Přebíjet nábojnice S&B nontox?



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#76 » stř 11. zář 2019, 06:48

Nutno si uvedomit ze ja psal o dost extremnim pouziti, kde se projevi i takove mezni stavy, ktere bezne neuvidis.
Amplituda unavoveho cyklu je podstatne vyssi a logicky pocet cyklu nizsi .Takze tisic Nontoxu bude exvivalent xx tisic obyc naboju...Wohlerovu krivku nezname, ale protoze jde o nizkocyklovou unavu muzeme se domnivat ze je dost strma. A praskaly po tisicovce konzistentne vsechny kalene vzorky (myslim ze 3 nebo 5ks). Naproti tomu jsem nezaznamenal pripad, kdy by jehla zhavarovala vlivem roztemovani ci jine poruse zavinene nedostatecnou tvrdosti. Proto jsem psal o nevhodnosti kaleni to co jsem psal.

Pozn.: trochu jina situace je pro .223Rem jehly s konusem, kterym formatuji vnitrni prumer krcku. Tam se ta tvrdost a oteruvzdornost po kaleni hodi.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#77 » stř 11. zář 2019, 07:06

Jaké materiály jsi teda testoval? Jaké byly výsledky jednotlivých testů? Vyšlo ti teda lépe raději nekalit a používat nějakou 15xxx s dostatečnou pevností?



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#78 » stř 11. zář 2019, 07:29

Musel bych se podivat do papiru, ale z tech uspesnych to byla urcite HSS (ekvivalent 19824) , pak obycejna uhlikova nastrojovka (myslim ze 19252).
Oboji kalene i nekalene. Pote co kalene praskaly, presel jsem na indukcni kaleni s zihanim na snizeni pnuti, ktere ted pouzivam pro HSS na jehly .223Rem celoformat.
Pro Luger pak HSS bez zuslechteni pro ty Nontoxy a obyc. nastrojovka bez zuslechteni pro normalni pouziti.
Zkousel jsem i jine materialy dle dostupnych vhodnych polotovaru, ale vesmes mely spatne vysledky. Myslim ze jsem zacal s beznou 12050, pak nejaky austeniticky nerez a jeste neco. 14xxx a 15xxx jsem myslim nezkousel a asi ani nechtel, nepredpokladal jsem na zacatku nutnost zuslechtovani a nebyly polotovary. Ted bych nejakou 15xxx, s tim co uz vim, pro .223Rem zkusil.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#79 » stř 11. zář 2019, 07:37

Trošku se v tom ztrácím. HSS je 19830. Obyčejnou nástrojovkou myslíš stabilku 19312? Protože ani jeden materiál (19824, 19252), který uvádíš, není běžně k dostání.
Indukční kalení myslíš s popouštěním? Žíhá se na snížení pnutí před obráběním, aby se v důsledku obrábění materiál nedeformoval, na kalení to nemá žádný vliv. Nehledě na to, že indukční kalení na takovém průměru nemá žádný jiný přínos, než obyčejné kalení. Celkově žíhání na snížení pnutí u těchto jehel v nástrojovce nemá význam. Já jsem teda špičky nechal chránit pastou i u 573 i u 436.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#80 » stř 11. zář 2019, 07:44

HSS i nastrojovek je cela rada. Ja mel a mam polotovary, hlavne kruhove tyce, z doby minule :)
Podobne vysledky bych cekal se vsemi HSS a pribuznymi nastrojovkami ktere koupis.
edit: to indukcni kaleni jen aby nebylo hluboke a zustalo houzevnate jadro. Daleko lip se to pri tomhle ohrevu kontroluje.
Naposledy upravil(a) v.k. dne stř 11. zář 2019, 07:52, celkem upraveno 2 x.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#81 » stř 11. zář 2019, 07:46

Ahaaaaaaa :D Nenápadně ve firmě rušíš sklad, jo? :D



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#82 » stř 11. zář 2019, 07:48

Nene. Kamarad soustruznik ma zasoby jeste z totace.



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#83 » úte 3. bře 2020, 17:23

Stewie, pls, poslal jsem SZ. Mám asi 2tis nontoxu a ohýbám jehly jak prd, rád bych zkusil Tvé kalené. Díky



fletchercz
Příspěvky: 45

Příspěvek#84 » úte 3. bře 2020, 17:52

Jednu má a opravdu to funguje :-)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#85 » stř 4. bře 2020, 06:28

Sorry! Jdu odepsat



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#86 » úte 6. říj 2020, 16:53

Nelenil jsem a od nejmenovaneho zdroje koupil dve jehly. Dorazily v poradku, vypadaji precizne udelane, vyzkousim o vikendu. Domnivam se, ze mne preziji obe.

Stewie diky :-)



jardao
Příspěvky: 54

Příspěvek#87 » úte 6. říj 2020, 22:43

Se divím, že se s tím vůbec zdržujete, Nontox-vyhodit, 9mm nábojnice jsou k sehnání na každé střelnici za cenu mosazi ve šrotu.Každá SB jde přebít Xkrát



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#88 » stř 7. říj 2020, 05:33

Tie ihly su dobre nielen na nejake nontoxy, ale aj chutovky ako berdan alebo .22LR v 9 mm nabojnici.

Pri prebijani na progresivnom lise s podavacom nabojnic pochopis, ze kontrolovat nabojnicu kus po kuse je VELMI spomalujuci faktor. Nu a ked sa pri obycajnej ihle pripletie take nieco, tak je vsecko v pr…

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#89 » stř 7. říj 2020, 06:36

jardao píše:Se divím, že se s tím vůbec zdržujete, Nontox-vyhodit, 9mm nábojnice jsou k sehnání na každé střelnici za cenu mosazi ve šrotu.Každá SB jde přebít Xkrát


Jako že budu přebírat cca 15-20tis nábojnic které ročně běžně spotřebuju? :lol:



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#90 » stř 7. říj 2020, 08:41

Machead, McFly:
Pro někoho, kdo si měsíčně přebije 100 ks na jednu návštěvu střelnice jsou naše "problémy" nemyslitelné :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů