Přebíjení .357 Magnum

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#256 » stř 11. lis 2020, 08:15

Ok dík za info, posledně jsem přebíjel ARESy, takže to bude to samý. Objednal jsem, když tak poreferuji.

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#257 » ned 22. lis 2020, 20:56

Tak přebita testovací dávka, se střelama jsem spokojen, jsou přijemně měkký takže zakrimpovaný jsou fakt fest(docela mi dalo zabrat jeden delaborovat). Až mi otevřou střelnici tak zkusím i změřit i rychlost, ať vím co jsem to vyrobil.
sf.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Brraun2
Příspěvky: 25

Příspěvek#258 » ned 20. bře 2022, 21:39

Zdravím.Chci začít přebíjet ráži 357 magnum do revolveru s 6" hlavní.V součastné době přebíjím 9 mm luger,takže mám zápalky SB 4,4 sp boxer a prach BA9.Plánuji koupit střely 38-154 FP FB nebo 38-138 SWC FB poplastované od pana Rašovského.Chtěl bych nějakou slabší laboraci než tovární náboje na terčovou střelbu.Mohu použít zápalky a prach,který mám a nebo shánět zápalky SB 4,4,spm a jiný prach třeba BA10?Předem děkujji za případné rady s laborací tohoto náboje.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#259 » ned 20. bře 2022, 23:09

Na slabší laborace není magnumová zápalka potřeba, normálně střílím své plinkací/terčové přebíjenky 357 (6,2 grs D032 - dělám takové 38 Special +P - cca 320 m/s) s klasickými SP zápalkami a naprosto bez problémů. Magnumové zápalky jsou potřeba až když jdeš opravdu do plnotučných laborací, např 10 grs D036 pod 158 grs střelu - 400 m/s.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#260 » úte 12. dub 2022, 10:11

Asi přejdu taky na zápalky 4,4 sp protože přebíjím s D032 6,6 grs. Asi to tady bylo už zmíněno, u zápalek 4,4 spm selbel u mě dochází s mým SW 686 k selhání až poloviny zápalek, odpálí až při druhém klepnutí. Myslel jsem, že mám problém s kladívkem, jenže stejný problém se projevil na mé pušce Henry Big Boy 357 Mag, kde kladívko má větší energii jak u SW 686 a selhávají 2-3 náboje z 10, některé vystřelí až po 5.klepnutí a je nutné je několikrát pootočit. U nábojů se zápalkami 4,4 sp tyhle problémy nejsou.

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#261 » úte 12. dub 2022, 10:18

Taky používám 4,4 SP, bez problémů.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#262 » úte 12. dub 2022, 10:50

Brraun2 píše:......... a prach BA9.......

až Ti po pár vystřílených válcích nepujde zaklopit válec, tak potíž bude tohle
electrickota ned 22. lis 2020 píše:........ Až mi otevřou střelnici tak zkusím i změřit i rychlost, ať vím co jsem to vyrobil....

fakt ještě neotevřeli ?

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#263 » úte 12. dub 2022, 11:55

Oilman píše:Asi přejdu taky na zápalky 4,4 sp protože přebíjím s D032 6,6 grs. Asi to tady bylo už zmíněno, u zápalek 4,4 spm selbel u mě dochází s mým SW 686 k selhání až poloviny zápalek, odpálí až při druhém klepnutí. Myslel jsem, že mám problém s kladívkem, jenže stejný problém se projevil na mé pušce Henry Big Boy 357 Mag, kde kladívko má větší energii jak u SW 686 a selhávají 2-3 náboje z 10, některé vystřelí až po 5.klepnutí a je nutné je několikrát pootočit. U nábojů se zápalkami 4,4 sp tyhle problémy nejsou.

To je zajímavé a spíš to opravdu evokuje slabé kladivo, protože tohle by se dít nemělo. Mě tedy chodí jak SP tak i SPM zápalky S&B na 100%, ještě jsem u nich neměl jediný selhač. Samozřejmě, musí být správně zalisované. Nicméně na prach D032 magnumové zápalky potřeba nejsou, spíše až na ten D036.

Být tebou, vyzkouším tovární náboje .357 od S&B. Pokud ti nebudou chodit ani ty, tak to IMHO nebude zápalkama ale fakt tím slabým kladivem (nebo znečištěným vedením zápalníku atp.).

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#264 » úte 12. dub 2022, 20:30

Sice vim prdlačky, co je "slabé koadivo" ale SW má pod střenkami napínací šroub k hammer spring
Je z měkčího materiálu než ta listová pružina, tudíží se umí omačkat, případně i povolit.
Výměnou rebound spring a správným nastavením hammer spring se da seřídit spolehlivy DA na cca 3,5 kg

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#265 » úte 12. dub 2022, 22:38

Slabé koadivo či kadivo IMHO je, když se člověk nemůže pořádně vysrat. ;) Naopak slabé kladivo u zbraní značí většinou opravdu malé předpětí bicí pružiny. Jak už jsem řekl - vyzkoušet tovární 357 a pokud to nebude odpalovat, není chyba v zápalkách ale někde ve zbrani. (Ať už slabé kladivo či špinavé /lidově též zasrané/ kanálky/díly bicího mechanismu - nejčastěji zápalník a jeho vedení)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#266 » stř 13. dub 2022, 09:27

Zlato, u mne jde o překlep díky dotykové obrazovce, u Tebe o technickou impotenci, jež Ti evidentně nebrání vyjadřovat se k věcem, jimž nerozumíš a nejsi je schopen ani korektně pojmenovat.
Zbraně v magnumové ráži v korektním stavu, jsou schopny odpalovat magnumové zápalky.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 589

Příspěvek#267 » stř 13. dub 2022, 14:53

To, že je někdo lehce zabržděný a nedovtípí se, pokud se člověk nevyjadřuje naprosto a bezezbytku přesně technicky korektně, to se prostě musí chápat. Stejně jako že je někdo nerudný, nervní a otravný pedant dbající na naprosto striktní dodržování terminologie a rigidní dodržování pravidel (známe od sousedů, modří už vědí). Pro tyhle věčné prudiče a rejpaly tedy uvádím, aby nebyli do budoucna zmateni: slabé kladivo significatum est (==) slabá bicí pružina či slabé předpětí bicí pružiny kladiva. Pokud to nestačí ani takto (pro toho, co to nepochopil na první dobrou z původního příspěvku), jsem poté se svými edukativními možnostmi opravdu v koncích a dotyčnému zřejmě nepomůže už vůbec nic.

2 Oilman - měl jsi ty zápalky skutečně správně dolisované? Jak už píše rejpal nade mnou, zbraň v dobrém technickém stavu stavěná na magnum náboje je musí stoprocentně bezpečně odpalovat. Znovu se budu opakovat, vyzkoušej krabičku továrních S&B 357. Pokud ti budou chodit, děláš něco blbě při lisování zápalek (nebo jsi měl fakt smůlu na nějakou vadnou sérii). Pokud ti ani tovární náboje spolehlivě chodit nebudou, hledej problém ve zbrani. Řešit tento problém používáním SP zápalek (pokud to bude problém zbraně) není příliš systémové.

Pozn.: Neodpalování magnumových zápalek je běžné, pokud má někdo revolver poladěný na mířenku snížením předpětí bicí pružiny (či rovnou vyměněnou za slabší) záměrně a střílí z toho třeba pouze terčové myší prdy s wadcutter střelami.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#268 » stř 13. dub 2022, 16:04

Hele mě se několik neodpalů u SPM povedlo a bylo to právě z důvodu povoleného šroubu hlavní pružiny. Davám 7gr D032 pid 158 gr FMJ Alsu. Což je asi tak nějak standard.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#269 » stř 13. dub 2022, 19:35

Hefaistos
Sice nevim, co to má sportovní tuning společnýho s přebijenim 357 magnum zápalkami ale
rád se od někoho kompetentniho nechám poučit, kolik desitek revolverů že jsi již pro sport odladil ???

Draguno
Nic lepsiho nez modry loctite ještě nikdo nevymyslel
Ten napínací šroub je záhodno rovnou vyměnit za pevnostní

Jste OT!

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#270 » pát 15. dub 2022, 11:05

1.Nové náboje 357 střílejí obě zbraně bez selhávky.
2.Už jsem dříve zápalky 4,4SP zkoušel, protože 4,4SPM nebyly k sehnání, bez selhávky.
3.Taky jsem ze stejného důvodu použil zápalky 4,4SR, bez selhávky.
4.Ohledně správného usazení zápalek - zápalkuji ručně, kontroluji každou ozápalkovanou nábojnici - a po přebití cca 120 tis.nábojů si troufám říct, že vím, kdy je zápalka správně usazena a kdy ne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů