Střely 9mm luger



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#121 » sob 25. črc 2020, 16:19

Já D032 používám hojně právě ve více rážích vč. 9mm luger s FMJ,proto bych nerad přecházel na jiný prach ,mým cílem je vždy vše odladit tak,abych měl co nejvíc věcí sjednocených.....což se doposud u všech ráží jakžtakž dařilo mimo zrovna tuto prokletou střelu.
Jinak aresy používám v jiných rážích vč. puškových a celkem spokojenost,stabilní soustřel si to drží napříč roky i šaržemi zatím slušně,dokonce to většinou ani nemaže tak lauf jako FMJ otěrem

Kolik té D032 se laborovalo pod ty teflonované olova 135Grs??

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#122 » sob 25. črc 2020, 22:15

Pod ty 135 grs teflony to bylo 2.95 grs D032.Bylo to ehce pod faktorem.
Ale bacha,krom váhy prachu a střely je taky ve hře i velikost spalovacího prostoru.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#123 » pon 27. črc 2020, 09:16

Jj,u tehhle kouli musim jit s OAL az na 28,50mm jinak se to chyta v prechodaku,ale mista mezi prachem a kouli je tam furt dost



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#124 » stř 19. srp 2020, 08:38

Dobrý den, asi to tu někde je, ale musel bych přečíst tuny příspěvků. Začínám přebíjet 9 mm Luger a prosím o radu ohledně slušné střely za slušnou cenu na rekreační střílení. Totéž zápalky. Moc děkuji předem.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#125 » stř 19. srp 2020, 09:53

Olovo, olovo potazene necim, fmj...
Variant je hodne, navic nevime co mas za predstavu, co mas za kver , jak se minis strelecky rekreovat atd ...



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#126 » stř 19. srp 2020, 09:59

Tak asi začnu kvérama, to je jasné, Glocky a Walther PPS. Z toho se možná odvíjí materiál střely, někdo tvrdí, že olovo do Glocků nee, někdo že joo, já bych asi zkusil olovo potažené. Ale když už to budu dělat, chtěl bych zkusit i pár FMJ. Střelecky se zatím rekreuji nenáročnou střelbou na terč na střelnici, žádná velká hoňka.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#127 » stř 19. srp 2020, 10:47

Otázka je čím chceš přebíjet a kolik toho chceš přebíjet, pro začátečníka je vhodnější začít s FMJ, je to snadnější a snese to drobné nedokonalosti než si člověk vycvičí dostatečnou zručnost. Dají se sehnat tak od 1,40 až 1,90Kč. Poměděné jsou tak do 2,10Kč ale tam už musíš být opatrnější. Holé a potahované polymerem nebo nějakou barvou jsou na přebíjení mnohem náročnější. No a pak také každá pistole má jiné nároky, Waltr sežere skoro všechno ale radši by lehčí střelu s trochu pomalejším prachem ale Glock potřebuje dlouhou a těžší s pevným povrchem, nejlépe s rychlým prachem a navážkou na spodní hranici.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » stř 19. srp 2020, 11:32

ren píše:Dobrý den, asi to tu někde je, ale musel bych přečíst tuny příspěvků. Začínám přebíjet 9 mm Luger a prosím o radu ohledně slušné střely za slušnou cenu na rekreační střílení. Totéž zápalky. Moc děkuji předem.


Ano máš pravdu, je to tu.. A někdo to sem psal aby se někdo jiný neptal dokola na totéž. Musel by jsi číst? To myslíš vážně?
Takže čti a neplevel to tu..
viewtopic.php?f=74&t=3423



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#129 » stř 8. úno 2023, 07:54

Po pár letech oživím toto téma. Střílím LOS s krátkou hlavní 9 cm, sypu prach D032 a hledám osvědčenou FMJ nebo EPRX střelu pro ráži 9mm Luger s hmotností kolem 8g, která mi přijede v balíku s tak 5ti až 10ti tisíci kámoškami od prodejce či výrobce domů za cenu do 2 Kč za kus all-inclusive. Zatím jsem našel střely limit, ale možná někdo doporučíte něco vhodnějšího nebo výhodnějšího. Případně prosím též o reference a zkušenosti s těmito limity.
http://shop.limit.cz/detail/strely-9mm- ... 0-mosaz-1/

Nechci střely lehké, nechci holé olovo, nechci ani poměděné železo. Olovo vylučuji z toho důvodu, že chci mít možnost střídat s FMJ bez nutnosti vyškrabovat nánosy olova z hlavně.

Věřím, že to nejsou žádná neobvyklá kritéria a že jste je jistě mnozí naplnili ke své spokojenosti, tudíž se rádi podělíte o své postřehy a náměty.

Děkuji předem.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#130 » stř 8. úno 2023, 08:55

https://shop.alsapro.cz/strela-9mm-fmj- ... a-1000-ks/
Ale nejsou do 2 Kč. Poštou to normálně přijde (PPL). Ženský co ke mě vozí zásilky PPL jsou vždycky strašně nadšené z hmotnosti balíčku.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#131 » stř 8. úno 2023, 15:05

taky používám střely Alsapro. Doby, kdy byly za 1,50 jsou pryč. Za mě ale pořád výborný poměr cena/výkon. Dříve to bylo tak, že když jsi jich vzal 10.000 a více, tak to bylo o něco levnější, ale nevím, zda to pořád platí. Pak je doprava tak, že to různě rozváží a musíš si pro ně přijat, zpravidla někam na parkoviště.



Trpaslo
Příspěvky: 69

Příspěvek#132 » čtv 9. úno 2023, 11:11

Taky beru Alsapro, a do teď maximální spokojenost. Ale poslední várka mi přijde jak kdyby jim něco ujelo. Tvar ogivální špičky se malinko liší kus od kusu a tak mi je matrice (LEE v dillonu 650) rozdílně usazuje. Doteď jsem měl krásné OAL 29,45 a teď mi to samé nastavení háže od 29,35 do 29,6. Jako asi to není taková tragédie, protože kompresi to nedělá, ale stejně mi to přijde už dost.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#133 » čtv 9. úno 2023, 21:59

Jarda.Jezek: Vice let, prebijim jak Alsy, tak i Limity. Nejcasteji 115 a 124grs. Prevazne jsem se ridil vzdy cenou i dostupnosti. Co se tyka Limitu, tak jsem spokojeny. Poslednich nekolik roku, jsou srovnatelne s Alsou. Co do kvality, tak i presnosti.
Treba kamarad, bere jenom Limit a rocne vyboucha kolem 30k a je spokojeny. Aby to presne litalo, nesmis delat cajicky. Idealne k vykonu jako origo, at to svisti.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#134 » čtv 9. úno 2023, 22:34

Jenomže já právě jsem čajíčkář. Mám doma starou zásobu komolých 124grn aresů eprx. Zkusil jsem cvičně deset různých navážek D032 a zjistil tři velmi zajímavé věci.

S OAL musím jít až na 26,2, protože jinak se kule vlepí do přechodového kužele a nejde závěr ani zavřít ani otevřít.

V rozmezí 3,1 až 3,6 grn není v podstatě rozdíl v chování zbraně.

Ale hlavně: výstřel je neskutečně příjemný. A to i proti mým dosavadním čajíčkům 124 RN FMJ s 3,9 grn D032 OAL 28,5.

Přesnost je skvělá. Alespoň co jde střelit z malého strikera.

Takže bych řekl že se vydám cestou pryskyřic či termoplastů.

Nakonec k tomu ještě cena. Zdá se, že česká výroba se dá sehnat za 1,80 a možná i za 1,60.

Proti tomu jsem zatím nejlevnější FMJ sehnal z Polska slovinský LOS za cca 1,80 až 1,90 včetně dopravy, ještě zkouším projednat se Slovinci přímo. Přece nebudeme vozit olovo dokola po Evropě. To by se ekologům nemuselo líbit.

2 Kč za limity by přinejhorším asi byla záchrana, 2,20 za Alsa Pro mi už přijde zbytečně moc.

Téma není uzavřeno, ještě bude mít vývoj, takže jakékoliv další postřehy či inspiraci vítám.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#135 » pát 10. úno 2023, 08:14

prosím tě, kde kupuješ aresy za 1,8 ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů