Dostupnost pistolových zápalek



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#1 » čtv 17. čer 2021, 13:13

Tak koukám že v ČR jsou teď skoro všude nedostupný standardní pistolový zápalky z Vlašimy i např. od Fiocchi. Má někdo víc informací proč? Případně ví někdo kde se dají sehnat?



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#2 » čtv 17. čer 2021, 13:26

Kde se dají sehnat nevím, zkoušel jsem to u hodně prodejců, odpověď: nemáme a nevíme.
Dle informací (pokud to není dezinformace) se ve velkém vyváží do USA, asi tam plánujou nějakou občanskou válku nebo nějakou jinou.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#3 » čtv 17. čer 2021, 13:32

Ano, v US je odběr asi enormní ale rozhodně to neni novinka, to už trvá docela dlouho. Vlašim prý odmítá svým velkoobchodníkům sdělit naprosto cokoliv a dělaj mrtvýho brouka. Tak nevim.

Na stránkách Limitu bylo že zápalky od Fiocchi měly dorazit cca 15.6. Teď na eshopu nejsou radši vůbec.



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#4 » čtv 17. čer 2021, 16:15

V podnikovce ve Vlašimi řeknou bez obalu každému, že do konce roku do obchodů nic nedodají, a po novém roce se uvidí. To není dělání mrtvého brouka. Prostě spotřebují svojí produkci sami a nemají důvod "rvát si od huby". Když dokážu spotřebovat svojí výrobní kapacitu sám, tak proč se zdržovat takovou blbostí jako balení zápalek do 100ks krabiček, balení 100ks krabiček do 10x100ks krabic, balení X x 10x100ks krabic do kartónů... Dodávat na trh pro přebíjení je pro ně naprosto nezajímavé. V podstatě tím jdou sami proti sobě.

Mimo to, v Německu jsou na tom prodejci úplně stejně, a nejen se zápalkami SaB, ale i s jinými.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#5 » čtv 17. čer 2021, 16:53

Tak já doufám, že ostatní výrobci alespoň částečně ten výpadek nahradí, Fiocchi je cenově už skoro stejně jako SB, ale teď pochopitelně neni taky. Ono pokud bude mít SB a případně i ostatní výrobci přístup "to se nám nevyplatí", tak to bude průser nejen pro koncový zákazníky, ale třeba i pro Alsa, Limit atd.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 794

Příspěvek#6 » čtv 17. čer 2021, 19:29

Nemyslím si, že je to zvýšenou poptávkou v USA. Spíš bude problém sehnat vstupní suroviny a jakž takž udržet cenu. Všechno teď vyletělo strašně nahoru, kovy, plasty, chemikálie...
Vlašim může mít klidně problém vůbec sehnat matroš, aby linky mohly jet na 100%. Ono toho spoustu fakt chybí a firmy se přetahují aspoň o to, co je.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#7 » čtv 17. čer 2021, 21:50

Co jsem zaslechnul, tak Vlašim jede na 100% ale ušáci platí za zápalku asi 4kč a skupují je kde se dá, tak jestli má někdo nasysleno je možnost dobrýho kšeftu :-)



Tomak
Příspěvky: 459

Příspěvek#8 » pát 18. čer 2021, 09:15

Předpokládám, že kdo má nasysleno, prodávat nebude :lol: :lol: Mám u prodejce požadavek, že jakmile bude, ať kupuje. Ale prý to brzy nevypadá...Naštěstí mám zvyk mít zásoby nemalé :D :D :D



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#9 » pát 18. čer 2021, 10:54

Tak sem volal akorát do Supry, zápalky od Fiocchi prý možná na podzim. Volal sem i do Limitu, prý jim od Fiocchi dorazily ale míň než očekávali a proto nejsou ani na eshopu, protože je potřebovali pro vlastní výrobu nábojů a na víc to nestačilo.



Sam Jr.
Příspěvky: 224

Příspěvek#10 » pát 18. čer 2021, 14:57

Po těchto špatných zprávách jsem dneska na služebce prohěhl všechy kšefty, co byly po cestě a koupil posledních 1000ks možná na celé Moravě :(

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2412

Příspěvek#11 » pát 18. čer 2021, 16:34

Prodejce mi říkal, že ALSY nejsou kvůli zápalkám a já si myslel, že si dělá srandu :o



Tomak
Příspěvky: 459

Příspěvek#12 » sob 19. čer 2021, 08:48

Tuší někdo, jestli jdou do 9mm Luger použít 4,4 SPM, když SP nejsou ?? Já při přebíjení experimenty nedělám, ale nemá někdo zkušenost? Ne, že bych s tím chtěl začít, ale mohlo by se hodit do budoucna...



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#13 » sob 19. čer 2021, 21:10

Pokud ti jde o tušení, tak já tuším, že by to mělo jít, ale asi to bude trochu jiný než klasika SP



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#14 » pon 21. čer 2021, 13:39

Jasně že půjdou SPM má akorát silnější zážeh, jinak je to stejný.
Já měl nějaký tušení, a jak se v únoru avizovalo zdražení, tak jsem nakoupil 10tisíc, ale postupně to ubývá, tak šetřím a týdně vypálím jen 100lugerů.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1190

Příspěvek#15 » pon 21. čer 2021, 14:10

do 1911 či 2011 se 17lb (a víc) mainspring (čti do pistolí s kladivem a neoškubanými pružinami pro lepší DA režim)
lze použít i SR a to s minimální či žádnou úpravou navážky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host