještě ty druhé a uvidím.

Na vymyšlení vlastního obvodu jsem zatím neměl čas.
Cesta může být vymontovat elekroniku z těch aktivních a přidělat je na ty pasivní. Pak ale z těch aktivních za 1k a více zbyde jen nepoužitelné skořápka a to se mi moc nechce.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#551 » pon 21. lis 2022, 19:23

Máte někdo zkušenosti s těmito sluchátky, případně v kombinaci s gelovými náušníky?
https://www.aliexpress.com/item/4000790336225.html
https://www.aliexpress.com/item/1005003167548342.html

Jsou identické s MSA Sordin Supreme Basic nebo dokonce s MSA Sordin Supreme Pro?
Naposledy upravil(a) davidu11 dne pon 21. lis 2022, 19:34, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#552 » pon 21. lis 2022, 22:03

davidu11 píše:Máte někdo zkušenosti s těmito sluchátky, případně v kombinaci s gelovými náušníky?
https://www.aliexpress.com/item/4000790336225.html
https://www.aliexpress.com/item/1005003167548342.html

Jsou identické s MSA Sordin Supreme Basic nebo dokonce s MSA Sordin Supreme Pro?


Identické budou těžko, je to napodobenina, otázka je nakolik kvalitní ...
Já bych do toho nešel, už pro ten pocit, kdy fejkování kdoví čeho nedělá obvykle ani zdaleka stejnou službu, jako originál.

Já mám MSA Sordin Suprme PRO-X už pár let a je to jedna z nejlepších investic do střílení co jsem kdy udělal :)



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#553 » pon 21. lis 2022, 23:47

Boha jeho - když už i bezostyšně kopírující číňan napíše u sluchátek airsoft, tak asi tomu sám moc nevěří. Podle recenzí to kupujou koukám hlavně mobíci, který nejspíš chtěj na frontě zazářit coby megahustokrutopřísný zabYjáci.
Něco co chrání jeden ze smyslů bych do tohodle fakt nesvěřil. Raději koupit kvalitní pasivy, než mizerný aktivy. Na tomle se fakt nevyplatí šetřit.

Uživatelský avatar
Desertfox83
Příspěvky: 51

Příspěvek#554 » úte 6. pro 2022, 11:27

Já bych s tím Ali nebyl zase tak rychle hotový. Mám sluchátka Walkers (z Ali za 700,-) a při porovnání se stejnýma z normálního obchodu (za 2200,-) tam není absolutně žádný rozdíl ve vzhledu ani funkci. Stejně se to všechno vyrábí v Číně a jediné co nemáš tak je záruka.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#555 » úte 6. pro 2022, 12:35

Jasně, že se všechno vyrábí v Číně. Ale je to otázka výstupní kontroly a zadání. Číňan umí udělat i kvalitní věci, když je po nich poptávka a když to má v zadání.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů