Ochrana sluchu



Levit
Příspěvky: 44

Příspěvek#346 » pon 10. říj 2016, 15:22

Díky, asi vezmu SportTac a bude to. Asi dva roky jsem měl elektronická z Číny za 500,- na venkovní střelnici fungují dobřejak na pistoli tak CZ858, ale zpracování je znát a už začíná zloby jeden reprák.



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#347 » čtv 3. lis 2016, 10:21

Pouzival som Peltor Optime III, kym som sa jedneho neskusil spunty 3M Ultrafit UF-01-100 [1]. S brylami to menej zavadzia, utlum mi pride porovnatelny a rozumiet hovorene slovo nie je problem. Za tu cenu by som odporucil kazdemu vyskusat.

[1] http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 1776p.html

Uživatelský avatar
Antony30011
Příspěvky: 536

Příspěvek#348 » čtv 3. lis 2016, 13:09

Zakoupil sem 3M Peltor X4. Vyzkoušeny na vnitřní s .357 magnum. Oproti erárům nebe a dudy. A včera s brokovnicí na skeetu a trapu venku úplně paráda. Velká spokojenost.



mobil-man
Příspěvky: 844

Příspěvek#349 » pát 4. lis 2016, 00:59

ineyaa píše:Pouzival som Peltor Optime III, kym som sa jedneho neskusil spunty 3M Ultrafit UF-01-100 [1]. S brylami to menej zavadzia, utlum mi pride porovnatelny a rozumiet hovorene slovo nie je problem. Za tu cenu by som odporucil kazdemu vyskusat.

[1] http://www.prodej-zbrani.cz/prislusenst ... 1776p.html

Na venkovní OK, ale jinak pozor na to, že zvuk ze střelby se šíří i kostí a může to poškozovat sluch.
Na pravidelné střílení v uzavřeném prostoru bych raději nasadil i ty sluchátka.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#350 » čtv 22. pro 2016, 00:30

Určitě, sluchátka vždy !



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#351 » čtv 22. pro 2016, 12:47

Tak jsem si nechal dovézt ty Howard Leight Impact Pro (útlum údajně 30dB) a můžu říct, že za ty prachy super. S pistolí úplně v pohodě, s puškou to ještě musim vyzkoušet - jsou trochu větší. Ale uši mam jenom jedny, žejo.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#352 » pát 23. pro 2016, 00:43

No na pušku jsou vždy větší sluchátka problém, ale dá se to zvládnout.
Pokud vyhovujou, dobrá volba.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#353 » pát 23. pro 2016, 14:03

Mě na pušku vadí úplně jakýkoliv sluchátka, asi mam nestandardní výšku krku :) Takže to beru tak, že větší vadí téměř stejně jako malý a (papírovej) útlum je skoro o 1/3 větší. Za ušetřený peníze oproti Peltorům koupim polohovatelnou pažbu, případně kolimátor, a bude.



Pupak
Příspěvky: 318

Příspěvek#354 » pát 30. pro 2016, 17:19

mikky píše:Tak jsem si nechal dovézt ty Howard Leight Impact Pro (útlum údajně 30dB) a můžu říct, že za ty prachy super. S pistolí úplně v pohodě, s puškou to ještě musim vyzkoušet - jsou trochu větší. Ale uši mam jenom jedny, žejo.

Mám je přes dva roky a jsou prima, jiný elektroniky s tak velkým útlumem za tyhle prachy neznám. Divný, že ty hubený Impact Sport tady prodává kdekdo, ale Impact Pro nikdo, přitom v USA je to běžná konfekce - kupoval jsem je v e-shopu Walmartu.

Osobně je používám hlavně v tunelu, kde člověk ocení vysokej útlum, takže hlavně s krátkou, tam velikost nevadí. Na dlouhou nic moc, překážej, takže si beru buď pasivní X4, nebo tyhle Walker's, na venkovní stačej i na pušku. Pokud to mám srovnat, tak kromě vyššího útlumu mají Impact Pro i lepší přenos zvuku, Walker's maj tendenci šumět, pokud nejsou vejšky stažený na minimum.

https://www.midwayusa.com/product/64703 ... 27db-black

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#355 » pon 30. led 2017, 18:12

Neporovnával někdo účinnost a funkčnost u elektronických sluchátek Howard Light Impact / Impact Pro a Peltor Pro Tac / Sport Tac při útlumu pistolových ráži? Přemýšlím o přechodu z pasivních na aktivní, strilim 95 % venku a jen pistoli.



Zeberdee
Příspěvky: 143

Příspěvek#356 » úte 22. srp 2017, 14:29

Ahoj, máte někdo zkušenosti s špunty Peltor E-A-R Combat Arms??

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#357 » úte 22. srp 2017, 14:39

Používám je na otevřených střelnicích asi půl roku a jsem maximálně spokojen. Využívám otevřenou polohu, slyším slušně okolí a rány mi nevadí. Pravda ale je, že se jedná hlavně o předovky a dlouhé, moc ne moderní semiauto a pistole. Subjektivně z toho mám lepší pocit, než z klasických silikonových špuntů.

Na kryté střelnici, kde je smíšený provoz, ale používám elektronické mušle, takže pro ni srovnání nemám.

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#358 » úte 22. srp 2017, 15:39

taky je mám cca 1/2 roku. Z pistole na otevřené ploše používám v automatickém režimu. S pistolí na krytém střelišti a s .223 na ploše si je zavřu. Na krytém střelišti s .223 a 7,62 si přes ně beru pasivní sluchátka. Dalo by se to vydržet i bez nich ale není to nic příjemného...



chrobák
Příspěvky: 171

Příspěvek#359 » úte 22. srp 2017, 20:40

Já si je vzal, jestli nebudou na polokrytou střelnici stačit a fakt nestačí. Na venkovní jsem parkrát do roka, tak se mi tu vlastně jen válí. Budu je posílat dál a zítra je hodím do místního bazaru...

Uživatelský avatar
Rick Grimes
Příspěvky: 217

Příspěvek#360 » pon 4. bře 2019, 21:55

Mám dotaz ohledně ochrany sluchu při sebeobranné situaci. Ne mého sluchu, ale třeba mé rodiny. Je lepší nacpat si prsty do uší, nebo překrýt je dlaněmi? otevřít pusu? Co je efektivní a maximální ochrana sluchu, když nejsou k dispozici sluchátka a špunty?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů