LEE Bullet Feed Kit + 9mm AlsaPro FJM 124gr



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#1 » sob 19. led 2019, 14:56

Zdravím,

má někdo zkušenosti s tímto podavačem střel LEE PODAVAČ STŘEL 9MM, DÉLKA STŘELY 15,2 - 19MM (https://cs.strobl.cz/lee-podavac-strel-9mm-delka-strely-15-2-19mm/) pro tyto střely AlsaPro 9mm FMJ 124gr (http://alsapro.cz/en/home/24-strela-9mm-fmj-124gr.html)?

Byl mi doporučen kratší podavač 11,7 - 15,2MM, ale vlastní střela má délku 15,5mm (chápu, že dno střely není rovné) a občas používám i delší poplastované olovo .

Díky za info

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 19. led 2019, 15:27

Ten podavač se střelami s čočkovitým dnem funguje naprd..Pacičky střelu nevytahnou, protože drží špičkou ve dnu té nad sebou. Respektive sloupec více jak 10ks už nefunguje..



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#3 » stř 13. bře 2019, 13:13

Pridam sem nejake info ohledne reseni problemu Lee Bullet Feederu se strelami se zapertlovanym vypouklym dnem.

Nejdriv me napadlo nadesignovat a vytisknout tu podavaci "vidlicku" tuzsi a vic predepnutou. Podobne jsem delal driv vidlicku pro .223rem kterou Lee nevyrabi.
Viz fotky ruznych designu a materialu vidlicek.

vidlicky Lee Bullet feeder.jpg

vidlicky porovnani 9x19 stock a moje Lee Bullet feeder.jpg


Bila drzi AlzaPro strelu a je videt jak je predepnuta oproti seriove, ktera drzi take 9mm strelu.
Fungovalo to slusne, vidlicka si brala do cca 15 nastosovanych strel (original ma problem uz s 8 strelami).

No ale dokonale to nebylo.
Pak jsem si vzpomnel na bullet feeder die Hornady ktery jsem mel na Turretu. Ten funguje na principu dvou klestin ktere se vzajemne a spolu s tlacici nabojnici napreskacku povoluji a pritahuji. Viz prilozeny obrazek s vysvetlenym principem.

horady princip.PNG


Tak jsem si klestiny uzpusobil tak, aby se vesly do noveho, mirne vetsiho a vyssiho kovoveho tela Lee podavace, vysoustruzil a vyfrezoval je a umistil je do tela toho lee podavace nad tu vidlicku (podobne jako jsou v Hornady matrici). Fungovalo to tak ze je vzdy volna jen jedna strela, ty nad ni drzi vrchni klestina. kdyz najede vidlicka do pozice, mirne. nadzvedne spodni klestinu a uvolni si strelu. STejny princip jako v Hornady matrici, jen aktuaci obstarava vyztuzena vidlicka namisto nabojnice. Tohle funguvalo dokonale, treba to nekdo kdo bude touzit po AlzaPro opet zreplikuje,

Bohuzel mam uz jen fotku tech mych klestin, modifikovane telo se nekde ztratilo, protoze uz AlzaPro strely neprebijim.

klestiny pro Lee BUllet feeder ala hornady system.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
MilanoX
Příspěvky: 109

Příspěvek#4 » stř 13. bře 2019, 13:42

Já pro střely používám tuto matrici (do ní mám zasunutou platovou trubku jako zásobník)
https://cs.strobl.cz/mr-bulletfeeder-samostatna-matrice/
Používám střely LOS a funguje to výborně.
Výše uvedenou matrici od Hornadyho jsem měl taky, ale bohužel mi ta kleština praskla a tak jsem ji reklamoval a vracel.
Pak jsem objevil toho Mr.Bulleta.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#5 » stř 13. bře 2019, 13:46

Ja mam taky Mr.Bulletfeeder (pro .223REM na Turretu). Ale to je podavac strel ve forme matrice. Cilem s tim Lee bulletfeederem je zprovoznit ho i se strelami s vypouklym dnem, protoze on nezabira jednu pozici, ale kooperuje s usazovaci a krimpovaci matrici na lisech Lee. Kdyz spolehlive funguje, je z tridiroveho Lee Pro 1000 rychly uplny automat.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#6 » pát 28. srp 2020, 11:46

ahoj
LEE Podavač střel je pro různé délky střel. pokud mám střely rozdílných délek stačí vyměnit vnitřek (LEE Bullet Feeder Die and Fingers ), nebo se musí být celý podavač nový?



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#7 » sob 29. srp 2020, 06:53

Jestli se dobre pamatuju, stacilo prohodit ten kovovy vnitrek pro delsi/kratsi strelu.

Uživatelský avatar
tomcat1
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » pát 30. říj 2020, 16:08

pripadne na kovovu plosinu, odkial si "klepeta" beru strelu, prilepit hruby papier aby strela bola vyssie... tak som vyriesil problem podavania kratkych striel ja



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#9 » pát 30. říj 2020, 19:19

Co funguje je DAA mini bulet feeder, cena je bohužel vyšší než Lee.

Dá se taky sehnat tištěný elektrický podavač střel, kopie DAA MR. Bullet feederu. Tam už není co řešit.

Uživatelský avatar
tomcat1
Příspěvky: 5

Příspěvek#10 » pát 30. říj 2020, 21:55

samotna matrica sa da tiez vytlacit... https://youtu.be/Sf4wwsLgiqY
ako som pozeral popis, je to v podstate skopirovany princip funkcie MR.bullet feeder matrice
bohuzial zabera 1 poziciu matrice, takze by sa muselo skrtit na usadzovacej matrici
chcelo by to 6-stage lis, alebo skrtit a zehlit potom osve
ale to uz sme OT temy tohto vlakna

idealne by bolo nejako skombinovat/zabudovat tu matricu do Lee podavaca, nech sa nepride o 1 poziciu v lise



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#11 » čtv 5. lis 2020, 06:42

6 stage lis? Na dillone mam 5 pozicii, skrtimm a zehlim na 5tej. Tlaceny podavac s matricou je na 3tej, za prachovacom a rozhrdlovacom. Ci Lee Loadmaster to ma nejak inak?

Ak hej, zjednotene skrtenie a usadzovanie nie je problem, mam to tak na .45 ACP a este sa mi nestalo, aby nieco do komory 1911 nevliezlo, a ta ma skok, nie plosinku ako vacsina 9 mm.
Nad tym plastovym Lee bazmegom by som ani neuvazoval, uz len to ze treba strely plnit rucne postrada logiku, to mozem rovno pokladat na nabojnicu. Nechat si vytlacit podavac striel, zapojit elektroniku a vybavene.

Ak by predsa len niekto trval na zehlicke, tak je mozne taketo collatory pouzit aj s Hornady matricou ktora podava a usadzuje strelu v jednom kroku, potom je mozne skrtit zvlast.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#12 » čtv 5. lis 2020, 08:29

Machead: Na LM se zápalkuje na 2 pozici v horní úvrati. Je rozumné a bezpečnější proti právě zalisovávané zápalce neprachovat. ;)
Proto, i když je děr v hlavě 5, tak jak to výrobce zamýšlel je efektivně využito jen čtyř.

Prostě LEE. :D

Ježiš jak já si chrochtám po přechodu na 650tku.

Nicméně. Já na LMku používal všech 5. Peru mosaz odzápalkovanou, takže jsem zápalkoval v ruční RCBSce ještě před tím, než šla nbc vůbec do lisu. Zápalkovací sestavu jsem měl úplně vyndanou. Tento způsob práce byl daleko efektivnější a čistší. Žádné věčné problémy s dementním LM zápalkovačem.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » čtv 5. lis 2020, 08:57

Já to vychytal co to šlo, ale k zlatej Dillon :) ..
https://youtu.be/Svc8plxQmOg

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 11 hostů