Přebíjení 9mm luger



leonv
Příspěvky: 2

Příspěvek#1591 » sob 10. dub 2021, 15:51

Ahoj, začínám přebíjet. Mám big bos lis a začal jsem 9x19. Střely Alsapro 124gr, Lovex D032 - 4,0grs
OAL: 29,2 mm, Selier Bellot zápalky. Mám problém s odpálením zápalky v Glocku 17. V glocku nejde odpáli ani jedna z přebitých. Zkoušel jsem i ruční zápalkovač leman a moc je nemačkat dovnitř. Bez úspěchu. Zkoušel jsem i jiné glocky na střelnici a taky to nejde.
Z UZI, HP35, HK to odpálit jde. Zkoušel jsem pak pokusně přebít jen zápalku na lisu a i v ručním zapalovači bez prachu a střely. To mi odpálit v glocku šlo.
Mám tam slabší pružinu na úderníku, pro snadnější chod spouště. Jiné přebíjenky a tovarní glock střílí normálně.
Při druhém odpálení to už vystřelí.
Nevím jestli dělám něco špatně, nebo jsou ty zápalky SB v té plastové krabičce po 100 ks na houby.
Díky za rady



zelenac
Příspěvky: 88

Příspěvek#1592 » sob 10. dub 2021, 16:24

Nenarval si tam nahodou male puskove zapalky?Tie su tvrde a vecsina pistoli ich neodpali.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#1593 » sob 10. dub 2021, 16:48

Zápalky SB jsem používal cca 4 roky. Vždy bez problému až do chvíle kdy jsem "trefil" nějakou várku která byla podstatně tvrdší a měl jsem problém s odpalováním. Po diskusi na střelnici (závody IPSC) se najednou našlo více střelců kteří měli podobný problém. Prostě kolísavá kvalita zápalek SB.
Řešení:
Přestal jsem zápalky SB používat. Fakt nehodlám řešit jestli v SB zrovna vyrábí z měkčího nebo tvrdšího materiálu.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1594 » sob 10. dub 2021, 23:04

leonv píše:Zkoušel jsem i ruční zápalkovač leman a moc je nemačkat dovnitř

Zápalky mají být zalisované až na doraz. Jinak se při pokusu o výstřel část energie zápalníku spotřebuje na jejich doražení a už nemusí stačit k odpalu. Tomu by odpovídal i fakt, že jsi svoje náboje úspěšně vystřelil z UZI, HP35 a HK (s kohoutem?) - tyhle zbraně totiž bijí silněji.

Je fakt, že před pár lety (+-2015) byla nepovedená várka, ale v poslední době se zápalkami S&B nemám problémy.



motoser
Příspěvky: 6

Příspěvek#1595 » ned 11. dub 2021, 06:16

Zdravím Vás, chtěl bych začít přebíjet. Mohu se Vás zeptat jaké tři nejlepší matrice pro 9mm? Je nějaká formátovací, co dokáže vypíchnout i nontoxy? Existuje matrice tzv. 2v1 jako že usazovací a zároveň krimpovací? Popřípadě na co mám koukat při výběru matric? Koukal jsem, že je hodně variant matric od stejné značky a na stejnou ráži. V čem jsou lepší a v čem horší? Koukal jsem na značky Lee, RCBS a Redding. Taky všude možně pročítám a dočetl jsem se, že někdo používá matrice od každé značky jinou? Je to tak, že každá značka má nějakou matrici pro něco lepší? Dokážete mi poradit a odpověď na mé stupidní otázky? Budu Vám vděčný.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1596 » ned 11. dub 2021, 06:18

leonv píše:Zkoušel jsem i ruční zápalkovač leman a moc je nemačkat dovnitř

1) zápalky musíš zalisovat 0,1mm pod dno nábojnice - v realitě to nijak neohlídáš, takže dolisovat ke dnu lůžka zápalky
2) selbel zápalky umí udělat serie které jsou prostě o dost tvrdší ( poté co mne několikrát vypekly už je prostě na svoje IPSC 9L nepoužívám)
3) máš slabší pružiny v géčku? :) - To s tím souvisí taky...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1597 » ned 11. dub 2021, 06:28

motoser píše:Zdravím Vás, chtěl bych začít přebíjet. Mohu se Vás zeptat jaké tři nejlepší matrice pro 9mm? Je nějaká formátovací, co dokáže vypíchnout i nontoxy? Existuje matrice tzv. 2v1 jako že usazovací a zároveň krimpovací?

- u nontoxůje to jakákoliv s kalenou jehlou a požadovaným průměrem co nevyjede ven z těla matrice (nebo středového trnu), s upravenou jehlou funguje i Lee, nicméne na to téma tu je vlastně celé vlákno: http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopi ... 4&start=75
- usazovací a zároveň škrtící matrice to je tuším v možnosti každé usazovací ji tak nastavit, ale rozumnější je škrtit až žehlící matricí (nikoliv nezbytné)
- k výběru značek se asi vyjadřovat nechci - na 9mmL mám mix LEE a Dillon, na 223 mix LEE a Redding :lol: protože u každé mi vyhovuje něco a to je jednak možná subjektivní a druhak na dlouhé povídání proč...



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1598 » ned 11. dub 2021, 16:54

u 9mmLuger bych to moc neřešil, klidně LEE, žádný problém, fungujou. Ale jestli máš třeba k lisu už matrice od Dillona, tak v pohodě, není nutný kupovat pro Luger nic speciálního. Akorát bych doplnil LEE žehličku. A s tím škrcením to jednak nepřehánět a pak platí co psal McFly výše.



jakub.cr
Příspěvky: 67

Příspěvek#1599 » ned 11. dub 2021, 17:05

tatra21:
Žehlící matrice je to samé jak škrtící/crimp?



aifel55
Příspěvky: 29

Příspěvek#1600 » ned 11. dub 2021, 19:56

jakub,cr: ano



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1601 » pon 12. dub 2021, 01:13

Dragunov píše:Zarozak - Tak zbraň s tím funguje vytáhnout to jde,spíš jsem si říkal jestli to nějak té zbrani neškodí. Svoje přebíjenky zatím neplanuji nosit takže mě to netrápí. zkoušel jsem to propočítat v GRT ale ničeho smysluplného jsem ne nedobral. Ona tabulka do které zde místní přebíječi doplňují data taky nepomohla, asi evidnentně moc lidí nestřílí 115gr

Nejlepší řešení se mi teď jeví zkusit FMJ Alsa Pro a Aresu zamávat. :)


Já střílím nejlehčí 122gr dia. 357 právě ten Ares, ale komolý kužel, cpu teď pod to 5,5gr Ba9 a OAL mám ještě menší než ty a to 26,80mm, kule doslova už sedí na prachu, možná i s nějakou bezpředmětnou kompresí. Neškrtím to. Pěkná, svižná a přitom našláplá rána a hlavně je to docela přesné. Na rychlosti to narostlo jen minimálně cca 340m/s z compactu. Známky přetlaku nejsou. Aresy už ale docházejí a tak zkusím ještě vymyslet něco podobně našláplého s Alsou 124gr. Ta Ba9 se mi líbí, byť trochu sazí..... od D032 jdu po zdražení už pryč



motoser
Příspěvky: 6

Příspěvek#1602 » pon 12. dub 2021, 07:30

tatra21 píše:u 9mmLuger bych to moc neřešil, klidně LEE, žádný problém, fungujou. Ale jestli máš třeba k lisu už matrice od Dillona, tak v pohodě, není nutný kupovat pro Luger nic speciálního. Akorát bych doplnil LEE žehličku. A s tím škrcením to jednak nepřehánět a pak platí co psal McFly výše.


No já mám právě problém s těma od dillonu, jelikož tzv. coca-cola :? Tak že přemýšlím nad jinýma matricema. Jen nechápu jednu věc, proč třeba zn. Lee prodává matrice v setu 3Ks. ? To znamená, že je jedna usazovací a zároveň formátovací?



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1603 » pon 12. dub 2021, 07:50

nene, formátovací a vypichovací je na jedné matrici. A ta žehlička se dá koupit samostatně anebo v sadě 4kusové.
Jinak k tomu dillonu - taky jsem to řešil a nakonec jsem to nechal. Přišlo mi to jako vyhazování peněz. Na funkčnost zbraně nemá coca-cola vliv, funguje to spolehlivě. Takže to mám tak, že mám to co bylo od dillona - formátovací+vypichovací, rozhrdlení+prachování, usazovací (ta od dillona se dá otáčet zda ogivál nebo komolý), škrtící a lee žehličku (Lee Factory Crimp Die) bez škrcení. Pokud bys chtěl třeba mít i kontrolu prachu, tak vypustíš škrtící a škrcení děláš žehličkou a tu kontrolu prachu dáš za prachovací matrici.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#1604 » pon 12. dub 2021, 07:51

U 3 matricoveho je posledna usadzovacia + skrtiaca. U 4 matricoveho je to ako bolo pisane hore zehlicka + crimp. Prvotne formatovanie sa deje na zaciatku pri vypichovani zapaliek. Pri 4 matricovom este raz (zazehlenie) na konci.
EDIT: kolega nado mnou bol rychlejsi :D.



leonv
Příspěvky: 2

Příspěvek#1605 » pát 16. dub 2021, 08:13

McFly píše:
leonv píše:Zkoušel jsem i ruční zápalkovač leman a moc je nemačkat dovnitř

1) zápalky musíš zalisovat 0,1mm pod dno nábojnice - v realitě to nijak neohlídáš, takže dolisovat ke dnu lůžka zápalky
2) selbel zápalky umí udělat serie které jsou prostě o dost tvrdší ( poté co mne několikrát vypekly už je prostě na svoje IPSC 9L nepoužívám)
3) máš slabší pružiny v géčku? :) - To s tím souvisí taky...

Dnes dělám další seriii a na střelnici vyzkouším.
Ano v G- čku mám slabší pružinu oproti standartní, dnes zkusím vzít pružiny s sebou a měnit je,
Díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů