CZ B1 sluchátka nebo jiná?



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#1 » pon 4. úno 2013, 22:23

Ahoj vsem,

Mate nekdo zkusenosti se sluchatky co prodava ceska zbrojovka?

Zda jsou vhodne na jrytou strelnici a .45? Nebo co koupit?



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 5. úno 2013, 08:34

Ja konkretne pouzivam sluchatka Peltor Optime 3 a naprostá spokojenost.
http://www.g3.cz/cs/catalog/ochranne-pomucky-3m/ochrana-sluchu/ochranna-sluchatka/polozka-h540a411sv
Ale co jsem tak koukal, tak nějaký markatní rozdíl technických parametrů mezi B1 a Optimou není, cena je příznivější pro tu optimu (ale nesmí se to kupovat ve střeleckých obchodech, ti nevědí co si za to říct, v jednom jsem je viděl i za 800,-... obchody s ochrannými pracovními pomůckami je většinou prodávájí pod 500,-)

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#3 » úte 5. úno 2013, 12:51

Nehledej v tom vědu, .45ACP není taková řacha ani na kryté. Na nějakých pár krabiček měsíčně stačí i stromečkové špunty. Místo drahých pasivních bych na hobby střílení už bych raději vzal třeba ty levné elektronické caldwelly za 900, sice trochu šumí a elektronika nepříliš sofistikovaně při výstřelu "utne" zvuk na pár sekund, ale pokec a orientace v prostoru mezi střelbou je proti pasivním rozhodně pokrok.



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#4 » úte 5. úno 2013, 17:47

já používám peltory I. Na krytou stačí až do .357 a nicmoc táhnou až .44M a 7.62x39. Venku prakticky všechno. Kdybych chtěl větší, tak peltory III tlumí ještě o trochu líp, ale mě příjdou moc neskladný a na hlavě zavazí. Aktivní sluchátka jsem zkoušel jen sporadicky, ale jejich útlumové schopnosti (pasivní) mi přišly slabé.

Takže mrňata za 500 a zatím jsem spokojenej. To sem je kupoval s tím, že je zkusím a pak koupím lepší a tyhle zůstanou pro "návštěvy". Ale nakonec jsem koupil druhý stejný.

Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 22

Příspěvek#5 » čtv 7. úno 2013, 10:29

Já kupoval Peltory II a naprostá spokojenost (,45 - 7,65x39) - jsou skladnější než PIII 8-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#6 » čtv 7. úno 2013, 10:39

ladaj píše:Nehledej v tom vědu, .45ACP není taková řacha ani na kryté. Na nějakých pár krabiček měsíčně stačí i stromečkové špunty. Místo drahých pasivních bych na hobby střílení už bych raději vzal třeba ty levné elektronické caldwelly za 900, sice trochu šumí a elektronika nepříliš sofistikovaně při výstřelu "utne" zvuk na pár sekund, ale pokec a orientace v prostoru mezi střelbou je proti pasivním rozhodně pokrok.


Nechci vyvolávat flame, protože každý svého štěstí strůjce. Ale jen bych rád zopakoval že poškození sluchu hlukem je nevratné a "střádá" se. Takže šetřit na sluchátkách, používat špunty z vystřelených hilzen atd. možná vypadá drsně ale do budoucna se moc nevyplatí.
Takže sluchátka ty nejlepší co si můžeš dovolit ;)



Alcatraz
Příspěvky: 405

Příspěvek#7 » čtv 7. úno 2013, 12:42

bych to B přece jen řekl... poškození se "střádá", ale jen z těch nebezpečných zvuku. Hilzny v usich fungovat nemuzou, kov ten zvuk přenese skoro 1:1. A i ty pasivní za 500 tlumí normální zbraně dostatatečně, aby to uším nevadilo (a hlavně líp než aktivní do 2k). Já doufám, že na příští sraz někdo dotáhne aktivní hluchátka, který by opravdu stály za to.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » čtv 7. úno 2013, 14:01

sided: a ty uvedené v názvu jsou ty nejlepší ;-) ?

Máš samozřejmě naprostou pravdu. Ale jinak "nastřádá" střelec 10h/rok s běžnými a jinak střelec s 10h/týden se špičkovými sluchátky - měl jsem za to, že tazatel je, minimálně zatím, ten první případ. Pokud sváteční střelec se supersluchátky stejně seče zahradu bez hluchadel nebo hraje v garážové kapele, tak jsou mu naprd. A hlizny jsem nepsal ;-) Sám samozřejmě používám sluchadla, skládací placaté peltory nebo právě ten caldwell v nejtlustší variantě, špunty výjimečně a ven (pistole, brokna).



Radomir
Příspěvky: 53

Příspěvek#9 » čtv 7. úno 2013, 22:34

Ja se dostanu strelnici 1x tydne 100 naboju a koupim ty optime III



KarlosP
Příspěvky: 194

Příspěvek#10 » pát 8. úno 2013, 07:56

Pokud budeš chodit sám na střelnici budou OK, ale pokud chceš v budoucnu střílet i LOS nebo jiné "akční" soutěže, koupil bych rozhodně aktivní. Nebudeš slyšet rozhodčí, budeš si je pořád sundávat, párkrát si je zapomeneš nasadit, práskneš si bez (já 2krát vnitřní střelnice) a budeš kupovat aktivní. V časopise Zbraně a náboje 2/2013 je test sluchátek a z těch levných tam nejlíp vychází Caldwell Platinum Series G3.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#11 » pát 8. úno 2013, 10:04

Naprostý souhlas s předchozím, ono stačí, když jsme na střelnici na tréninku a chceme/musíme se bavit mezi sebou a s ostatními střelci na place. Totéž platí BTW pro rozhodčí ;)



Návštěvník

Příspěvek#12 » sob 9. úno 2013, 14:10

Mel jsem aktivni, znacku uz nepamatuju, vyssi model za nekolik tisic. Pasivni utlum byl tak slaby, ze jsem si na male uzavrene strelnice musel dat jeste pod ne spunty do usi, jinak jsem dostaval akutrauma (zahluseni az piskot). Elektronika byla sice bezva, umela i zesilovat, takze jsem slysel i se spunty jako bez sluchatek, ale za tu otravu to nestalo. Jine typy, ktere jsem zkousel, na tom byly podobne.
Rad jsem presel na Peltory III. A resit cenove rozdily jedne krabicky streliva, kterou vyflakam behem chvilky je dementni a zvrhle ve srovnani s nevratnym poskozenim sluchu. A osobne mne sere, ze ten hluchy clovek bude po letech behat na usni (a pripadne dostavat naslouchatka) za me dane.
Na souteze nechodim a 99% strelcu taky ne, takze odposlech stejne skoro nevyuziju.



kuba
Příspěvky: 434

Příspěvek#13 » sob 9. úno 2013, 23:51

mám s6 a pasivně to tlumí jako každý jiný sluchátka.

ono se to aktivní hodí i na střelnici alespoň každého rozumně slyšíš :)

ještě jsem neslyšel, že by někdo měl s aktivníma problémy, že by "nefungovali" když se elektronika nezapne funguje to stejně jako pasivní sluchátka..



jernom
Příspěvky: 23

Příspěvek#14 » ned 10. úno 2013, 09:56

kuba píše:ještě jsem neslyšel, že by někdo měl s aktivníma problémy...


možná je to ten problém ;)

Stačí se podívat na hodnoty útlumu. Neviděl jsem el. sluchátka s dostatečným tlumením



Návštěvník

Příspěvek#15 » pon 18. úno 2013, 22:07

Tak jest, pasivni utlum byl prilis slaby.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů