Improvizovana ochrana sluchu v KN/NO



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#91 » čtv 7. črc 2016, 11:09

Blacky:
- promin, trosku nechapu to E je asi jinej druh
- ad spunty, jo, ty mam taky, jen v modre krabicce :) Ale zacina se lamat ten klip, takze asi budu muset najit jine reseni.

Uživatelský avatar
Octopuss
Příspěvky: 295

Příspěvek#92 » čtv 7. črc 2016, 11:21

E jako id Enerico.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#93 » čtv 7. črc 2016, 11:39

Octopuss bod. :) Vypadl mi tam enter, takze je ta prvni veta jakoby vcelku, tak to vypada divne. sry.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#94 » čtv 7. črc 2016, 12:03

Enerccio píše:Nevidim co je spatny na tom ze clovek kdyz vidi podezrelou osobu jit proti nemu tak se pripravi? Lidi tady ze me delaji sileneho paranoickeho zabijaka, ale ja fakt nevidim zadny problem. Pokus u sebe ty sluchatka budu mit, tak si je veruze dam, i kdyz premyslim ze napriklad takove spuntove se daji nosit vsude (kdyz uz clovek nosi zbran), tak nevidim duvod si je dat a kdyz se nic nestane tak si je zas vyndat...


Na sebeobraně, co jsem kdysi cvičil, se učilo kde chodit, jak odemykat dveře baráku atd., a to vše za účelem minimalizovat možnost střetu. pokud uvidím nějak podezřelou osobou, tak se jí snad vyhnu,ne? Téměř vždy se dá i otočit, vrátit se a počkat... Pokud ne, tak se dá hodit peněženka do xichtu, čímž se většina lidí rozhodí a je čas zdrhat... Fyzický kontakt byl vždy až poslední možnost... Pak ale útočník nesměl dostat šanci. Pokud se dostaneš do situace, kdy se budeš muset bránit, tak budeš mít minimální čas na přípravu a budeš rád, když stihneš vytasit a zamířit.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#95 » čtv 7. črc 2016, 12:06

tifik píše:Dám to asi sem. Právě zvazuji razi nového revolveru a v souvislosti s tím mi napadá, jestli je vhodné nosit 357 magnum. Aby potom člověk nebyl ochromeny víc než útočník :-) Mimochodem, jak to dělali třeba amici ve Vietnamu, když stříleli z kulometů, minigunu, 1911 a M16? Měli přilby s tlumenim?


Zeptám se kamaráda... V Iráku mu při útoku střepina ustřelila biceps... Zatím slyší dobře... :oops:

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#96 » čtv 7. črc 2016, 12:27

Je tu spousta diskuzí ale tahle se fakt vymyká!
Je zvláštní představa, že když mi přejede mráz po zádech tušením nebezpečí, tak začnu nasazením špuntů do uší. Hmmm.
V případě když jsem se už přimotal do konfliktu tak si omezím tak důležitý smysl jako je sluch?
Co si eště zavázat voči? Záblesk výstřelu v noci oslní a na střelnici přece taky nosím brejle.
Dost jedovatostí!
Při tréningu se naučte že když střílím BEZ špuntů tak pootevřu papulu.
To díky Eustachově trubici stačí.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#97 » čtv 7. črc 2016, 12:34

K debatě, co se tu strhla pár stránek zpátky:
Nevím, asi jsem divnej ... ale řešit ochranu sluchu při KN/NO mi přijde zcestný. Když jsem byl mladší a blbější, nastřílel jsem toho hafl z G19 a tokareva bez sluchátek a bez následků - řešit jednu nebo pět ran v NO ... na co??? Normálně jsem to dělal na střelnici (neříkám, že to bylo chytrý). Naopak je to na úkor bezpečnosti. V NO budu řešit milión stresových úvah - to si mám zasírat mozek ještě tím, že si mám nasadit sluchátka? Je to situace, kdy si nechráním sluch, ale život!
NAOPAK: Od té doby, co nosím zbraň, zásadně nenosím mp3 a i kdybych mp3 měl, v krizové situaci bych sluchátka shodil! Dělal jsem to tak i předtím, než jsem měl ZP. Jakmile se v tramvaji (Ostrava ;) ) něco šustlo, sundal jsem sluchadla a v bundě nahmatal kudlu. Kámoše takhle okradli, protože raději poslouchal hudbu. Jako tasit zbraň, nasadit si špunty a nechat se pak praštit zezadu tyčí po hlavě ... no nevím, no ... nač si potom chránit sluch, když ho odmítám použít v případě potřeby.

Uživatelský avatar
Werewolf
Příspěvky: 171

Příspěvek#98 » čtv 7. črc 2016, 12:45

Taky jsem si zkusil vystřelit bez ochrany, abych měl představu, jakou ránu to udělá. Asi mě budete mít za cíťu, ale na mě to z 9 bylo teda moc! Je fakt, že mé uši slyší o mnoho lépe, než vrstevníci (ověřeno labolatorním měřením), je mi dost nepříjemná i střelba z flobertky. V případě NO, ale určitě před prvním výstřelem budu chtít slyšet a hlavně budu doufat, že nebude k výstřelu vůbec muset dojít.

Ale něco přispěji ke špuntům. Zkoušel jsem tři druhy špuntů k dostání u nás v lékárnách, provonával jsem je při střelbě i v hlučném průmyslu. Klasika ujde. Dr. Max je nepoužitelnej šunt! Jsou tak měkké a rychle se nafukujou, že jsem je nebyl schopnej do uší ani strčit! U mě vyhrály Zelené Comfort Plug od Ear Defender, také z lékárny. Tlumí víc než klasika, dobře se implantují a tlumí nesrovnatelně líp než drtivá většina hluchadel, které jsem si zkoušel na střelnici na závodech od zaběhlejších závodníků! Nyní mám již Peltor X4, které tlumí méně jak tyto špunty, ale jsou pro mě ještě přijatelné. Takže, jak už zde jeden psal, těchto špuntů mám hromadu, v kapsách všech kalhot, kraťas, batohů, v autě, atd. Ani ne teda tolik z důvodu NO (i když kdo ví), ale spíš, že by se mohli hodit, jako např. neplánovaná návštěva střelnice.
IMG_20160707_132935.jpg

Obrázek
Obrázek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



NuNo
Příspěvky: 36

Příspěvek#99 » čtv 7. črc 2016, 22:24

honzek86 píše:K debatě, co se tu strhla pár stránek zpátky:
Nevím, asi jsem divnej ... ale řešit ochranu sluchu při KN/NO mi přijde zcestný

Nejseš divnej ......divnej je ten co uprostřed noci slyší šramot otevře oči a vidí u postele stát cizího chlapa sáhne po sluchátkách nasadí si ochranné brýle šálu kolem krku aby mu horká nabojnice nepopálila bradavky a pak konečně sáhne po zbrani......jenže to už je ráno a zloděj dávno v zastavárně :)

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#100 » čtv 7. črc 2016, 22:53

Když jsem byl za Husáka na vojně, tak nám lampasáci na ostrých střelbách vždy připoměli, že máme až začneme střílet, otevřít hubu, že se hlukové tlaky na bubínky budou vyrovnávat. Takže, až budete nuceni střílet v KN a NO zapomeňte na špunty, sluchátka apod. stačí otevřít hubu. Co si vzpomínám, tak to asi trochu pomáhalo, že mi potom hučelo a pískalo v uších míň.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#101 » pát 8. črc 2016, 05:48

Nefunguje pri nachlazeni :)
A "zarazeny" pretlak ve stredousi je taky radost



kiv61
Příspěvky: 578

Příspěvek#102 » pát 8. črc 2016, 06:17

Souhlas s Patton.
Na vojně jsme vystříleli stovky ostrých ran z kosy ( a min stejně tak slepých, které mimochodem dělají stejný, ne-li ještě větší kravál), mnohdy i dávkami pouze s otevřenou hubou a dodnes slyším lépe než drahá polovička co na vojně nikdy nebyla.

Řešit tedy jednu dvě rány v rámci KN/NO je akademická debata hodná leda tak kavárenských povalečů, resp. nepochopením priorit. Obzvláště v kontrastu jiných zde oblíbených témat jako např. ne/-nošení v komoře, kdy jejich zastánci argumentují zlomky sekund dělících je od života a smrti kdyby museli ještě natáhnout .. :)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#103 » pát 8. črc 2016, 07:39

kiv61: Nam na strelby davali vatu, aby jsme si z toho udelali "spunty". Ale je pravda ze ve strazi jsme nic nemeli a ze se parkrat strilelo :( A pri pohotovosti kdyz nas skoro o pulnoci nahnali s ostryma na municak kvuli naruseni tak zadne spunty ani vata nebyla, jen ostrou munici nam rozdali.
Jinak souhlas, v NO bude nasazovani spuntu to posledni.
NuNo: Kdyz slysim v noci sramot tak mam ruku na zeleze...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#104 » pát 8. črc 2016, 15:53

Ta otevřená pusa funguje jaktakž na tlakovou vlnu, na zvuk moc ne, to je vlnění a ne přetlak.

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#105 » pát 8. črc 2016, 16:04

marinakus píše:Ta otevřená pusa funguje jaktakž na tlakovou vlnu, na zvuk moc ne, to je vlnění a ne přetlak.

Ahoj Mari! Tak vůbec poprvé co to to sleduji můžu říci, že jsi trochu na omylu.
Hlukové poškození sluchu může mít více příčin ale krátkodobá expozice hlukem to není. Poškození výstřelem je vždy záležitost tlakové expozice, takže otevřená papula pomáhá, teda když nemáš rýmu...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů

cron