Brýle + ochrana sluchu pro dlouhou



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#16 » ned 12. bře 2017, 22:27

mocima píše:A ještě k sluchátkům. Sleduj burzu a občas se tam objeví použité, ale funkční Peltor SporTac kolem 2000,-. Na kosu na vnitřní dostačující a nejsou nijak objemné a navíc máš ten komfort odposlechu.


Dovoluji si nesouhlasit. Peltor SporTac mám. Na pistoli dobrý, ale na kosu mají malý útlum. Na tunelové střelnici to urve uši. Tam jsou lepší i erární X3A. Venku se to dá, pokud střílíte sám. Do komfortu to má ale daleko. Horší je to se střelbou v řadě. Posledně mi někdo střílel kosou s kompenzátorem metr vedle hlavy a jsem nahluchlej ještě po týdnu.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#17 » pon 13. bře 2017, 07:34

Ještě něco k tématu přidám - očividně hodně záleží na střelnici jako takové. V Čestlicích mi moje Bullseye naprosto stačily, neměl jsem problém s hlukem ani od své zbraně, ani ze sousedního stavu. Ale na AVIMu, kde je prostoru míň, už mi nestačily, vedle mě kdosi střílel nějakou celkem obyčejnou ráži (9mm luger nebo něco podobného podle zvuku) a když jsem zrovna lepil v tu chvíli terč, tak mě to pěkně kousalo do uší. Příště přiberu špunty pod sluchadla.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#18 » úte 14. bře 2017, 11:38

Mate zkusenost s podobyma sluchatkama z ebay?
http://www.ebay.com/itm/Tactical-Anti-N ... Sw4CFYxjD9

za tu cenu je to v pohode, ale jde mi o to, jestli to neni akorat na "vyhod to z vokna".



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#19 » úte 14. bře 2017, 12:11

Tloušťkou vypadají jako moje Bullseye a vevnitř jsou prázdné. Moc bych jim nevěřil, budou dobré tak na venkovní střelnici a bůhví jestli aspoň to. Navíc nevidím informaci o tom, kolik utlumí, trochu podezřelé.

Neméně podezřele na mě působí že na těch fotkách ze střelnici jsou lidi s jinýma sluchátkama. Ani si nedali práci a jen pobrali fotky z netu.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#20 » úte 14. bře 2017, 12:58

Ma nekdo doporuceni na elektronicka sluchatka pro strelbu z dlouhe .223 Remington? Pocitam, ze venku stacej spunty, ale vevnitr ne...mam dost citlive usi a tak bych rad co nejvetsi utlum...



vsl
Příspěvky: 29

Příspěvek#21 » úte 14. bře 2017, 13:23

Peltor X4. Velký útlum, úzký profil, takže tolik nepřekážejí při přilícení.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#22 » úte 14. bře 2017, 14:21

Poznámka - Peltor X4 jsou super, ale jedná se o klasická sluchátka, nikoliv elektronická. Nízký profil potvrzuji, seskládám se s nima na flintu bez větších potíží.



davidoff
Příspěvky: 185

Příspěvek#23 » úte 14. bře 2017, 14:22

No me prave ty sluchatka z Ebay uplne stejne jako ty co uvadel kolega ze koupil na Aliexpressu a tvrdi, ze je s nima spokojen. Tak jen jestli neni obecnejsi zkusenost



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#24 » úte 14. bře 2017, 15:15

vsl píše:Peltor X4. Velký útlum, úzký profil, takže tolik nepřekážejí při přilícení.

Tyhle peltory mam, ale nejsou elektronicka. Navic vevnitr netlumi dostatecne (alespon tedy pro mne, na AVIMu).

Mate nekdo zkusenosti s temahle?

https://www.kydexovapouzdra.cz/streleck ... act-sport/

Samozrejme ne za tuhle zlodejskou cenu, ale nechal bych si je dovezt za cca 50 USD. Recenze v US e-shopech jsou prevazne pozitivni, ale evidentne ma vyrobce problem s vystupni kontrolou kvality :-(



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#25 » úte 14. bře 2017, 16:03

Mám je, venku dobrý, na vnitřní střelnici, když vedle stříleli z kosy, by to mohlo tlumit líp. Jo a chytají bzukot z mobilů, což není moc příjemný.
Peltor X4A mám taky, ty tlumí o hodně líp, ale na venkovní střelnici stačí elektronický.

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#26 » úte 14. bře 2017, 16:17

K těm ebay apod: já bych teda na OCHRANĚ nešetřil. Kolik nábojů se ušetří koupením sluchátek s nejistou ochranou z ebay...? A může být poškozen došasně nebo trvale sluch. V tomto směru bych se uchýlil k osvědčeným a vyzkoušeným značkám. Sluchátka se nekupují na jednu nebo dvě střelby, takže ani na počáteční investice nemusí tak bolet...



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#27 » úte 14. bře 2017, 16:21

z Ebay bych se asi taky sluchátek bál...ale třeba odsud ne:

http://www.opticsplanet.com/s/howard-le ... ffs?cat=77



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#28 » úte 14. bře 2017, 17:17

Kurvajz: Mám dva roky Impact Pro a ty jsou super - na pušku sice nevhodné, ale tlumí výborně a elektronika funguje spolehlivě. Stály o pár doláčů víc. Těch Impact Sport bych se nebál a vždycky se dají přidat špunty pod.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#29 » úte 14. bře 2017, 23:06

Proč na pušku nevhodné?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#30 » úte 14. bře 2017, 23:22

Protože model Pro jsou strašné bakule a nejde se v tom dobře poskládat. Model Sport je plochý, takže by to mělo být OK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů