Přebíjení 50.AE

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#1 » ned 20. zář 2020, 07:58

vzhledem ke špatné dostupnosti nábojů této ráže zakládám toto téma a ptám se, jestli má někdo nějaké zkušenosti.

Uživatelský avatar
AT.50
Příspěvky: 49

Příspěvek#2 » ned 20. zář 2020, 10:46

Co by si potřeboval vědět?



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#3 » ned 20. zář 2020, 14:59

Vovas: spíš si měl napsat, že vzhledem k ceně těchto nábojů zakládáš téma PŘEBÍJENÍ 50.AE, dostupných nábojů je v republice dost.
Například tady:
https://www.kentaurzbrane.cz/naboj-hornady-custom-xtp-cal--50-ae-300grs/
https://www.alfatactical.cz/naboj-kulovy-hornady-custom-50-ae-300gr-xtp-1ks.html
https://www.leiko.cz/strelivo/pistolove/50-ae-hornady-custom
a u dalších prodejců lze bez problému objednat.
Ale kdo má na zbraň za 70 tisíc, asi by neměl šetřit ani na nábojích. To je jako kdyby jsi si koupil Ferari a chtěl ho předělat na plyn, abys ušetřil za benzín. ;)



gunman
Příspěvky: 173

Příspěvek#4 » ned 20. zář 2020, 19:06

Hlavně nepřebíjej olovo, zaneslo by ti přepouštěcí kanálek.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#5 » pon 21. zář 2020, 07:01

greenhorn: díky za upozornění na ten Kentaur. Mám tam tohle střelivo objednané snad půl roku a slíbili, že zavolají, jakmile dorazí, což se nestalo. Přebíjím více ráží z několika důvodů, mezi něž nepatří finanční úspora. Například soběstačnost při nějakém výpadku oficiální distribuce.. Zatím jsem v této ráži přebíjel střely Hornady 300 gr. tj. stejná střela jako je v tovární munici, prach Vihtavuori N 110. Zkoušel jsem i střely Sierra 350 gr, ale střela už je tak dlouhá, že dochází ke kompresi prachu.
Gunman: no právě. Koupil jsem kokilu od NOE bullet a odlil zatím cca 100 ks (docela rychle ubývá olovo v pícce). Na povlakování používám Hi-Tek a dotaz zní, zda i povlakované střely zanáší kanálek.
Také jsem zjistil, že u mé laborace jsem nedosáhl ani se nepřiblížil k výkonu toho továrního náboje. Tedy dle údajů na krabičce a dat z Quickloadu. Ani jsem v Quickloadu nenašel žádnou kombinaci žádného prachu s žádnou střelou, která by se té tovární vyrovnala. Máte tedy někdo vyzkoušenou laboraci srovnatelnou s tou tovární?



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#6 » pon 21. zář 2020, 10:00

Mozna blba otazka, ale porovnavas stejne delky hlavni? Krabicka vs qload

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#7 » pon 21. zář 2020, 10:14

No, na krabičce údaj o hlavni není, v Quickloadu zadávám 6 palců.



mischanek
Příspěvky: 96

Příspěvek#8 » pon 21. zář 2020, 14:41

Na krabičce to není, ale je to na stránkách výrobce..

https://www.hornady.com/ammunition/hand ... -xtp-hp#!/

Barrel Length (6")

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#9 » pon 21. zář 2020, 15:52

OK. Takže shoda, díky za odkaz. Ještě Greenhorn: Alfatactical nemají skladem a Leico 1 krabičku. Ano, dá se objednat, ale otázka je, za jak dlouho budou.



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#10 » pon 21. zář 2020, 18:05

Kdyby byla 50.AE stejně rozšířená ráž jako například 22 lr, 9 Para či 357 Mag., budou těch nábojů plné obchody. Ale pro těch pár pistolí v republice se nevyplatí držet skladové zásoby. Tak si asi budeš muset objednat jednou za čas větší množství nábojů a počkat si, až příjdou. Nehledal bych problém tam, kde není.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#11 » pon 21. zář 2020, 18:19

OK. Díky za odpověď Greenhorne. Založil jsem toto vlákno pro získání technických informací. Pokud nějaké máš, tak za ně předem děkuji.

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#12 » úte 22. zář 2020, 14:26

Dám sem to, k čemu jsem zatím dospěl. Pro mě vítězná laborace je: nábojnice Starline (značka nemá na nic vliv, jen jsem neměl žádné vystřelené, tak jsem je musel koupit), střela Hornady XTP mag 300 gr.(ty jsem objednával ze zahraničí, u nás jsem je nesehnal), 26 gr. prachu Vihtavuori N 110, zápalka CCI 350 mag. LP, OAL = 1,592. Vítězná laborace pro mě znamená to, že má nejlepší soustřel. Někdo si možná bude klepat na čelo, proč to řeším u této zbraně, ale mě u každého přebíjeného střeliva včetně tohoto zajímá nejen to, že střílí dopředu.



Challenger
Příspěvky: 3

Příspěvek#13 » pát 20. led 2023, 17:27

Zdravim, zkusim navazat na prebijeni 50ae. Aktualne je nemozne sehnat zapalky CCI 350, mate nekdo zkusenosti s CCI 300? Jak jste upravili laboraci? Pripadne mate zkusenosti s nejakou nahradou? Dekuji

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#14 » čtv 15. čer 2023, 21:45

Prosím dotaz na profíky, je či není tohle přebitý náboj ? Osobně si myslím, že ano, ale rád bych měl jistotu.

Obrázek

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů