Přebíjení 9mm luger



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#1876 » čtv 6. dub 2023, 11:28

Hodně neurčitý dotaz...



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#1877 » čtv 6. dub 2023, 12:10

RedAce_CZ>
To budou asi tyhle, ze? http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/61 ... 9mm-124gr/
Z fotky to vypada, ze to nejsou ogivaly, takze si budes muset naladit laboraci sam. Ale cena dobra. Zkus treba stovku koupit, zmerit a napis jak jsou na tom. ;)



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#1878 » čtv 6. dub 2023, 12:16

Jarda.Jezek píše:Hodně neurčitý dotaz...


Na jednu stranu neurčitý je - upřímně jsem si nebyl jistý, tak to je s vkládáním odkazů na inzerci, tak jsem ho záměrně trochu neurčitě formuloval. Na druhou stranu by mě zajímaly primárně praktické zkušenosti lidí, kteří je objednali a vyzkoušeli. A ti budou zajisté vědět, o jaké střely se jedná, protože na jiné takové jsem tam (ani nikde jinde) nikdy nenarazil.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#1879 » čtv 6. dub 2023, 12:35

To vypadá, jak prodloužená střela do makarova. Musím říct, že se mi líbí dno. Zkušenost nemám, ale mít o takové střely zájem, vezmu jich 500, změřím, zvážím, prozkoumám odchylky v provedení, a když budu spokojen, budu hledat laboraci. Trochu bych měl obavy z navádění do komory, ale možná budou liché. To se musí zkusit. Pak se teprve ukáže, jak to lítá. Ale v první řadě bych úplně napřed vyzpovídal výrobce, jak on sám je laboruje a co mi doporučí. Podle toho bych se rozhodoval dál.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#1880 » čtv 6. dub 2023, 16:46

Pokud mají ty střely dobrý průměr a né třeba 8.97 mm tak nebude problém. OAL naboje upraviš potom a navážku prachu podle toho. Za ty peníze vypadají dobře a jak bylo napsáno i to dno střely vypadá dobře tak by nemuselo vypadnout olověné jádro.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#1881 » čtv 6. dub 2023, 17:57

Henry> Toho mensiho prumeru bych se nebal. Vetsina FMJ a vlastne i ostatnich 9x19 strel co tu koupis bude spis natlacena naopak u horni hranice 9.03mm, nektere i vyrazne pres.



Henry
Příspěvky: 359

Příspěvek#1882 » čtv 6. dub 2023, 19:10

Tak v tom případě je vše OK. Co.jsme občas dřív koupil měli 8.99 a přesnost byla fakt hrozná.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#1883 » pát 7. dub 2023, 05:46

Bodejť. Průměr hlavně v drážce je 9,02 mm a střela musí těsnit. Taky se musí udržet v polích vývrtu, které se potřebují do něčeho zaříznout. I menší a netěsnící střela vyletí, ale bude to dost naprd. Takže pokud střela s tvrdým pláštěm nemá 9,01 a střela s měkkým 9,03, bude asi zbytečné se o něco snažit. Na druhou stranu, proč by zrovna tahle střela neměla mít správný průměr?



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#1884 » pát 7. dub 2023, 08:21

Jarda.Jezek> pro info.
Mereni ogivalnich strel nekolika sarzi z 2016-2018. Vse umistene pri horni hranici tolerancniho pole. Alsa byly nejlip centrovane a jen lehoulince pres CIP limit cartridge maxi (necela 0.4% pres 9.03), ale Ares i Bestbullets vyrazne pres a to i stredni hodnotou. Best bullets prozmenu nejpreciznejsi (maly rozptyl).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#1885 » pát 7. dub 2023, 09:28

Hezké. FMJ jsem před nějakou dobou opustil a přešel na celoplastované olovo. Sice tam možná budou odchylky větší, ale pro moje účely se prakticky osvědčilo. Šetřím jak na ceně střely tak na prachu, kterého pro moje účely stačí tak o čtvrtinu méně, než by potřebovala FMJ střela. Nemluvě o tom, že je s tím čistá práce, od FMJ jsem měl vždy olovem zalepené prsty při manuálním osazování. FMJ by musela stát korunu, abych měl nyní důvod o ní dumat a chtít ji zkoušet.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#1886 » pát 7. dub 2023, 10:22

Jedny z merenych, ty Aresy, jsou taky poplastovane ogivaly. Maji sice nejvetsi rozptyl, ale nic zasadniho. Best bullets jsou prozmenu pomedene. Ciste olovo jsem nikdy nezkoumal. Proc jsi mel z FMJ prsty od olova? S tim jsem nikdy problem nemel - ani Alsy, ani S&B ani PPU ani Hornady ani Sierra...nic mi nikdy nespinilo.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 889

Příspěvek#1887 » pát 7. dub 2023, 10:45

Asi od toho, že jak se v pytlíku o sebe třou, tak ze dna pouští olovo. A jeho prach se mi lepil na prsty. Úplně mi to nevadilo, ale s celoplasty je proti tomu úplně čistá práce.



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#1888 » pát 7. dub 2023, 12:41

Aha. No to jsem nezaznamenal. Mimochodem treba ty poplastovane Aresy typu EPRX jsou taky vsechny bez pokryteho dna (nejspis se to strika kdyz to na nem stoji). Vlastne asi jedine celopokryte (CCEPRX), ktere jsem kdy kupoval s pokrytym dnem byly 148gr wadcuttery pro .38Sp. Jsou o fous drazsi...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#1889 » pát 7. dub 2023, 12:43

Potvrzuji, taky mám po FMJ špinavé prsty od olova. Používám Alsy.



RedAce
Příspěvky: 49

Příspěvek#1890 » pát 7. dub 2023, 20:50

Jarda.Jezek píše:Hezké. FMJ jsem před nějakou dobou opustil a přešel na celoplastované olovo. Sice tam možná budou odchylky větší, ale pro moje účely se prakticky osvědčilo. Šetřím jak na ceně střely tak na prachu, kterého pro moje účely stačí tak o čtvrtinu méně, než by potřebovala FMJ střela. Nemluvě o tom, že je s tím čistá práce, od FMJ jsem měl vždy olovem zalepené prsty při manuálním osazování. FMJ by musela stát korunu, abych měl nyní důvod o ní dumat a chtít ji zkoušet.

Můžu se zeptat jaký poplast střílíš a v jaké laboraci?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů