Přebíjení .45 ACP

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#211 » stř 6. kvě 2020, 10:38

zkusil bych to s vectanem A0
myslím, že se dostaneš bezpečně na 1000fps,
dál pak podle toho jak budou vypadat zápalky



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#212 » stř 6. kvě 2020, 14:30

Mozes pisat kludne po Cesky, ja som stara skola ;)



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#213 » čtv 24. zář 2020, 16:46

Zdravím vás a chtěl bych poradit.Přebíjím už nějakou dobu,ale jen 9mm Luger a teď začínám s 45ACP. Mám prach D032 a střely Best bullets 200gr. Jaké mám zvolit návažky a délku? Děkuji za rady,v tabulkách jsem to nenašel.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#214 » čtv 24. zář 2020, 18:07

Zavisi od dlzky strely a OAL, pod SWC strely Frontier 200 gr., tiez pomedene davam 5.5 gr. S011 pri 29.4 mm OAL (strela ma dlzku 11.5 mm). Rana prijemna, z Ruger SR1911 to lieta okolo 260 m/s, prijemna rana.

Pozeram v QL aj GRT, myslim ze cca tych 5.5 gr. D032 by malo byt v pohode. Zacni niekde na 5 gr., premeraj na hradlach a uvidis.



RS1
Příspěvky: 23

Příspěvek#215 » čtv 24. zář 2020, 20:16

Diky za radu,vyzkouším a pak budu přidávat. Chtěl jsem vědět váhu na ten start. ;)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#216 » úte 4. kvě 2021, 08:21

Mám dotaz zda se to někomu nestalo a co s tím. Zobal jsem zápalky (SB - LP) do trubičky pro Dillon 650 a najednou se to šprajclo. Prostě nešla další nazobnout. Tak jsem sundal spodní díl, vyndal pružinku nahoře a zkusil vysypat - nic, pár jich vapadlo dolem, pár horem a zůstala jedna šprajcnutá. Tak jsem jí vyklepnul tyčkou na čištění. Tu šprajcnutou zápalku jsem dal stranou, myslel jsem, že je vadná. Zase vše složil a začal znova zobat. Celé se to opakovalo. Několikrát. Použil jsem jinou trubičku - a v pohodě. Tak jsem zkoumal tu, kde to blbo a vypadalo to, že není uvnitř úplně hladká, jakoby tam byly nějaké vrypy nebo co - a asi se to o ně šprajcne. Ta co funguje je zcela hladká. Podotýkám, že ta co blbla byla nová a ta co fungovala byla stará, často používaná. Stalo se to někomu ? a co s tím ? jde ta trubička nějak uvnitř vyhladit ?



jaryn
Příspěvky: 32

Příspěvek#217 » stř 5. kvě 2021, 16:53

Dělala mi to taky jedna trubička od nova,vevnitř bylo něco jako drobounké přilepené špónky zhruba uprostřed délky povedlo se mi to začistit vrtákem navařeným na kulatince.



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#218 » čtv 6. kvě 2021, 11:16

díky za tip



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#219 » pon 10. kvě 2021, 21:10

Je to take pofiderne riesenie problemu, ktory je zial inde. SB zapalky maju o nepatrne vacsi rozmer a rady sa v rurke sprajcnu. S Muronmi ziadny taky problem nie je.
Dnes sa mi pri prebijani .45 na XL650 stalo, ze zapalka sa z trubicky pri presuvani do zapalkoveho zasobnika sprajcla. Dalsie uz dnu nesli. Musel som to cele rozobrat, vysypat a naplnit znova.

SBcka velke sa mi sem tam aj rady sprajcnu pri plneni trubicky cez automaticku plnicku Hornady 1911 primer filler.

Oni su vacsie aj male SBcka, pri prebijani .223 do zakrimpovanych lozok (byt s odswagovanym krimpom) sa rady skrcia.

Spolu s ich tvrdostou je to neraz o hubu. Do .45 nabojnic idu fakt “skvelo” a musim dolisovavat vsetkou silou, inak je kopa nabojov s nedolisovanou zapalkou. Dnes to bolo “len” 10 nabojov z 300



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#220 » úte 11. kvě 2021, 08:54

Mám jen zápalky SB, takže to nemám s čím porovnat. Ale u 9mmLuger se mi ještě nestalo a u 45ACP teď poprvé. A taky je divný to, že u té staré trubičky je to v pohodě, ale dokoupil jsem si nové, abych si jich nazobal víc a tam se to děje. No tak to zevnitř proleštím a uvidím.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#221 » pát 14. kvě 2021, 19:31

Dnes ma museli pri nadavani pocut az v Prahe.

Tie skurvene SBcka sa mi 3x sprajcli v rurke podavaca zapaliek, co mali vacsi priemer. Jedna sa sprajcla v nadobavacej trubicke a ostala tam. Strekol som tam WD a zajtra to dako vyklepem.

Nehovoriac o tom, ze tie kurvy idu tak tazko do lozka, ze pravidelne skurvim nejaku nabojnicu lebo ju nedosuniem na poziciu 1 kde sa formatuje, prave kvoli nedolisovanej zapalke.

Mam ich este 2000. Dako sa nimi prechrumem a koncim s nimi. Ale nakupim radsej Murony a tie SBcka si necham ako zalohu ked uz fakt bude velmi zle.

Kde udelali soudruzi z Vlasimi chybu?

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#222 » sob 15. kvě 2021, 22:06

Machead píše:......

Tie skurvene SBcka sa mi 3x sprajcli v rurke podavaca zapaliek, co mali vacsi priemer. Jedna sa sprajcla v nadobavacej trubicke a ostala tam. Strekol som tam WD a zajtra to dako vyklepem.

Nehovoriac o tom, ze tie kurvy idu tak tazko do lozka, ze pravidelne skurvim nejaku nabojnicu

Kde udelali soudruzi z Vlasimi chybu?


Co se týká přebíjní 45ACP přebíjím zápalkami:
Federal 150
Federal GM150M
CCI 300
SBLP
Do nábojnic S&B/CBC/IMI/AQILA/a ještě do několika zbylých desítek nábojnic z válečné produkce 42.

Z velkých pistolových zápalek jsou S&B nejtvrdší.S&B zápalky dělají krapet problémy při přebíjení do JEDNOU střelených S&B nábojnic tím že jdou znatelně tíž než ostatní jmenované zápalky.Po druhém nebo třetím otočení nábojnic bez problémů.
Do jednou střelených nbc.CBC/IMI/AQILA jdou S&B LP snadno.Takže to není jen o zápalce ale i o nábojnicích.
Federaly jsou proti S&B ultraměké,v tomto ohledu bezproblémové zápalky.Někdy se pro jistotu podívám jestli v lůžku ta zápalka opravdu je jak jdou snadno.Cena je ale skoro dvojnásobná.
U S&B LP zápalek se mi ale ještě nestalo že by se někde v zobací nebo zásobovací trubce na lisu nebo v zápalkovacím"kolečku sekla nebo přetočila.
Je fakt že do jednou střelených nbc jich mám natlačeno jen necelé 2000 ...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#223 » pon 17. kvě 2021, 08:46

to: Machead
bacha na to vyklepávání - čím víc do toho jebneš, tím větší vryp v trubičce udělá a pak máš co odstraňovat :(

to: staM
to s tím JEDNOU vystřelené mě nenapadlo, ale může na tom něco být. Mě se občas u poprvé vystřelené stane, že při formátování se vystřelená zápalka neodstraní, ale jen se jí utrhne spodek a pak nejde natlačit nová - no a když zkoumám co se stalo, tak tam je vidět ten původní zbytek. Stane se to tak jednou za cca 500 poprvé vystřelených S&B nábojů.

jo a u S&B zápalek bych rád zůstal, protože cena.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#224 » úte 18. kvě 2021, 05:40

Murony su cenovo rovnako. Ale pri tom mnozstve co toho vystrielam ma 1 cent navyse pri CCI nezabije. Stejne som cenovo za naboj na menej nez polovici najlacnejsich fabrickych SBciek.

Jo, s tym vripom som si to vsimol, nastastie v zasobnikovej trubickej sa sprajcla hned na zaciatku. Ten vryp tam bol a skaredy, prelestil som to dremelkou. Ale keby to bolo hlbsie tak je to v riti a musim objednat novy zasobnik.

Fakt to asi za tie nervy nestoji. Ono mozte prebit trebars 1000cku s SB bez problemov, otvorite novu krabicku a drb, mozno len v 1 baleni narazite na par vacsich, co pokazi den.

Vo Vlasimi asi nastavuju stroje podla toho, ako moc sa Franta predosly vecer ozral :mrgreen:



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#225 » úte 18. kvě 2021, 06:48

no ono to u nás není o centu. SBLP stojí cca 65Kč, CCI 300 120Kč :oops:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host