7,65 Br-náboj do legendárního škorpiona



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#91 » sob 22. črc 2017, 15:57

Tak sem si byl zastrilet a nakonec sem si zkusebne strelil do telefonniho seznam a tady je vysledek.

Ty zeleny jsou mar.tanovo MCC , ta olovena je moje slitina cca 12BHN, vsechno Lee 93 kal. 309
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Dexter02
Příspěvky: 54

Příspěvek#92 » sob 22. črc 2017, 19:39

Tak a ted konecne mam zas chvilku na dotaz na zkusene prebijece, resp spis asi odlevace.

Moje laborace 2.8gr D036, OAL 23.45 ma dle QL max tlak 21500 PSI
Podle Lee tvrdomeru maji moje strely 11.8 BHN (11.6 dle Alloy Calcu ), coz odpovida max tlaku 15000 MAX PSI.
mar.tanovy strely jsou ciste olovo potazene epoxidovou barvou ( tvrdost povlaku ?? )

Ani na mych ani na mar.tanovych strelach nejsou stopy po strzeni v hlavni, resp jsou krasne viditelne ostre stopy po drazkach vyvrtu.

A ted k dotazu. Zkousel nekdo nebo ma nekdo aspon trochu zdani kde je realna hranice tvrdosti strely kdy dojde k strzeni strely ve vyvrtu ?



JURIN72
Příspěvky: 21

Příspěvek#93 » sob 22. črc 2017, 20:26

Škorpik má malé stoupaní vývrtu/něco jako 45ACP/a není náchylný tak na sržení strely.Já taky používám bez problému měkší olovo,jak 93grs.nebo i 100grs střely od Lee.Jenom to kalibruji na .311.
Používám BA9 2,3grs.pod obě střely stejně.Jenom ty lehči jdou o chlup výše a stěmi 100grs nemají problém na 25m udělat soustřel o velikosti 10koruny/samozřejmě s oporou/.Ale i volně z ruky jde velmi dobře ze škorpa nastřílet.Loni na jedne soutěži vojenských a policejních zbraní na 35m,30ran--272bodů a 4místo.Jenom se mohl držet obouruč jako pistole a opěrka zakázana.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#94 » čtv 19. črc 2018, 10:39

Zdravím vespolek
Teprve začínám s přebíjením této ráže i obecně,tak bych měl dotaz

Testoval jsem tuto laboraci:
Lovex D032 1,5grs,střela Ares poplast. 78grs,OAL 24,90,zápalka fiocchi SP
Zbraň funguje dobře a přesnost na 25m je taky dobrá,co mě ale udivilo,že je po střelbě hrozně špinavá,spousty zrnek nespáleného prachu a nábojnice se ani pořádně neroztáhnou v komoře-zůstávaji stejné,jako po kalibraci i docela očouzené.Zbraň walther PP

Pomohlo by lepšímu spalování více zaškrtit hrdla?Nyní škrtím jen trochu,rantl je jen trošku zakulacený.Případně co by pomohlo k lepšímu spálení

Musím se pohybovat v těchto nízkých navážkách,chodím teď na střelnici,kde víceméně neradi slyší cokoliv hlasitějšího než +- malorážka,při této laboraci není problém

Díky za radu

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#95 » čtv 19. črc 2018, 11:35

Špatně spálený prach a očouzené nábojnice jsou obecně příznakem nízkých tlaků. Ta laborace je fakt hodně slabá, doporučená navážka je 2,5 gr. Škrcení by mohlo trochu pomoci, ale asi ne dost.

Spíš mi přijde divné, že by neustáli na střelnici ránu od 7,65 Br., to není ani v plné síle bůh ví co.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#96 » čtv 19. črc 2018, 13:18

A co ještě změnit OAL?Pomohlo by lepší zaškrcení a změnit OAL třeba na 24,5?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#97 » čtv 19. črc 2018, 13:31

Jo, zmenšení spalovacího prostoru u takovéto maloobjemové nábojnice je citelně znát. Chtělo by to hodit do QL, na rozdíl od škrcení s OAL umí počítat.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#98 » čtv 19. črc 2018, 13:49

Kde se ten QL dá sehnat?Dá se to někde stáhnout?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#99 » čtv 19. črc 2018, 14:03

Starší verze je někde ke stažení. Já mám doma koupenou.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#100 » čtv 19. črc 2018, 14:49

Ok,zkusím snížit OAL a více zaškrtit,třeba to pomůže.

Ještě bych měl dotaz ohledně prachovače lee perfect measure,jakou umí nebo měl by umět nejnižší navážku?S těmi 1,5grs už má alespoň ten můj z druhé ruky opravdu problém,musím ten "mikrometrický" plastový šroubek dorvat až dost do dorazu,aby to dávalo takovou navážku.Je to u tohoto prachovače normální nebo dělám něco špatně?Taky trošku i když minimálně sype kolem a navážky celkem skáčou +- 0,1grs,ale to nevím jestli je prachovačem nebo lacinou váhou nebo prostě obecně je s D032 takový problém?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#101 » pát 20. črc 2018, 06:16

Takhle malé dávky jsou pro většinu prachovačů problém.
S dávkou 2,2 gr jsem neuspěl ani s "Lee Adjustable Charge Bar" a nakonec jsem skončil u "Custom cast micro disku" (pro Lee Auto Disk). Taky odchylka 0,1 gr u objemového měření není žádnou výjimkou. Záleží hodně na druhu prachu - velikosti a tvaru zrn. Na přesnost by se muselo dávkovat tricklerem a na váze.
Lee Perfect Powder Meassure mám taky, jsem s ním spokojený, ale na takto malé dávky jsem ho nikdy ani nezkusil.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#102 » pát 20. črc 2018, 08:43

Já už jsem to jakžtakž s dávkováním vychytal,umí i dávku 1,5grs,ale musí být poměrně dost dotažený buben a mikrometrický šroub dotažený úplně na krev do dorazu,pak dává stabilně s D032 1,5grs,semtam to ulítne do 1,6.Méně už rozhodně nezvládne.Taky mi takhle úplně minimálně trousí v řádu pár zrnek na 100 nábojů.Jak je ale takto dotažený,tak s ním nejde 2x poklepat na koncích úvratí,ale to nevadí,dává relativně přesně i na standartní otočení bez poklepů.Je to ale takový subtilní plastový šuntík,tak doufám,že nějakou dobu vydrží i přes to dotažení a s tím spojené větší namáhání.Zmenšit dávka by šla,kdyby se podlepil ten šroub zespod v dávkovací komoře,čímž by se ještě trochu zmenšil objem



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#103 » ned 22. črc 2018, 17:08

Tak to větší zakrimpování a zmenšení OAL nepomohlo,spíše se střelba stala nepřesnější
Je nějaký prach,který i při menších navážkách vyhoří dokonale?Nejlépe od Lovexu,mám prubnout něco pomalejšího nebo S020?Nebo zkusit třeba těžsí střely 100Grs dia .311?
Kdysi jsem měl od někoho na zkoušku nějaké přebíjenky a ty byly úplně dokonalé,hadí pšouky,čistý kvér a dokonalá přesnost,už ale bohužel nejsem schopen zjistit kolika grs střela tam byla a jaký prach v jaké navážce.Určitě vím,že střela byla od Aresu v červené barvě a semtam se to trochu chytalo do náběhu.Nynější ares 78grs se nechytá do náběhu ani při maximálním OAL 25mm v žádné ze zbraní u kterých jsem to zkoušel,ale tam ty střely vypadaly na pohled celého náboje úplně stejně jako 78Grs,kolik se jí schovávalo uvnitř netuším.Jde při pohledu na náboj nějak snadno odlišit střelu ARES 100Grs. od 78Grs?

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#104 » ned 22. črc 2018, 17:24

Pomalejší budou hořet ještě hůř, tudy podle mě cesta nevede. Testoval jsem ty změny i v QL a s touhle navážkou kolem 1,5 gr jsem se na slušné využití prachu nedostal, vyhoří obecně pod 70 % a tlaky jsou ukrutně nízké.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#105 » ned 22. črc 2018, 18:44

Přesně tak, na pšouky je potřeba rychlý prach.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů