Prach Vectan pro přebíjení pistolových/revolverových nábojů



xdman
Příspěvky: 65

Příspěvek#76 » pát 24. zář 2021, 16:36

Ba 9 1/2 dávám 4,2 gr. Na faktor to stačí. Pokud chceš trochu silnější můžeš jít až do 4,4 gr.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#77 » úte 22. úno 2022, 03:38

Posledně jsem testoval várku podsypanou 4,5grs Ba 9 1/2 ze sudu, Alsa 115grs, OAL 29,4mm, škrcení standart......navážka je už dle tabulek Vectanu za maximem, ale nábojnice byly stále hodně očouzené-netěsnící, zápalky kulaté, netekly ani nebyly zarovnané v zápichu přetlakem, laborace nepřesná. Prach se pod těžkou 147grs střelou chová skutečně ostře a zápalky tekly už při minimálních navážkách, ale pod lehkou střelou se to chová úplně jinak. Na Polských stránkách jsem četl názory podpořené load datama, že se tento prach spíš blíží rychlostí hoření k S020 než solo 1000 a i Vectan na svých stránkách píše, že je mezi Ba10 a Ba9-což odpovídá spíš S020. Udělal jsem teď 4,6 a 4,7grs pod Alsu 124grs-vejš už npůjdu, OAL 29,4mm.....dle Gordona lze jít až k pěti grs Ba9 1/2, dle tabulek Vectanu je max 4,3grs. Tentokrát to snad i změřím

Jaké máte zkušenosti s tímto prachem Vy?

Uživatelský avatar
tomcat1
Příspěvky: 5

Příspěvek#78 » čtv 24. úno 2022, 19:40

Grand Power P1 (hlaven 91mm)
BA 9 1/2 zo sudu, Alsa 124grs, OAL 29.45mm, zapalky Gynex, skrtene pol otacky matricou Lee so zehlenim

navazka 4.2 grs - vsetky zapalky (10 skusobnych) maju jasne znaky pretlaku, strielane v lete, teplota cca 30 stupnov
navazka 4.1 grs - vsetky zapalky (10 skusobnych) maju jasne znaky pretlaku, strielane v lete, teplota cca 30 stupnov
navazka 4.0 grs - cca 10% zapaliek z 1000 vystrelov ma jemne znaky pretlaku, strielane v lete, teplota cca 30 stupnov, presnost vyborna, pouzivam tuto laboraciu dlhodobo

po polroku prestavky z dovodu zavretej strelnice, tie iste naboje (navazka 4.0grs) pri strelbe v zime (teplota cca 5 stupnov), znamky pretlaku su vyraznejsie ako v lete a takmer na 100% zapaliek (300 vystrelov), ako keby sa prach zmenil pocas par mesiacov skladovania a bol ostrejsi, skladujem v suterene (cca 50% vlhkost) stabilna teplota 15 stupnov, prach skladujem v antistatickych nadobach, vlozene sacky silicagelu.

presnost vo vsetkych laboraciach vyborna
nemam chrono, takze bez moznosti zmerania rychlosti
pri vsetkych navazkach boli nabojnice mierne ocadene
mozno tie Gynex zapalky su moc makke

planujem prejst na 3.9grs navazky a dufam ze sa znamok pretlaku zbavim aj za cenu viac ocadenych nabojnic a spinavsej pistole, dufam ze presnost zostane zachovana



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#79 » pon 7. bře 2022, 17:54

Poslední test
Vectan Ba 9 1/2 ze sudu v navážkách 4,6grs(modré) a 4,7grs(červené), střela Alsa 115grs, OAL 29,4mm, SB SP, škrcení standart. Stříleno z CZ 75 Dcompact. Byla to laborace si myslím na balancu kolem maxima, podle tabulek Vectanu samozřejmě silně přes čáru, podle Gordon reloading ještě nějaká menší rezerva zbývá. Zápalky jeví známky našláplejší laborace, ale radius ještě není zažehlený a nejsou ani propíchané, takže vyloženě přetlakované to není, ale stříleno to bylo kolem teploty 0C. Možná, že v parném létě to už přes tlak bude. To, že jsou zápalky zateklé do otvoru pro zápalník nepovažuji za známky přetlaku, protože mi to dělá i s továrními náboji nebo u jiných laborací s jinými i pomalejšími prachy, taky spousty nábojnic, co nacházím po jiných střelcích mají stejné známky "zatečení", je to spíš vlastnost. Při červené laboraci už byly nábojnice čisté a hezky utěsněné, při modré tam ještě nějaké očazení bylo. Předtím jsem zkoušel laborace od 4 do 4,5grs a to byly tragicky očazené a špinavé všechny nábojnice....
Přikládám i fotku terčů na 25m ten menší rozptyl je červená laborace. Nicméně, což je i vidět mě tento prach přesností nijak nenadchnul , nejlepší výsledek jsem měl skutečně až při 4,7grs a to je ještě stále tragédie. Rovněž vzpurné koncepce jako pumpička nebo sudajev v lugru to neobtáhne spolehlivě z důvodu příliš rychlé tlakové špičky. Na tento prach jsem tedy rezignoval a stále nejlepší a nejuniverzálnější pro mě zůstává zatím Ba9 s tím to jede spolehlivě a přesně ve všem, jen to docela špiní. Další test hodlám provést už s Lovexem S020

modré 4,6grs, červené 4,7grs
Obrázek

25m modré
Obrázek
25m červené
Obrázek

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#80 » pon 7. bře 2022, 19:36

Zatečená zápalka vypadá tekhle nějak.


IMG_20220307_193049.jpg


Promiń,ale oba ty terče s rozptylem jsou docela trága
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Henry
Příspěvky: 357

Příspěvek#81 » pon 7. bře 2022, 21:12

Viděl bych to tak že bych zkusil i jiný střely pomeděné olovo a nebo jen olovo mazáne a nebo s barvou mě 124 FMJ litalo na 25 m ještě hůř. Kolik má ta FMJ když zmeriš průměr? Já jedu buď Ba9 nebo SP2 a jen sypane ze soudku.



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#82 » pon 7. bře 2022, 23:20

zarozak: K tvemu prebijeni mi tady chybi podstatna vec, a to jsou hodnoty pres hradla...
Takhle je to ciste orientacni, pokud se ridis tabulkama. Ja osobne mam taky zkusenost, ze prach je lenivejsi, nez udavaji tabulky. Takze je to opravdu spise startovaci informace.

Co se tyka soustrelu, bylo by fajn, kdyby jsi dal treba 10ran origo nabojema SB a hodil foto terce. A potom ty dalsi terce uz s prebijenkama. Aby se dalo odpichnout, jestli je chyba v naboji, nebo ve strelci. Nemyslim to spatne :)
Takhle se dostavas do faze, ze je to z casti takove vesteni z kristalove koule ;)

Co se tyka presnosti, mozna ten naboj prave potrebuje nasypat mene prachu, aby to litalo lepe. Bez hradel je to problem, protoze nevis jak to rychle leti...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#83 » úte 8. bře 2022, 08:46

Hradla mam, ale tyto posledni laborace jsem nemeril z toho duvodu, ze ten prach pro me neni spolehlivy univerzal do vseho. Kdyby to melo pro me potencial, tak bych to pri dalsi prilezitosti premeril. Pro me ucely dostatecna presnost je, kdyz z compacta udrzim celou skupinu v 10tce zeleneho trouby na 25m- velikost pivniho tacku. Toto mi staci a s jinyma laboracema s jinym prachem a jinou strelou to jde. Alsy FMJ pouzivam jen kvuli spolehlivosti a momentalni dostupnosti u zdroje, ale vim, ze s nima jde nastrilet mnohem lip napr. s Ba9

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#84 » úte 8. bře 2022, 15:24

univerzální prachy se jmenuji RS12 a S020, což nejsou Vectany, čili jsem OT :D chtěl jsem tím říct, že každej Vectan má svý ALE,
něčím jsou některý pro něco vhodnější, než zmíněný, pro nějaký kombinace jsou však nahov.....

kpt Pacička
k čemu rozměr střely, když neznáš jeho rozměry vývrtu ?



KapitánPacička
Příspěvky: 301

Příspěvek#85 » úte 8. bře 2022, 23:33

zarozak: Chapu, no kdyz se ti to s tim prachem proste nedari, nezbude nic jineho, nez pouzit jiny prach, vhodnejsi na tvoje pozadavky. Mimochodem taky uz jedu jenom na S020 a chutna to pistolim i samopalu.
Nemam duvod uz hledat jiny prach. Ale jak uz bylo psane, je to OT. Klidne ti muzu poslat do SZ, laborace ktere pouzivam.

4mike: Tu otazku pokladal Henry, na prumer strely.

Predpokladejme, ze jeho hlaven neni vystrilena. Kdyz s origo nabojema mu to trefuje. Takze kontrolni premereni strely, nic nepokazi. Spise pro overeni, jak to maji vyrobene presne. Protoze v minulosti, jim taky uteklo do prodeje, ruznych nepodarenych sarzi.



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#86 » pon 21. srp 2023, 18:07

Ahoj. Nedbaje dobré rady jsem koupil vectan 9 1/2 jako svůj první prach. A teď zjišťuji,že informací je na webu výrobce žalostně málo. Ať už je to oal nebo druh náboje. Potřeboval bych zkontrolovat jestli nejsem úplně mimo s laborací. Střílet se bude do terče že shadow 2 a Taurus Pt 24/7. Zápalky jsem sehnal jen fioci s+B zatím nejsou. Střely jsou ARES 9mm Luger dia .356, 115grs, RN FB NG EPRX chci dát 4gr prachu. A oal bude 28.8 ta je vyloženě vycucaná z matrice když jsem to na sucho zkoušel a pak náboje projel přes závěr v obou pistolích. Prosím o kontrolu vás zkušenější. Ať kdyžtak neohrožuju lidi na střelnici.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#87 » pon 21. srp 2023, 18:53

Deza> dal bych vic. Ja se stejnou 115gr strelou laboroval 0.3g (4.63gr) Vectanu 9 1/2 (sarze r. 2016) pri trochu kratsi OAL 28.2mm. Byla to pak presna laborace.



Deza
Příspěvky: 15

Příspěvek#88 » pon 21. srp 2023, 19:24

[quote="v.k."] Díky moc. Vyzkouším.



Návštěvník

Příspěvek#89 » úte 22. srp 2023, 01:24

Sice mám těžší střely, 8,3g, ale 3,2gr Ba9,5 stačí úplně v pohodě. Pokud bych potřeboval plnit nějaký výkonový faktor, tak bych ale musel přisypat. Hádal bych, že kolem 4gr na 115 střelu v poplastu by mělo stačit. Udělej si po deseti kusech sady odstupňovabé po 0,1gr a vyzkoušej. Podle mého názoru se ke 4,6gr moc nepřiblížíš.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#90 » úte 22. srp 2023, 01:24

Sice mám těžší střely, 8,3g, ale 3,2gr Ba9,5 stačí úplně v pohodě. Pokud bych potřeboval plnit nějaký výkonový faktor, tak bych ale musel přisypat. Hádal bych, že kolem 4gr na 115 střelu v poplastu by mělo stačit. Udělej si po deseti kusech sady odstupňovabé po 0,1gr a vyzkoušej. Podle mého názoru se ke 4,6gr moc nepřiblížíš.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů