Brýle + ochrana sluchu pro dlouhou



rcc
Příspěvky: 205

Příspěvek#31 » stř 15. bře 2017, 21:15

Brýle používám BOLLE SENTINEL ESP. Úzké stranice jsou vhodné pod sluchátka. Jsou bytelnější, nemlží se a lehce se nepoškrábou. Před tím jsem měl nějaké pracovní šunty kolem kila z Canisu. Asi milimetr platu, neseděly a mlžili se.
Sluchátka mám Peltor X4 a zkoušel jsem pod ně i špunty. To už je extrémně nepříjemné, neslyšíte prakticky vůbec nic, ani když na vás kolega řve. Na střelnici se s tím nedá vůbec komunikovat. Samotná sluchátka jsou však perfektní, zkoušeno tedy jen na otevřené střelnici.



kubass_hk9
Příspěvky: 458

Příspěvek#32 » stř 15. bře 2017, 22:08

Jsem trochu překvapen, jak tu čtu, že mají lidi problémy s velkýma mušlema... I z dlouhé nemám problém používat Velký Optime III. Jinak Revision Sawfly červený zorník mi přijde jako univerzální řešení jak na vnitřní, tak na venkovní střelnici. Optické zkreslení zanedbatelné.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#33 » čtv 23. zář 2021, 21:59

Tak to tady zreinkarnuji: Máte někdo zkušenost se střílením z dlouhé (AR-15) jen se špunty? Zjistil jsem, že i relativně nízkorprofilové Peltory X4A mi docela vadí při přilícení, resp. vždycky praštím pažbou do mušle a pak ji musím ještě trochu odtlačit, abych pažbu pevně usadil. Myslím, že to je tím, že mám uši relativně nízko, takže změnou sluchátek si asi moc nepomůžu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#34 » pát 24. zář 2021, 04:02

Ja strilim obvykle se spuntama, protoze mi i nizky honeywelly vadej. Mam nejaky z Červy zeleny žebrovany na snurce a pohoda.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#35 » pát 24. zář 2021, 07:32

Je to sice mimo primy dotaz, ale zkusils Peltor Bulls Eye I ? Maji tu spodni cast musle zkosenou/zplostelou, prave pro strelbu s puskou. Utlum sice neni nic extra, ale v kombinaci se spunty porad lepsi nez spunty samotne.
download.jpeg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#36 » pát 24. zář 2021, 09:51

oldFord: myslím, že jsem je někde měl půjčené, ale jen na pistoli. Zkusím se mrknout. Nicméně, asi mi nezbyde, než to zkusit jen se špunty (které mám docela dobré - 3M, 31 dB útlum, 37 dB SNR).



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#37 » pát 24. zář 2021, 11:27

zalezi, jak moc si na to citlivy. mne uz nevadia ani naslapane slugy z kratunkej brokny na vnutornej strelnici iba so spuntami. casto doplnam spunty o howard leight iba kvoli zosilneniu zvuku, nie kvoli utlmu. (samotne howardy ale nedavam ani pri strelbe z pistole venku, takze ked nemam pri sebe spunty, tak pouzivam prave peltor bullseye).

Nemas nejake divne drzanie zbrane, ked ti vsetky sluchatka pri strelbe vadia? Je pravda ze sa na to zrovna ludi nepytam, ale zatial som nepocul, ze by bol niekto tak anatomicky stavany, ze by mu neslo pouzivat sluchatka



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#38 » pát 24. zář 2021, 19:38

ondrush: Možná to držím blbě, ale pak je to začátečnická chyba, na kterou sám nepřijdu :). Každopádně s držením jsem si hrál teď poslední dva týdny dost, když jsem hledal správnou polohu pro montáž optiky a docela jsem to teoreticky i prakticky studoval a minimálně pocitově jsem s tím spokojen.

Musím ovšem přiznat, že fakt mívám sluchátka buď úplně vytažená z hlavového oblouku (někdy ještě upravená) a už jsem nějaké i vracel, protože mi nedosáhly na uši. Doteď jsem myslel, že to je tím, že mám velkou hlavu, ale je možné, že to je tím, že mám nízko uši :).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#39 » sob 25. zář 2021, 06:25

Hobit! :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů