Přebíjení 9mm luger



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#1546 » ned 26. dub 2020, 10:15

Presne tak. Takovy ritual, co predvadi u 9 mm Luger je jen placebo efekt, obzvlast pri strileni z ruky, z pistole. I kdyby mel roztridene nabojnice stejne vahy, sarze a vyrobce, navic by nabojnice musel mit zkracene na stejnou delku, strely stejne vahy a sarze, zapalky stejne vahy a sarze, tak to nema sanci poznat pri strelbe z ruky, nez kdyby prebijel ty same komponenty, ale nerozvazene.
Vazit hotovy naboj je uplna hloupost.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#1547 » ned 26. dub 2020, 10:36

Milkyway píše:Jeden náš kolega dělá šarže nábojů, podle tlaku vzduchu a vlhkosti. Převažuje každý náboj a vybírá jen ty, co mají naprosto stejnou hmotnost. Trefuje, ale hrozně ho štvě, že to má, jak říká ".....rozházený po celý desítce". Máte někdo s tím také takovou zkušenost?


mířenkář co dá 15 ran během tréninku si s tím asi může pohrát . Musel by ovšem vážit nejen náboj ale i nábojnice a střely zvlášť, každou navážku prachu .... ovšem ne jen tak obyčejně ale s propočtem statistických odchylek ..... mířenkáři jsou specifická sorta ;-) věcné nespokojení s tím jak jim to lítá:-)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1548 » ned 26. dub 2020, 19:15

Puskove .223 pouzivam najlacnejsie strely Frontier. Prebijam na Dillon 650. Nabojnice netriedim, neprevazujem, neskracujem, necistim zapalkove lozka. Netriedim strely. Nemeriam konzistenciu OAL. Proste na jeden prechod odzapalkujem, naformatujem. Na dalsi prebijam ako pistolove.

Na 100 m mam 1.5 MOA. Konstatne, na urovni fabrickych S&B.

Tudiz aby som sa sral s pistolovymi, to uz vobec nehrozi. Operiem, prebijam. Vybavene.

Ako bolo povedane, cokolvek ine je placebo. Ak uz by som sa sral, tak s presnymi puskovymi do opakovacky na velmi velke vzdialenosti - od 500 m nahor. Cokolvek ine je blbost.



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#1549 » pon 27. dub 2020, 20:07

Jo, přesně jak píše kolega, taky jsem zkoušel vyrábět náboje v "laboratorních podmínkách" vážil a třídil střely a nábojnice, ne kvůli přesnosti , ta byla O.K. ale kvůli velkým rozdílům rychlosti střely. Moc to nepomohlo, možná špatně měřily hradla s přísvitem na kryté střelnici. Takže teď občas zkontroluju navážku a OAL a neřeším, střílím.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1550 » pon 27. dub 2020, 21:08

Ak uz triedit nabojnice, tak podla rovnakeho vyrobcu a roku vyroby. A este preciznejsie, nie vazenim, to je o hovne.
Meranim objemu podla hmotnosti vody.

Ale takto sa s tym srat na pistol, to urcite nie. Proste to nasypem do podavaca ataham za paku, nech mi nikto nehovori ze to udrzi na mierenke v jednej ruke tak, ze dava 10tky a rozhoduje o tom kvalita streliva. To je kravina, taky clovek by mal prestat fetovat.

Ani u pusky mi to meranie vazenie nepomoze, ak vyladene strelivo budem pouzivat v lacnom krame s beznou hlavnou a vojenskou spustou. Ale su experti co zo Skody 120 s nahodenym kridlom a ledkami cakaju zavodne vozidlo na urovni Mercedes CLS :mrgreen:



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1551 » úte 28. dub 2020, 17:36

Vytřídil jsem si S&B zvlášť (tedy bez ohledu na rok výroby) a mix ostatního vedle. Pak jsem z toho udělal jinak stejné náboje (mluvím tedy pořád o 9L) a vystřílel. Ani na rozptylu ani na hradlech žádný větší rozdíl. Spíš chyba ruky nebo měření. Dávám si vedle nontox, ale to spíš kvůli tomu, že pak jedu na lisu stejný odpor páky.



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#1552 » čtv 13. srp 2020, 22:12

ahoj, ako je na tom s kvalitou strela "Hrůša"? stare recenzie nic moc... niekto skusenosti? kde sa o jeho vyrobe nieco dozviem? kupil som 6k 9mm striel, balene boli po 3k... ci este funguje.., budem prebijat pre seba na hobby ;)



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1553 » pon 17. srp 2020, 18:45

tyhle střely neznám, ale dost mě překvapilo koupit 6000 střel, aniž bych je znal :o .



djgas
Příspěvky: 68

Příspěvek#1554 » pon 17. srp 2020, 20:19

Střílí s nimi dost střelců IPSC,ja osobně 140gr.



gabriel24
Příspěvky: 37

Příspěvek#1555 » úte 18. srp 2020, 17:24

tatra21 píše:tyhle střely neznám, ale dost mě překvapilo koupit 6000 střel, aniž bych je znal :o .


bola dobra cena :D takze dierkovat papier na 20m bude hadam ok, vyzeraju byt fajn



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1556 » stř 19. srp 2020, 13:18

ok, rozumím :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1557 » úte 1. zář 2020, 20:47

To není pravda,mě u .223 převažování nábojnic pomohlo od cca 3 MOA k cca 1 MOA a to dokonce nábojnic od jednoho výrobce a z jednoho roku ;) Jen převažování nic víc,precizi držím pořád stejnou a vysokou :)
Ale to sem vůbec nepatří....

Takže sehnal jsem nějaké ARES 125grs komolý kužel bez drážky v EPRXu,bojuju teď s D032 a Vectanem BA 10 a moc se mi nedaří vylaborovat něco rozumného,protože malý OAL,který se u toho komolého musí dělat mi úplně rozhodil moje osvědčené laboračky,které jsem měl vyladěné na RN střely.

Moc jsem k tomu komolému Aresu toho nikde nenašel a přitom jej dost lidí používá,nemáte nějakou osvědčenou laboraci pro tuto střelu?
U Arese 125grs RN EPRX jsem používal 4grs D 032 a chodilo to stejně solidně jako s ALSOU 124grs z Čízy D compacta

Nemám žádný problém s funkcí,ale s rozptylem na 25m,který bych chtěl zmenšit



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#1558 » stř 2. zář 2020, 14:18

Nepíšeš OAL, ale narazil jsem na podobnou věc s LOS HP. Není to sice ARES, ale podobnázkušenost.
Pro ALSA 124, při OAL 29,6 mám pro D032 3,8gr. A pro LOS HP (komolý kožel s dírkou) jsem musel jít na OAL 26,7 což mě moc nepotěšilo. No a když jsem zkoušel laborace pro terčovou střelbu na 25m, tak mi vyšlo 4gr D032, je to vlastně našlápnutější než s ALSA. Ale vyšel mi takto nejmenší rozptyl - P10C, CZ75TS.Nábojnice S&B, škrcení 1/4 otáčky.
Píšu to hlavně proto, že i při menším objemu, tedy vyšším tlaku, mi vyšla kvůli rozptylu vyšší navážka. Já myslel, tak teoreticky, že bude menší.



janw
Příspěvky: 7

Příspěvek#1559 » stř 2. zář 2020, 17:22

Dávám pod olověný ARES 122 gr FP 3,2-3,7 gr D032, OAL 26,6 mm, bez škrcení. Ze 4,7" hlavně lítá od 295-330 m/s. 4 gr jsem nezkoušel, ale přijde mi to už moc. LOS a ARES se co do rychlosti nedají srovnávat, ale to se tu už, myslím, probíralo.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1560 » čtv 3. zář 2020, 18:44

Jo pardon.......OAL s komolým eprx aresem 125grs (reálná váha cca kolem 123grs) dělám 26,9mm a je to u čz75 compacta tak na hraně dotyku s přechoďákem- některé se dotýkají,některé ne....ale vybít ručně to jde vše bez problému.....dělal jsem i menší OAL např. 26,6mm,ale vrátil jsem se na 26,9mm což je tuším uvedeno u jiného komolého kužele i v LOVEX tabulkách

Zkoušel jsem tam právě kvůli tomu malému spalováku cpát max. 3,5grs D 032 a zkoušel jsem i 3,2grs Vectanu Ba10, obě navážky poměrně nepřesné a ta s Vectanem byla už tak na max hranici,kdy ještě netekly zápalky,vejš bych už asi nešel.

Teď jsem natloukl pár ks na další test s navážkou 3grs Vectanu Ba 10 + Ares komolý jako posledně......

Ty 4grs D 032 jsem cpal právě pod ALSU 124grs OAL 29,7mm a to je i moje zatím nejpřesnější laborace,kterou jsem doposud s oblibou používal,škrcení cca středně(bez škrcení to bylo méně přesné a rány byly taky citelně nevyrovnané,používám směsku různých nábojnic)

A právě u menšího spalováku,který vzejde u toho komolého kužele se mi zdá 4grs taky nějak moc,už u té Alsy se standartním OAL to byla šlupka jako u továrky.....

Změřeno nemám nic, orientuju se jen podle soustřelu, simulace v Gordon+QL, pocitu a stavu vystřelené nábojnice, čekám stále na hradla

Netekly už ti zápalky?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů