Přebíjet nábojnice S&B nontox?



Alangorax
Příspěvky: 48

Příspěvek#31 » úte 25. bře 2014, 10:15

originální jehla od LEE stojí 45 korunek, upnout do soustruhu a diamantovým pilníkem na broušení nožů zbrousit z 1.55 na 1.35 (tahám to z paměti, tak snad nekecám), vzít nejjemnější pilník doleštit a na věky je pokoj ...

pilníky používám tyto:
http://eze-lap.com/products/diamond-hone-stone/

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#32 » úte 25. bře 2014, 10:16

mocima píše:Soustruzit z vrtaku je stejna blbost jak z hrebiku.

tady ale nikdo nemluvil o soustružení vrtáků, nejsme magoři omg :crazy: ...

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#33 » úte 25. bře 2014, 10:28

Francis píše:.... Hřebík bych klidně zakalil, ale bude to tenký hrot, a tak ho spíše "překalím" a praskne hned jen co se na něj podívám... :D


Hřebík nezakalíš.

Buď z vrtáku jak píšou kluci, nebo koupit ve Feroně metr pružinového drátu odpovídajícího průměru a z něj si nacvakáš jehel podle libosti. A nebo se vyprdnout na LEEčka, koupit rovnou pořádný matrice a nemusíš vymejšlet ptákoviny ;)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » úte 25. bře 2014, 10:50

Na konec tyčky po jehle LEE vyříznutý závit M5 (nejlépe upnuto v soustruhu aby to bylo v ose)
- klobouková matice M5 na špičce lehce zbroušená a vyvrtaná dírka na průměr vypichovacího trnu RCBS (vypadá jak hřebík s kulatou špičkou - jako ND prodával Anděl za pár korun)
- matice dotáhnutá na krev na konec tyčky (a ještě s Loctite) - šestihran matice sražen aby vlezl do hilzny (na 9L stačí i obrousit ve vrtačce)
- proleze spolehlivě vším a hlavně jde vytáhnout, takže nějaké třídění 9L vůbec neřeším
- už to tak mám několik let a několik 10tisíc Lugrů a teď i Makarovy
- pokud je hrot v ose tak projde i berdan ale makarovy teda třídím bo nechci být prase na lis
- asi tak nějak:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Patrik
moderátor
Příspěvky: 3539

Příspěvek#35 » úte 25. bře 2014, 15:43

Vrták má kalenou pouze pracovní část, stopka není kalená. Měla by jít dodatečně zakalit. Soustružím běžně. Hřebík lze nacementovat a pak zakalit.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#36 » stř 26. bře 2014, 11:38

HSSE vrtáky mají vic než dostatečně tvrdou i stopku



ianraider
Příspěvky: 565

Příspěvek#37 » stř 26. bře 2014, 15:10

Zdar kolegové. Používám matrice fy Redding a netřídím nábojnice na ntx a ostatní.Rozdíl poznám jen ve větším tlaku na páce. Zaregistroval jsem 3 velikosti zátravek u ntx nábojnic !!! Nemám páru,proč výrobce SB má v programu.Problémy nastanou u některých výrobců matric,nejvíc zřejmě podle ohlasů na forech a mezi střelci jde o LEE. Bylo již napsáno mnoho článků o těchto problémech,stačí jen zalistovat.

Uživatelský avatar
Oilman
Příspěvky: 77

Příspěvek#38 » stř 26. bře 2014, 18:59

V Loadmasteru se mi v Nontoxech jehly vytahovaly (ne lámaly), zkoušel jsem je lepit, ale moc to nefungovalo. Tak jsem v zoufalství objednal 30 ks nových jehel přes Titan reloading.com. Od té doby se nevytáhla ani jedna - mají průměr 1,4 a jsou tenčí jak originál. Fungují stoprocentně, od té doby cca 6000 kusů 9 x 19 a v pohodě...



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#39 » stř 26. bře 2014, 20:04

Jo jo nikdy se nezlomila , vždycky se vytáhla a pak už s ní nebyla řeč - už jsem ji nedokázal upevnit zpátky tak aby vydržela více než několik desítek nábojnic.
Jak jsem to upravil tak mám klid.
Jo a navíc vždy perfektně "zkalibrovanou" dírku :D

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#40 » ned 6. dub 2014, 11:47

Tak hlásím, že jsem LEE jehlu právě zlomil. Nebylo to ale v Nontoxu, nýbrž v nábojnici se zápalkou Berdan .....

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#41 » pát 11. dub 2014, 09:28

vyrobil jsem si novou jehlu podle příspěvku od pekoze
Aktuální cena 5ks náhradních RCBS hrotů u Anděla (Sports & Defence) 96kč
Vrtat kloboukovou matici doporučuji už našroubovanou na tyčce a v soustruhu, jinak těžko trefíte přesně osu.

EDIT - pokud by někdo chtěl, tak 2-3 hroty klidně přenechám dál. 5ks totiž bylo minimum pro nákup, ale nevěřím, že je do smrti odlámu ;)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#42 » pát 11. dub 2014, 13:09

Ať slouží :P
P.S.
Po napsání příspěvku jsem si uvědomil že jsem kdysi už jeden trn RCBS zlomil. Nbc byla zvenku v pořádku ale zjistil jsem že ze zátravky šikmo trčí jehla LEE kterou kdosi "ztratil", vy***l se na hledání a normálně to asi vystřelil, já ji zřejmě sebral, vypral ve vibračce a protože jsem spěchal tak jsem se nekouk dovnitř.
No a jehla RCBS sjela šikmo po jehle LEE a křuplo to (takže průmyslová sabotáž) . Je to sice dávno ale přiznejte se - KDO TO BYL darebáci :evil: :evil: :mrgreen: Tehdy mě to nasralo bo jsem musel rozebírat ten zalepený závit a spěchal jsem.



sheep
Příspěvky: 121

Příspěvek#43 » stř 15. říj 2014, 13:50

Sice hodně opožděně,ale přeci.Zkušenost s lee jehlou.Žádné broušení,ale zalepení jehly.Někdo píše že to nejde,ale jde.Lepidlo Loctite na hřídele-nerozebiratelný spoj.Drží perfektně.Nábojnice vyhazuju protože jich není tolik,když se nějaká přimotá opatrně ji propíchnu a jak bylo řečeno nevytáhne se.

Jinak nyní jehla vyrobená,tělo z obyčejného materiálu.Spodní část tvrzený vrták.Vyvrtáno,otočit,zalepit zkrátit na požadovanou délku.Cena skoro nic.Mám jich 5ks ještě jsem žádnou nezlomil.
Pokud bych měl ale přístup k většímu počtu NTX asi bych volil jinou matrici,třeba Dillon,nebo něco jiného.



buki
Příspěvky: 26

Příspěvek#44 » stř 4. led 2017, 21:21

Jaké máte zkušenosti jestli má vliv úzká zátravka na zážeh prachu standardní zápalkou? Nikdo se k tomu zatím nevyjádřil, tak se ptám. Dík



ineyaa
Příspěvky: 111

Příspěvek#45 » čtv 5. led 2017, 23:53

Vyskusal som zabrusit 1 univerzalny trn rucne pilnikom, lepsia by bola nejaka kotucova bruska, ale fungovalo to. Zatial som prepichol len 1 zapalku.

Nad tym uzsim otvorom som rozmyslal tiez, ale nakoniec som kupil 2mm vrtak a vsetky prevrtal :-).
Ak som moc netlacil na vrtak, tak som nabojnicu udrzal aj prstami. To mi prislo neskor pomale, tak som potom vzdy jednu postavil do otvoru v kombinackach, ktore lezali na pracovnej doske. Jemne stlacil kombinacky, aby sa nabojnica neotocila a <vzunk> z 1mm otvoru bol 2mm otvor.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů