Přebíjené .38 Special

king
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » pát 18. úno 2022, 12:26

Jak jsem psal vyse, pro tyto nizke laborace plati ze prubeh vystrelu je zavisly na tom, jestli prach lezi u zapalky nebo u strely. Pokud se poloha prachu nebude moc menit tak bude v0 celkem konzistentni. Resenim by byl prach jako Trail Boss, treba se dockame.

S tou RS12 pozor, nezkouset to hnat na vykon. A doporucuji strelit pres hradla, odhady jako "slusna rana" a "psouk" moc nereknou.

pkonopik

Příspěvek#122 » úte 17. kvě 2022, 15:21

Ahoj všem,

Dnes jsem byl nastřelovat revolver po výměně mušky za HiViz a mohu se podělit o několik postřehů.
Vybral jsem tunelovou střelnici místo klubové otevřené. Byl jsem tam sám, měl jsem klid, nikdo neokukoval, nemusel jsem chodit k terčům....
Nastřelil jsem revolver (Obouruč, bez opory, SA) se svými přebíjenkami včetně vlastoručně odlitých střel. 158 gr. střela RF. Olovo 12 BHN. 2,2gr. AS. Soustřel cca 14 cm.
Pak jsem vzal náboje se střelou 9mm Luger kalibrovanou na .358 (vše poplastované epoxypolyesterem v hrubší práškové konzistenci) a létaly ve stejném soustřelu na 25m cca o 15cm níže.
Nakonec jsem vzal SB original 148 gr FMJ a soustřel 7 cm.
Ještě jsem dal několik serií SB FMJ a dostal jsem se na soustřel 5cm. To se mi s vlastními odlévanými střelami nikdy nepodařilo.
Nakonec jsem vytáhl "nepovedené treninkové" přebíjenky se střelami 6 BNH a využil jsem celou plochu terče.....
Za mne dva poznatky:

1. Tvrdost je klíčová a přestože všichni píšou že 12 BRH stačí, zvednu ji na 18 BHN.
2. Pod lehčí střely je potřeba sypat víc, nejen aby byla zachovaná stejná energie jako u těžších střel - ale bude to mít i vliv na přesnost pokud je zbraň nastřelená na jiné střely.

Tož uvidíme, jak se bude dařit dále.

P

Zpět na