Poměděné střely LOS 123 gr RN a Glock (26)



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#1 » pon 15. říj 2018, 14:21

Zdravím všechny a žádám o radu. Vystřílel jsem těchto střel se stejnou laborací (prach BA10, přesnou hmotnost zjistím doma) několik tisíc z G26 bez problémů. V pátek jsem měl pocit, že střela občas uletí jinam, než by měla, ale připisoval jsem to rukám, naplocho žádná nebyla, všechno pěkně kulaté díry. Včera z ničeho nic začaly některé střely dělat v terčích díry naplocho (tak jedna z 15). Hlaveň jsem vyčistil (po cca 300 ranách), ale stejně občas nějaká uletěla. Jediné, co jsem změnil bylo, že jsem načal novou krabici střel. Setkal jste se s tím někdo? Glock má aktuálně najeto něco okolo 8 tisíc ran. Je možné, že jsou střely z nové várky menší? Je možné, že by chodily kvůli nedostatečné stabilizaci víc doleva a nahoru (zkoušel jsem i s oporou)? Hlaveň jsem zkoumal a vypadá jako nová, nikde nevidím nic, co by mohlo vypadat jako náznak něčeho špatného. Napadlo mě, že by tam mohla být otřená měď nebo olovo, ale opravdu tam nic není vidět. Mám zkusit protlačit střelu hlavní? Jak to nejlépe udělat?

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#2 » pon 15. říj 2018, 15:09

Diametr střel jsi měřil ?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#3 » pon 15. říj 2018, 20:22

Bohužel, nemám nic než šupleru, podle ní to vypadá ok +- 9.05 mm. Zkoumal jsem ještě ústí a vypadá perfektně, navíc mi pistole nikdy neupadla a chovám se k ní velmi slušně.

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » pon 15. říj 2018, 21:03

Zítra mi dorazí čerstvá várka těchto střel. Porovnám ji se staršími a dám vědět.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#5 » pon 15. říj 2018, 22:30

Chtělo by to případně i změřit tvrdost. Jestli se tam nepřimotala nějaká várka čistějšího olova.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#6 » úte 16. říj 2018, 07:01

Fakt nevím. Jenom bych chtěl říct, že ty střely podezírám až jako poslední. Dočetl jsem se, že by to mohlo být přílišným krimpem, že se utrhne vrstva mědi - krimpuji ale pořád stejně, tedy skoro vůbec, v podstatě jen srovnám rozhrdlení do roviny. No a Glockovský vývrt, navíc krátký, je na to prý citlivější, že může u ústí přetrhnout tu vrstvu mědi, a pak to létá všelijak. Divné je to, že za ty tisíce ran se to doteď neprojevilo. Vezmu tu hlaveň znovu pořádně, i když nic není vidět, možná tam nějaká vrstvička někde je.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#7 » úte 16. říj 2018, 07:28

Žádná vrstva mědi se na LOSech neutrhne, ani přílišným škrcením, to je nesmysl. Spíš bych problém viděl v nedostatečném škrcení, kdy se projeví rozdílné tloušťky síly stěny nábojnice, případně u několikrát přebitých hilzen změnou plasticity mosazi, a z toho vyplývajících výrazných rozdílech ve výtahové v kombinaci s krátkou hlavní. Kup si šupleru. Digitální dneska stojí pár stovek. Změř si OAL u přebitých nábojů, pak zkus celý náboj rukama silou zatlačit střelou proti pevné překážce a změř znovu. Jestli se změní OAL, málo škrtíš. Taky by bylo dobré změřit úsťové rychlosti.

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#8 » úte 16. říj 2018, 07:39

Takovej blbej dotaz... nějaké tovární střelivo jsi zkoušel aby se dal vyloučit problém u zbraně?

Pak mě napadlo zkusit zachytit střelu třeba do kanistru s vodou a mrknout zda jsou na ní viditelné drážky z hlavně?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#9 » úte 16. říj 2018, 08:57

Tovární vždy chodilo bez problémů. Nechtěl jsem tam po LOS pouštět FMJ bez vyčištění, tak to zkusím až příště. Střely jsme na jedněch závodech zkoumali, jelikož jsme jich pár našli (byly zpomalené gumou a průstřelem dřeva, nedoletěly až do valu - a vypadaly krásně, olovo nebylo vidět, drážky ano. Zkoušel jsem vložit střelu ze předu do hlavně a volná rozhodně není.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#10 » úte 16. říj 2018, 09:55

pelanj píše:Nechtěl jsem tam po LOS pouštět FMJ bez vyčištění


Co to je za blbost?

LOS se spíš blíí FMJ střele, než olověné.

Po LOS střelách se dá střílet FMJ úplně bez problému, nenechávají žádné olovo v hlavni a nehrozí že yb sis něco zažehlil dalším výstřelem FMJ.

To co píšeš se aplikuje pouze u olověných střel bez povrchové úpravy.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#11 » úte 16. říj 2018, 10:13

Ano, ale přeci jen je ta vrstva tenčí - a za určitých okolností se může protrhnout/utrhnout - a kdyby ten problém byl způsobený nánosem olova, tak bych ho tam zažehlil. Už si rozumíme?

Edit: Pravděpodobně bych to zažehlil i tím LOSem...

Uživatelský avatar
Bill
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » stř 17. říj 2018, 19:57

Porovnal jsem starou a novou várku těchto střel (30 ks) a rozměrově jsou prakticky totožné - průměrná délka 14,71 mm stará várka, 14,75 mm nová. Průměr střely 9,03 mm stejný u obou, což je naprosto přesně udávaná kalibrace. Jen hmotnost se malinko liší. Stará várka průměr z 30 střel 123,49gr, nová 123,04gr. Zatímco u staré várky nešla hmotnost pod 123,20gr, nové mají někdy i 122,60gr. To jsou ale malé rozdíly. Tvrdost měřit neumím.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#13 » stř 17. říj 2018, 21:00

Díky. Objevil jsem stovku, kterou jsem přebil celou z minulé várky, hlaveň jsem nechal 24 h odmočit v CLP a pořádně vzal znovu bronzovým kartáčkem a vyčistil jak nikdy. Střelnici jsem dnes nestihl, snad zítra. Jestli poletí na plocho nějaká z těchto střel, tak je to zbraní.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#14 » pon 22. říj 2018, 12:38

Tak bohužel chodily naplocho i tyhle starší - vypadá to, že se poruší ta měděná vrstva a v hlavni jsem viděl něco, co považuji za olovo - šlo to odstranit až bronzovým kartáčkem, nylon se toho ani nedotkl. Ještě jsem si uvědomil, že jsem načal novou pixlu prachu. Možná je o malinko živější a už to překročilo hranu, kdy to začne zlobit. Pocitově je to stále slabší rána než tovární 124gr. S těmi jsem měl okamžitě poloviční rozptyl a na plocho nešla žádná. Vrátím se tedy k používání střel FMJ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů