Brýle + ochrana sluchu pro dlouhou



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#1 » čtv 2. úno 2017, 12:28

Ahoj,

měl bych dotaz - co byste doporučili jako vhodné brýle a ochranu sluchu (můžou být sluchátka i špunty) pro střílení dlouhé? Pořídil jsem kosu a s erárem na střelnici jsem si moc nerozuměl - sluchátka překážela kvůli objemu a brýle zase deformovaly mušku při zalícení, protože jsem koukal skrz místo, kde byl ohyb plastu a nakonec jsem je posunul tak že jsem koukal skrz mezeru mezi brýlemi a nosem, abych viděl na mušku aspoň trochu.

Pročetl jsem zdejší vlákna a viděl hodně doporučených sluchátek i brýlí, ale nevšiml jsem si že by se někdo věnoval tomuhle hledisku. Pokud už to někde je, prosím o nasměrování a omlouvám se za duplicitu.

PS: Cena také hraje roli, nemusím kupovat čínu, ale na sluchátka za 5-10k rozpočet nemám. Kdybych celé cvičení zvládl do 2 tisíc, budu rád.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#2 » čtv 2. úno 2017, 13:44

Já mám ke kose výbavu od 3M. Sluchátka Peltor X4 a brýle aby seděly dobře na ksicht. Vybíral jsem z víc kusů, nejlíp mi sedly tyto http://www.canis.cz/ochranne-bryle-3m-2 ... 13718.html
Brýle mi dobře sedí i se sluchátkama. Útlum sluchátek taky dobrý, lepší jak eráry.



Herry
Příspěvky: 5

Příspěvek#3 » čtv 2. úno 2017, 14:06

Brýle ke kose i ke krátké používám tyhle http://www.tomiscz.cz/produkt/bryle-bry ... ector-4638

sluchátka z číny
https://www.aliexpress.com/item/Hot-Sal ... 53382.html
Nejprve jsem se bál útlumu ale tlumí to dostatečně.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » čtv 2. úno 2017, 14:16

Brýle: na pistoli vstoje stačí libovolné pracovní okuliare, ale jak jsou tam nějaké polohy vleže nebo puška, tak je problém s díváním přes opticky nekvalitní kraje (speciálně ty linkované spectory, 3M jsem neměl). Vzal jsem na zkoušku "Bollé Silium" za směšných 350 a zatím s šířkou čistého výhledu spokojenost, navíc měkké placaté nožky pod sluchadla... Až potkám někoho s ESS, zkusím porovnat.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#5 » čtv 2. úno 2017, 16:52

Sorry za menší odbočku, ale když už to tu je... nemáte někdo brýle s dioptr. vložkou? Resp. s vložkou na dioptr. skla? Už jsem asi 2 neznačkové zkusil + 1 za cca 2400Kč, ale dávat tyhle peníze za kus plastu, který snese zásah broky, se mi fakt nechce ;) A ty levnější mi moc neseděly. Dík

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » čtv 2. úno 2017, 16:58

Kontaktní čočky by to neřešily? Klidně jednodenní



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#7 » čtv 2. úno 2017, 17:23

Taky mě to napadlo, ale nikdy jsem je nenosil a začínat se mi nechce :) Ale je fakt, že by to možná stálo za zvážení. Spíš je ale problém s tím, že brýle jsou dneska úzké a když jsem nedávno cítil odraženou střepinku na tváři, těsně pod dioptr. sklem, tak jsem si uvědomil, že právě při střelbě z dlouhé, když člověk skloní hlavu, tak přes horní okraj by něco mohlo projít do oka, náhoda je blbec. Takže po letech s klasickými brýlemi bych radši něco, co kryje důkladněji ;)



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » čtv 2. úno 2017, 18:08

Notaaaak :D nové vlákno jsem založil proto, že všechny ostatní se okamžitě zvrhly v debatu o dioptrických brýlích.

Téma zní - brýle a ochrana sluchu pro střelbu dlouhé

Možná by stálo za to téma dioptrických pomůcek oddělit, očividně je dost zásadní, když se to k němu pořád zvrhává...



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#9 » čtv 2. úno 2017, 19:20

Ale to je na dlouhou :) Jasně a ještě 1x soráč, stejně názory tady jsou přísně individuální ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#10 » čtv 2. úno 2017, 19:27

Je to samozřejmě můj boj ale ochranné brýle by mi u dlouhé na klasickou střelbu asi dost vadily, takže žádné. Sluchátka pochopitelně co nejlepší vzhledem, k útlumu. Jestli s příposlechem nebo bez je na rozhodnutí každého střelce. pochopiteelně je to i o ceně.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » čtv 2. úno 2017, 20:48

Sluchadla MSA jsou přes rozpočet... no a pak mám staré pelor bull'seye I, levné, placaté, skládací, ty si zaručeně neshodíš ani při nahazování brokny na skeetu. Mě venku na kosu stačí, kdyby ti bylo málo, přidáš si pod ně špunty. Větší sluchadla s větším útlumem budou prostě vždycky háklivější na shození s puškou, taky záleží, jestli hodláš střílet ročně stovky nebo desítky tisíc ran. Nebuď měkký, dojdi nakoupit s kosou do pracovních pomůcek ;-)



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#12 » čtv 2. úno 2017, 21:03

Na krytou pod běžné tenké sluchadla špunty a není s kosou problém.
Co se týče kontaktních čoček, tam už problém je. Musíme si položit otázku co chci vidět ostře. Pokud mi pomohou čočky vidět ostře na mířidla, potom mají smysl. Já si je pořídil na dálku a najednou mám problém zaostřit na mušku.
Takže čočky na dálku buď na kolimátor nebo mířit přes šínu na holuby. Pokud ale používáme klasická mířidla, tak potom s čočkami opatrně.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#13 » čtv 2. úno 2017, 21:05

Zapomněl jsem zmínit že preferuju pokud se obejdu bez špuntů, bolí mě od nich po krátké době uši i když jsou sebeměkčí. Když nebudu muset, používat je nebudu.

Oboje zmíněné peltory píšu na seznam, cena je u obou sympatická a tlumivost slušná.



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#14 » čtv 2. úno 2017, 21:09

A ještě k sluchátkům. Sleduj burzu a občas se tam objeví použité, ale funkční Peltor SporTac kolem 2000,-. Na kosu na vnitřní dostačující a nejsou nijak objemné a navíc máš ten komfort odposlechu.

Odesláno z mého ONEPLUS A3003 pomocí Tapatalk



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#15 » čtv 2. úno 2017, 21:19

Na ty jsem koukal jako nové a tam je cena na mě už moc vysoká. Ale kdybych je viděl v inzerátu v dobrém stavu za 2000, jdu po nich bez váhání :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů