Long colt



medaji
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » stř 7. lis 2012, 21:35

Ahoj všichni,Nevíte někdo kde by se dala koupit kokila v ráži 361.Nebo
nemáte někdo na prodej? Jde o Long colt 38. Děkuji za případné info. ;)

Uživatelský avatar
netopyr
Příspěvky: 86

Příspěvek#2 » pon 18. úno 2013, 16:10

Mrkni sem : http://www.magmaengineering.com/
nevím jstli to dělají.



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#3 » pon 14. zář 2015, 11:24

Nemá někdo doma na prodej přebytečnou konverzní soupravu na ráži.45 LC (bez matric) pro lis DILLON XL 650?

Díky za případný kontakt.

Viklan

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#4 » stř 28. lis 2018, 21:13

Tak jsem tak nějak bezradný.Potřebuju radu ohledně .45LC/Vectan BA10/střely 233grs Nabíjím 4,5grs co jsem se dočetl na několika vláknech.Ale nikde jsem nenašel rozsah ve kterém se můžu pohybovat.Vím že střela 233grs je na ten knedlik lehká,ale používám je i do Norka .45ACP a vcelku mi to vyhovuje.

Uživatelský avatar
KajaKliment
Příspěvky: 235

Příspěvek#5 » stř 28. lis 2018, 21:38

Já pod střelu 230 gr sypu na westernové závody 4 gr Ba10. Zkoušel jsem i 3,7 gr, ale to už mě osobně přišlo málo. Horní limit neporadím, tohle mám v poznámkách na přebíjení. Fungovalo to, tak jsem u toho zůstal. Na velkou ránu mám Walkera a plnou komorou Vesuvitu :-)

Jinak pro 45 LC se mi osvědčilo 24 gr Vesuvitu, dosypat krupicí, dát klečko z kartonu, mazání a střelu. (Teď jsem zkoušel nedávat mazání dovnitř, ale namočit do něj střelu hotového náboje. Jako u polopatron do perkusu. Čištění hračka, je to o mazání. Ale na to už se neptáš.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#6 » čtv 29. lis 2018, 09:24

Zde jsou laborace pro 230 grs RNFP litou střelu. OAL je uvedena 40,15 mm a Sertissage Aucun znamená, že střela nemá být zaškrcena, má být pouze srovnáno ústí nábojnice. Nejsem si ale jistý zda nejde o překlep, u všech ostatních střel tohoto náboje je uvedeno škrcení Fort, tedy silné. Uvedené rychlosti jsou vztaženy k max. navážkám a platí pro 7,2” hlaveň.
Střela není až tak moc lehká, v tabulce jejíž část přikládám jsou laborace pro střely od 160 do 360 grs.
Tabulky jsou staršího data, ale v jiné ráži je běžně používám a problémy jsem nikdy žádné neměl.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
sgt. Navážka
Příspěvky: 28

Příspěvek#7 » čtv 29. lis 2018, 12:50

U olověné střely a tak rychlého prachu jako Ba10 jsem poznal horní hranici navážky podle toho, že už mi střely lítaly na plocho.
Vectan má v tabulkách pro Ba10 a 256 gr střelu rozmezí 4,6 - 5,8 gr. Víc nic k tomuhle prachu neuvádí. Mně už se přes 5,5 gr strhávaly ve vývrtu, takže mi ta horní hranice přišla spíš teoretická. Naproti tomu s Ba9 nabízí tabulky Vectanu mnohem víc zábavy. Pokud tedy někdo chce zůstat u Vectanu.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#8 » čtv 29. lis 2018, 18:03

Černý prach časem taky odskouším.Ale teď se seznamuju.Všechno co přebíjim doma dělám prachem Lovex DO36.I když jsem se dočetl že není vhodný pro tuhle ráži, stejně mi to nedalo a zkusil jsem to.Dal jsem na lakované olovo 235grs 9,8grs prachu a pro jistotu jsem nábojnici doplnil dvěma útržky toaletního papíru -:) .Na střelnici proběhla spousta vtípků(papír byl všude)ale na deset metrů jedna velká díra a na 25m to bylo vše v černém(což je na mě dobrý).Tak v sobotu budu testovat BA10 ve třech navážkách a každou navážku jsem ještě jinak zaškrtil.OAL jsem nechal jako u předchozích 40,3mm.Takže díky za rady a v sobotu večer dám vědět jak to dopadlo.



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#9 » pát 30. lis 2018, 10:29

Pro ráž 45 Colt bych dal přednost prachu AS. Jednak je to velmi “nadýchaný” prach, který i při malé navážce dosahuje velmi slušnou nabíjecí hustotu, což má význam právě u těchto objemných nábojnic, nepotřebuje tak tvrdou slitinu střely jako při použití Ba-10 a navíc umí i při malém tlaku velmi čistě vyhořet. Tabulka uvádá poměrně široké rozmezí navážek, které umožňuje vyrobit náboj od “plivátka” až po značně výkonný.
Jeho nevýhoda je ve tvaru zrn – destičky, některé prachovače jej dávkují méně přesně.

Strhávání střel ovlivňuje víc věcí (rychlost hoření prachu, tvrdost slitiny, kvalita maziva, průměry krčků – tj. částí válce za komorami kudy střela prochází než jde do přechodového kuželu, kvalita opracování kuželu, kvalita opracování, hloubka a stoupání drážek vývrtu).
Pravda ale je, že Ba-10 je pro olovo hodně rychlý prach a je nutno použít tvrdší slitinu nebo snížit navážku, což je právě u objemných nábojnic nepříjemné.

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#10 » sob 1. pro 2018, 19:48

Takže dnešní zkušenosti ze střelnice.Střely 235grs lakované olovo.
Prach DO36 - 9,6grs - dva útržky toalet.pap. :lehce očouzené nábojnice a rána taková ostrá do dlaně.

Prach BA10 - 4,5grs . dva útržky toal.pap. :lehce očouzené nábojnice ,ale rána o poznání měkčí.

Prach BA10 - 4,5grs -bez papíru :lehce očouzené nábojnice a opět ostrá rána do dlaně

A nakonec BP - 28grs(víc se nevešlo) vosk.papír a trocha mazání(doma jsem měl jen jelení lůj)super rána,příjemná a měkká ale dvanáct ran a už drhl válec při otáčení(jasně že to chce vychytat mazání)


Soustřel na patnáct metrů byl u vešeho zhruba stejný (teda v rámci toho jak střílím)
Závěr jsem nechal tomu nejdůležitějšímu :-) vlhčené ubrousky jsou fakt bez chyby,a nábojnice hned do petky s mýdlovou vodou jsou taky dobrá rada(doma nebyl klasický jar,tak jsem nastrouhal mýdlo jako jsem to dělal u perkuse)Takže díky za rady a budu čekat na jaro.



mr_tricoder
Příspěvky: 4

Příspěvek#11 » čtv 10. led 2019, 12:02

Ahoj
Pacemaker 4 a 3/4" hlaven
Strela vlastni 260 gr mazano vosk, parafin lekarska vazelina pomer 45/45/10 %

Ba10 5,8 gr chodi na miridla na 25m nej vysledek pri treniku 96 ze 100. 3 rany nastrel 10 souteznich - tri nejhorsi se nepocitaj za ten nastrel. Na soutezi cca 90 - 92.

As 6,5 gr (max podle tabulky - pisu z pameti) na 25m na miridla vetsi kopanec. Soustrel dobry.

Ba9 10gr soustrel dobry, kopanec ze boly ramena ohen jak kratky mosin

Cerny prach 36gr nalisovat, papir mazani papir pak strela. Rozptyl uchazejici do cernyho na 25m se vleze.

Strela 230gr acp. Ba9 11,5gr. Soustrel dobry na soutezi 88 ze 100 (10 + 3 viz nahore) chodi podle miridel.

Vsechny typy prachu vykazuji zhorseny rozptyl se snizujici se navazkou

Uživatelský avatar
pirda
Příspěvky: 66

Příspěvek#12 » ned 27. říj 2019, 15:29

Jelikož se mi nedaří koupit prach BA10(v okruhu mého bydliště)chci vyzkoušet BA 9.Používám střely 233grs RN-BB od firmy střely.cz lakované.Je možná navážka 9,6grs při OAL-42mm???V tabulkách co mám jsem konkrétní střelu nenašel.Díky za odpověď.Podle té tabulky co je tady výš se mi to zdá málo,ale rád si nechám poradit.



king
Příspěvky: 93
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » úte 23. srp 2022, 23:13

Nové laborační tabulky RS pro .45 Colt (RS12 a RS20)
https://www.reload-swiss.com/
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#14 » pát 13. led 2023, 20:14

Můžete prosím někdo doporučit laboraci pro Ba9 s nějakou dostupnou střelou (ideálně eprx). Předem díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů