44 Rem Mag přebíjení



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#16 » stř 13. úno 2019, 22:51

Ahoj. Skvela "recenze";-) Skoda ze nemas hradla, by me zajimalo, jakou to lita rychlosti ven.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#17 » stř 13. úno 2019, 23:02

Tak hradla nemám a po pravdě ten údaj pro mě moc neznamená. Respektive nic moc mi neřekne. Ten kus olova tu energii na 100m prostě mít bude tak jako tak. Pokud bude pokles na 150m a on bude, v optice uvidím kolik a přenesu záměrnou. Nad 150m stejně nemám kde střílet, limit střelnice. Takže údaj asi fajn, ale otázka k čemu reálně pomůže. Navážku a typ prachu bych měnil jen z důvodu že jej neseženu a budu mít jiný typ.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#18 » stř 13. úno 2019, 23:44

No rekne. Jakou to ma energii. Ja kdyz si vezmu SB a vedle to Fiocchi, tak Fiocchi je prda jak svin a po chvilce me uz z toho nebavi strilet.
Mne to jen zajimalo, abych vedel, jakou to ma energii treba vuci SB atd. Ja se na prebijeni chystam, chci si delat navazky, co odpovidaji SB, protoze to mam na plinkani a ne na trhani zdi:) a ramena.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#19 » čtv 14. úno 2019, 06:27

Tak ano, energii to řekne. Ale to sami dohledám i v tabulkách výrobce. Nebo aspoň nějakou takovou takovou tabulku jsem už viděl.
U prachu je vždy údaj navážky, váhy střeli a výkon na 100m.
O víkendu půjdu prubnout, bude li čas.

PS: SB patří v této ráži z rovná k tomu slabšímu. Všeobecně je známo, že to plnotučný 44 Magnum není. Zato fiocchi se tomu přiblížil. Jen ta cena, ta cena.....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#20 » čtv 14. úno 2019, 08:57

Hradla ti řeknou především v jakým rozsahu rychlostí se u konkrétní laborace pohybuješ. Je to jeden z předpokladů jak dosáhnout přesnosti.

A na odlévaný střely bych doporučoval kalibr, tohle nikdy konzistentně lítat nebude. Možná ještě předělat špičku na plochou. Z kulatý bych měl v trubce trochu obavy.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#21 » čtv 14. úno 2019, 09:34

Tak jasně že hradla ti ukážou rozsah ustovky u dané laborace.
Ale prostě je nemám. Od tohoto typu zbraně neočekávám terčovnici.
Na 50m se rozsah neukáže a na 100-150m přes mechanický mířidla střílím po celém terči. Takže případné změření budu řešit až bude naháňkovýho puškohled 1-8 x něco, nebo vůbec až bude něco, abych terč vůbec pořádně viděl.
Pak to můžu řešit dál.
Momentálně mi jde spíš o osvojení si práce na lisu, nebo celkově se trochu naučit prebijet.
Ladit a honit výsledky není priorita

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#22 » čtv 14. úno 2019, 09:42

Máš to přes celej papír i na 50m.

Přesnost dosáhneš předevšim konzistencí. To znamená že pokud budeš používat nezkalibrovaný střely a přebíjet bez matric tak to prostě slušně lítat nebude.

Ale jestli ti jde hlavně o to aby to bouchlo tak je to jedno.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#23 » čtv 14. úno 2019, 10:04

Jo to mám. Ale je to tovární SB 240grain. Nikoliv prebijený náboj.
Dost si to strháván spouští, ta by chtěla pohladit, do plynulejšího chodu.

PS: pro upřesnění, prebitých na hulváta jsem měl 8ks. Vystřelený byli jen na 50m. Jsou mezi továrníma.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#24 » ned 17. úno 2019, 21:33

dnešní Velvary... až na tu mlhu a mráz ok. Je co zlepšovat.

Přebíjené .44 Rem Mag... na to otevřené hledí "býčí rohy" nebo jak se tomu říká, si těžko budu zvykat. Takže dnešní test. Nejnižší tabulková navážka pro typ prachu a váhu střeli co mám. 1,2g (cca 19 grain) střela 240 grain (15,5g) je co zlepšovat. Hlavně to umístění mušky do hledí...je to boj.
Jo, strhávám si vlevo, vím.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#25 » ned 17. úno 2019, 22:40

Tech 50m je krasa. Vse v cernem, nejhure za 5. Tech 100m je uz docela lace, velky propad strely. Vcera jsme byli strilet a kolega mel 45LC s 24" hlavni. Na 50m trefil, na 100m to bylo popadane dole od 5 nize. Ale slo jen o 10 ran. Pak nam musel 100m uvolnit:)



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#26 » ned 17. úno 2019, 23:01

Ten propad je asi daný tou navážkou a váhou střeli. Min je uváděná hodnota 19.6grain. Já měl 18.5grain po přepočtu z gramů. Takže jsem byl dost dole. Jinak max je 22 grain. Ale půjdu zlatým středem, 21grain. A uvidí se.

Příště chci zkusit čistě olověnou střelu opět s nižší navážkou.

Peru se se spouští, chtěla by víc do plynula.



Mat
Příspěvky: 241

Příspěvek#27 » sob 30. bře 2019, 19:40

Tak jsem si koupil kuli 44 Rem Mag hradla.

240gr střela olovo potažené mědí s navážkou 22gr prachu Ramshot Enforcer se zápalkou SB typ 5,3mm LP ...úsťovka 511m/s kolísá to + - 3m/s

zkusil jsem ještě po využitelnost olova do předovky a taky díky tomu že jsem si koupil kokilu na 44 Rem Mag variantu jinou.
Konkrétně:

240gr celoolověná střela, prach Hodgdon Pyrodex navážka objemově stejná, jako u Enfoceru (jedná se ekvivalent k černému prachu do perkusů, jen tolik nešpiní a hlavně minimálně kouří) zápalka SB typ 5,3mm LP......úsťovka 265m/s

Takže na odstřel divočáka horní variantu, pro střelnici (ušetří se dražší kule) dolní varianta



kisik20
Příspěvky: 1

Příspěvek#28 » čtv 14. led 2021, 19:04

Ahoj, poradil by mi někdo vyladěnou laboraci s prachem lovex 36 nebo 37.1,2? Střela ideálně LOS 240gr.
Střílet to budu s Desert eagla 6”, proto ta střela, pouze olovo nemůžu a splastem nevím. Vhodnější střely než LOS jsem v této cenove nenašel. Moc Dekuji.



eerr
Příspěvky: 60

Příspěvek#29 » čtv 23. úno 2023, 13:00

Ahoj. Měl bych otázku na zkušenější. chtěl bych začít přebíjet tuto ráži ale tak jsem nějak se nezorientoval v průměru střely. Někde uvádějí u celopláště .430 , někde jsem viděl .429 , olovo tedy asi .431 ? Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů