Přebíjení .45 ACP



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#151 » úte 7. kvě 2019, 07:28

Jehlu jsem zkusil dotáhnout na krev. Z cca. 40 ks vystřelené (již dříve přebité) munice, mi šlo odzápalkovat jen 9 ks. Jsou prané na mokro s kyselinou citronovou a jsou vysušené ve starém sušáku na ovoce. Stejnou metodou dělám 9 mm Luger, kde problémy nemám. Předem díky za rady.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#152 » úte 7. kvě 2019, 08:18

Zřejmě ti kyselina zreagovala s plechem zápalky, ten zkorodoval a zápalka se "přilepila" v lůžku. Málo jsi vyplachoval, respektive nezneutralizoval jsi pak kyselinu při mokrém praní nějakou zásadou.



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#153 » úte 7. kvě 2019, 08:34

Ne, jen to vyperu ve vodě. Opticky mi však přijde, že ta díra je malá. Zejména oproti těm, co mi šly odzápalkovat.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#154 » úte 7. kvě 2019, 10:19

U devítek je menší otvor u nábojnic NONTOX vím že 45 ACP se taky dělají ale nevím jak to mají s tou dírkou (jestli je taky menší).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#155 » úte 7. kvě 2019, 10:35

že by se po prvním přebití smrskly zátravky ?
nebo že by styčná plocha lůžka u LP a SP zápalky nebyla shodná potažmo ani jejich extrakce ?
nebo že by 50-60°nestačilo k odpaření vody ?

ono totiž není vůbec vzácný, když při vypichování SaB LP z SaB hilzen tu zápalku protrhneš
stačí aby jen byly vystřílený hilzny chvíli vlhký, o zbytek se postarají rezidua spalin, ta kapsle tam prostě zaoxiduje

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#156 » úte 7. kvě 2019, 11:06

Hele, ale kolega nepíše že protrhne, on hlavně ani nepronikne. 8-)



Commando.tn
Příspěvky: 96

Příspěvek#157 » úte 7. kvě 2019, 12:40

Vážení vyřešeno. Měl jsem naprosto nepatrně ohlý konec jehly (ach ty staré 9 mm L Nontox), kdy tento narážel do nábojnice na okraji dírky zápalky, proto to nešlo. Zkusil jsem totiž jehlu vyndat, abych to vyzkoušel ručně a pasuje jako meč do pochvy. Vyměnil jsem tedy jehlu za náhradní a už to jede.



Svačina
Příspěvky: 1

Příspěvek#158 » pon 19. srp 2019, 13:52

Zdravím kolegy přebíječe!
Začínám s .45 a měl bych dotaz na prach. Máte někdo zkušenosti s prachem D013 pod .45 ACP? Je to prach pro brokovnice, ale Explosia ho doporučuje jako vhodný pro ráže .45 a .38 Spec.
Jde mi o použití se střelou LOS 230 gr a v budoucnu případně Best Bullets 200gr. Hlaveň 5 až 6 palců. Jako možné negativum bude horší dávkování v prachovači kvůli struktuře prachu - kotoučový. Zkoušel jste ho někdo? Případně poraďte laboraci.
díky Svaťa



RK
Příspěvky: 60

Příspěvek#159 » pon 19. srp 2019, 14:55

Z kotúčových používam S 015 a dávkuje sa mi výborne lepšie ako D32 dávam ho pod38 spec a je vhodný aj pod 45acp pri malej hmotnosti zaberá veľa miesta má rad veľké nábojnice a nejaké to zrnko hore dole u neho nehrá rolu.
D013 je rýchly prach vyskúšaj či ti nebudu tie strely lietať na plocho . Osobne by som ho použil pod celoplašť.
Na 5-6 palec a pomedene strely kľudne môžeš použiť aj pomalší prach niečo ako acc5/ D036. Ja som dával aj D032 horela čistejšie ako aD036.



coddy
Příspěvky: 28

Příspěvek#160 » úte 20. srp 2019, 06:57

Také jsem používal D13 pod LOS 230RN a 200SWC. V prachovači je rozptyl trochu větší než S11 ale při navážkách 0,25 až 0,27g to bylo celkem zanedbatelné, v současnosti používám Ba10 při stejných navážkách, sice víc špiní ale dávkování v DILLONU je lepší. Mám 1911 a "na takové to domácí střílení" je to pohodlné a měkké jak z malorážky. Ale na IPSC to pochopitelně výkonem nestačí.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#161 » úte 20. srp 2019, 21:39

RK píše:D013 je rýchly prach vyskúšaj či ti nebudu tie strely lietať na plocho . Osobne by som ho použil pod celoplašť.


Taky jsem o té D013 uvažoval na terčové prdlavky pod svoje odlévané olova.Použití olova bych se zase tak moc nebál,pokud to není úplné bláto nebo pokud nejsou podkalibrované.
Sliboval jsem si od té D013ky a olověných 200grs SWC z LEE kokily a 230 TC ještě trochu lepší soustřel než s S015kou.Jen jsem se k tomu ještě nějak nedostal.
V prachovači by se měl chovat obdobně jako ta S015ka.Na dillonovém nemám problém.Rozstřel tam malinko je ale ne tak aby to mělo smysl řešit.
Ty LOS 230RN a 200SWC jsou .451 to by možná mohl být problém při hodně rychlém prachu
Best Bullets nevím jak jsou na tom s průměrem
ARMA FORCE 230 RN jsou některé.450,5
Vlašimské 230 RN jsou dnes za cca 5 kaček kus tak je nemá smysl řešit,i když přebíjenky s nima lítají skvěle.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#162 » ned 15. zář 2019, 22:45

Zdravím pětačyřícátniky :!:
Nedávno jsem si pořídil USPávadlo ve .45 . Maximální spokojenost, přesná, krásná, ovladatelná... no prostě jsem tak moc z této zbraně a ráže nadšený, že to stojí 100 nábojů týdně. Kolegové a kamarádi mají taky nějaké zbraně ve .45 a nikdo z mého okolí nepřebiji. Už mám v hlavě tuhle myšlenku nějakou dobu a čtu si,sleduji na youtube...zjišťuji. Jenže co člověk to názor a každý má to své nejlepší.

Obracím se tady s prosbou o pomoc. Jdu do přebijeni, jsem rozhodnut. Mám tedy pár otázek které potřebují zodpovědět a budu vděčný za každou odpověď. Jinak vím že kdybych hledal že to najdu, já si to pročetl celé tady, i na fórech střeleckého, mlockforum.... a jen jsem z toho zmatený. :roll:

Finance na pořízení lisu a příslušenství by byly do 10 000,-
Mám v plánu měsíčně asi 500 ks střeliva přebíjet, a strilim jen tak pro zábavu, někdy vnitřní, někdy venkovní střelnice, papír, popry a gongy... balonky, plasty.

1. Jaký lis si pořídit a příslušenství k němu? (Klidně odkaz)

2. Prát na sucho nebo mokro a čím a jak nejlépe a co nejefektivněji? (Už nějakou dobu si hilzny sbírám...tak prát je toho dost)

3. Jaké jsou ideální dostupné střely a prach?

4. Kolik čeho dávat (prach), ideální laborace?

5. Momentálně kupují za 8,40,- náboj... na jaké ceně budu s vlastním nabojem?

6. Na co si dát pozor?

Dík moc za odpovědi, jinak jsem z Msk kraje...a kdyby se našel někdo kdo by mi byl ochotný vše okolo vysvětlit a ukázat, dojedu a odměnim ho nějakou dobrou láhvi alkoholu.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#163 » pon 16. zář 2019, 06:29




Hribek
Příspěvky: 104

Příspěvek#164 » pon 16. zář 2019, 07:56

1. Přebíjím .45 na Turretu a je to naprosto v pohodě, takže mohu taky jen doporučit
2. Peru na sucho v pračce Frankford Arsenal, mám tu sadu od Strobla a jsem spokojenej
3. Střely používám LOS 230gr RN. Prach dávám Vectan Ba10
4. Navážku dávám někde okolo 3,8 - 3,9gr ( nevím z hlavy přesně ).
5. Záleží za kolik nakoupíš komponenty :) LOS střela je za +-3,- Kč, zápalka za +- 0,65,- Kč. Půlkilová pixla Ba10 je za 800,- Kč a je cca na 2000ks nábojů ( vše nahrubo z hlavy ). Čili na +- polovinu ceny továrního se asi dostaneš.
6. Bacha na to že LOS střela má trochu jiný tvar než tovární SB, takže vyzkoušet jak přebitý náboj pasuje do komory, případně upravit OAL. A Ba10 teď není nikde k sehnání, prý bude tak před vánoci.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#165 » pon 16. zář 2019, 13:31

Lis Ti doporučí každý podle toho, který používá. Časem ale přijdeš na to, že je dobré jej doplnit o podavače nábojnic, střel, .... Já mám Dillon 550, lituju, že jsem nešel do 650.
Praní na sucho je rychlejší, nic nesušíš. Při použití drtě napuštěné leštidlem jsou nábojnice jako nové.
Oblíbené střely mám od strely.eu, pod 3 Kč. Používám prach S011 (4,5 - 4,7 Grs podle váhy střely a požadavku na faktor). Je vhodné vyzkoušet a najít navážku nejlépe vyhovující zbrani a Tobě (soustřel, dojem ze střelby).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů