Střelba s dioptrickými brýlemi



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#61 » pon 27. led 2020, 21:25

Bože můj, možná něco nechápu, ale když prc.m (to je čím dál tím méně obvyklé), brýle sundavám, abych si je nepoškodil, ale jinak řídím, střílím, sportuji, pracuji s těmi jedněmi skrz které vidím. Děláte to jinak?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#62 » pon 27. led 2020, 21:36

Já také většinu dne mám na nose brýle na blízko, skoro je nesundavám, ale venku je nepotřebuji a v noci je sundavám. A co když bych měl použít zbraň právě venku nebo v noci? Proto na střelnici trénuji střelbu bez dioptrických brýlí, abych se i tak uměl strefit...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#63 » pon 27. led 2020, 21:50

Já nevím, ale k čemu jsou ti při střílení brýle na blízko? Možná se ptám blbě, protože vidím blbě na dálku...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#64 » pon 27. led 2020, 22:01

No tak to upřesním - píši, že ty brýle na blízko, které nosím skoro pořád, ne na střílení, ale na čtení, drobnější práce, atd., venku nenosím, na co by mi při chození po ulicích byly, a na noc je logicky sundavám, v noci nic nedělám.
A PROTO: trénuji na střelnici střelbu bez brýlí (těch na blízko, které nosím skoro celý den, se kterými bych dobře viděl mířidla a blbě cíl vzdálenější než cca 4 metry, ale i případných jiných!!!), abych se v případě potřeby venku nebo v noci (tedy když brýle na blízko na nose mít nebudu a budu na blízko špatně vidět, takže sice vidím cíl, ale nevidím mířidla na zbrani, ta odhaduji) měl natrénován odhad míření a něco strefil...
Dodatek: mohl bych použít brýle, se kterými vidím cca od 1,5 metru do nekonečna, tedy v případě střelby dost dobře mířidla a výborně cíl, ale ty také na očích mít v krizové situaci nebudu, proto trénink bez brýlí...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#65 » úte 28. led 2020, 10:56

ren píše:Já nevím, ale k čemu jsou ti při střílení brýle na blízko? Možná se ptám blbě, protože vidím blbě na dálku...

protože je mnohem užitečnější vidět ostrou mouchu na terči než rozmazanou



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#66 » úte 28. led 2020, 11:01

Mám multifokály a ověřeno, že se s nimi dá závod LOS nastřílet v pohodě. Ale člověk musí naklánět lehce hlavu, aby zaostřil správně :roll: Takže si beru na závod brýle, se kterými ještě celkem zaostřím mušku a ještě vidím cíl :lol: To je moje prověřená kombinace na 4,5 dioptrií na dálku a blbý oči na blízko... Čočky jsem zkusil jednou, ale zrovna se mi něco stalo na zbrani a zaostřovat s čočkami (dálkovými) na pár cm fakt nejde. A vyndavat je v prachu střelnice... Takže návrat k brýlím :) Mluvím o pistoli.
Pokud jde o pušku a optiku, tak multifokály asi nejsou to pravé v kombinaci s puškohledem (mám 32x zvětšení) a používám opět ty brýle "kompromisní". Jo, je to na h... :P

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#67 » úte 28. led 2020, 11:44

Pokud nosím brýle na blízko, třeba k počítači, tak s nimi zákonitě vidím blbě na dálku a tak je nosím jen na čtení, psaní a podobné. A to ani nemluvím o brýlích na drobnou práci, se kterými si nevidím ani na nohy. Takže pokud nedělám něco, kde potřebuji ostré vidění, brýle nemám.

Na střelnici, pokud to má za něco stát, potřebuji ty střední brýle. Pak vidím správně mušku a střílí mi to přesně. Pokud bych se bránil, tak na ty 2-3 metry to fakt pečlivě mířit nemusím.

A ty brýle, co jsem dával odkaz, jsem si objednal a pokud to nebude dobré na střelnici, skončí u cirkulárky.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#68 » úte 28. led 2020, 12:27

Na čtení používám +2 brýle. Při tom už s nataženou rukou nevidím dobře mířidla (dvojitý obrys a pod.). Při použití +1 je to podstatně lepší a vidím dobře i cíl na 25 m. Rád bych vyzkoušel +0,5 jestli se dělají. A pak přicházejí v úvahu balistické brýle přes dioptrické. Samozřejmě vše při použití pistole.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 988

Příspěvek#69 » úte 28. led 2020, 13:48

Přesně můj případ, na čtení mám nyní +2,25 a s brýlemi, starými asi 15 let, kdy jsem měl +1,25 vidím už jakžtakž dobře mířidla a výborně terč.



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#70 » úte 28. led 2020, 14:33

Myslím, že nejlepším řešením je (pokud potřebujete brýle jen na blízku) střílet bez brýlí. V praxi to znamená pořídit pistoli s kolimátorem. Já nyní střílím P-10F optic ready a plná spokojenost :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#71 » úte 28. led 2020, 16:05

To jo, kolimátor je prima, ale pak mne vyženou na závodech :-D

A tohle vlákno se jmenuje "Střelba s dioptrickými brýlemi", takže kolimátor sem nepatří !!!



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#72 » úte 28. led 2020, 20:08

Pokud jde o mířenku, tak to u hodně lidí vyřeší obyčejnej dioptr. Mám 2 dioptrie na blízko a střílím s ním v dioptrickejch brejlích naprosto v pohodě. Mířidla i terč mám krásně ostrý na 25 i 50m. Samozřejmě na LOS nebo IPSC to asi úplně ideální nebude.
https://cs.strobl.cz/dioptr-na-bryle-lyman-eyepal-combo/

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#73 » úte 28. led 2020, 21:19

Dost se divím, že ještě není na aliexpresu, či jinde k mání "originální" verze za pár €.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#74 » stř 29. led 2020, 15:27

Zeptám se asi blbě, ale to je "ta samolepka" ?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#75 » stř 29. led 2020, 17:14

Odpověď na otázku ohledně "dioptru na brýle" z tématu Střelba s dioptrickými brýlemi viewtopic.php?f=72&t=6930&p=208063#p208063
snackmc píše:Zeptám se asi blbě, ale to je "ta samolepka" ?

Jo jen za 350,- kus. Nebude to nejspíš samolepka, ale nějaká folie opakovatelně přilnavá na hladký povrch - tedy něco na způsob "chameleon podložky pod mobil. Zkrátka někdo měl opravdu dobrý byznys plán (raději vůbec nebudu spekulovat na kolik vyšel "vývoj" a jaké jsou náklady na výrobu).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů