Přebíjet nábojnice S&B nontox?



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#46 » úte 21. bře 2017, 07:25

Alangorax píše: z 1.55 na 1.35 (tahám to z paměti, tak snad nekecám)


Mohl by ses pls podívat, kolik je to přesně? Potřebuju si přebrousit tu svou jehlu a nechci to na několikrát zkoušet.

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#47 » úte 21. bře 2017, 07:42

Budeš mít asi rychlejší to vyzkoušet, Alangorax tu nebyl dva roky...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#48 » úte 21. bře 2017, 07:55

A jo...njn. Demontuju večer a zitra hodím v práci brusičovi.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#49 » úte 21. bře 2017, 07:59

Chlapci, když už jste to tady nakousli... Jsem ve stádiu že lis budu cca do týdne do dvou objednávat. Napadá mně tedy že bych měl určitě koupit i náhradní jehlu na vypichování zápalky, pro případ nehody (zlomení). Vzhledem k tomu že jsem to ještě na živo neviděl a na e shopu jsou popisky emericky.. Se chci zeptat: je to tohle ? http://cs.strobl.cz/lee-sq-index-rod-long/
+ otázka č 2 je tam verze "Rod" a "Long" která je na co ? Rozdíl, vhodnost... Dík předem za info.
Sorry za OT ale trochu to souvisí. Mám doma už nabírané nějaké nábojnice a už jsem z nich vytřídil cca 80 NONTOXů a jak to tady i jinde pročítám tak mám dilema zda vyhodit nabo ne... (Lis budu kupovat LEE CLASSIC TURRET)



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#50 » úte 21. bře 2017, 08:10


Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#51 » úte 21. bře 2017, 08:12

To jsem mamlas :-D , neumím hledat, DĚKUJI !



honzazd
Příspěvky: 156

Příspěvek#52 » úte 21. bře 2017, 08:36

Kup 2 jehly, jednu upni do vrtačky a pilníčkem ji trochu obrus. Já když už nemám klasiku hilzny tak vyměním jehlu a jedu jen nontox.

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#53 » úte 21. bře 2017, 09:27

Za cenu jedné jehly od strobla jinde koupíš téměř tři ;-) http://www.reloader.cz/cz/eshop/k/prisl ... pper/9623/



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#54 » úte 21. bře 2017, 09:29

ladaj: Ntvl...

Uživatelský avatar
ladaj
Příspěvky: 588
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » úte 21. bře 2017, 12:14

V nouzi se dá zalomená jehla vrátit do hry, na zbylé tyčce se na brusce vyrobí nová jehla. Možná to jde s velkou pečlivostí i ručně, já jsem pro vystředění a dosažení kulatosti brousil tyčku roztočenou ve vrtačce. Délkově to ještě vyjde upnout do matrice, chce to pak hodně přitáhnout matky. A brousit opatrně, na oživení je jediný pokus.



beda
Příspěvky: 236

Příspěvek#56 » úte 21. bře 2017, 12:24

jedinej důvod proč zalomenou jehlu brousit je vyzkoušet si jestli se mi to povede (kutil a hračička)
dát si tolik práce s něčím co stojí 70kč nedává smysl
ještě jsem neměl takovou nouzi, že by přebíjení nemohlo počkat 14 dní

jinak nontoxi nepřebíjím a když už nějakou seberu, tak použiju důlčik a kladivo (nemusím zápalku vyrazit, stačí 1 rána a už se dá normálně na lisu)

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#57 » úte 21. bře 2017, 21:49

beda píše:. . .
dát si tolik práce s něčím co stojí 70kč nedává smysl
ještě jsem neměl takovou nouzi, že by přebíjení nemohlo počkat 14 dní
. . .

Já mám starší matrice RCBS s krátkou jehlou. Ta se mi před ix lety při odzápalkování zlomila. Tehdy nebyly k dispozici e-shopy jak dnes. Takže jsem vzal zlomený vrtáček, hodně nahrubo obrousil vysokorychlostní bruskou, pak šup do vrtačky a diamantovým pilníčkem vybrousit tvar a doleštit jemnými smirky. Za cca půl hodiny jsem mohl pokračovat dál. Tu jehlu mám dodnes, odzápalkovala už několik tisíc (6- 8) nábojnic a je naprosto v pohodě. Pro někoho, kdo má třeba v bytě rozdělanou práci je to praktická zkušenost. Takže ano, někdo může čekat několik dnů a někdo zas třeba za cca půl hodinky "maká" dál :D
Nontoxy s malými zátravkami od té doby vyhazuju do šrotu. Protože používám nábojnice se stejným průměrem zátravky, moje náboje mají stejný průběh zápalu střelného prachu.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#58 » čtv 27. dub 2017, 17:59

Lis mám doma necelý měsíc a vyrobil jsem zatím cca 1500 nábojů. Nábojnice co jsem zatím stihnul posbírat (cca 3000) pečlivě třídím a už mám +/- 300 NONTOXů. Náhradní jehlu po přečtení předchozích stránek jsem objednal s lisem jednu do rezervy. Dneska mi to prostě nedalo a vyzkoušel jsem tedy NTX. Zkušenost je taková, že jak bylo na předchozích stránkách řečeno, je pouze větší tlak při vypichování. Jehlu jsem nijak neupravoval, udělal jsem na zkoušku 50ks z nábojnic NTX bez problémů... Lis mám LEE CLASSIC TURRET a matrice taky LEE.



ravo001
Příspěvky: 162

Příspěvek#59 » pát 28. dub 2017, 14:32

Jo a pak se ti jednoho dne stane to samý co mě...jeden nontox měl zátravku mírně vyosenou a dopadlo to jako na obrázku. Předtím jsem dělal určitě tak 100+ nontoxů a zvýšený tlak tam byl a jinak nic, tak jsem si řekl že v pohodě.
Ještě že Reloader je za rohem a dvě jehly jsou hned do foroty ;-)
untitled.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Sysop
Příspěvky: 411

Příspěvek#60 » pát 28. dub 2017, 14:45

Teda ja cumim. LEEho mam nekdy od konce 90. let, non-toxy jsem pritahl ze strelnic x-krat od doby, co je zacali delat a nikdy jsem s jehlou nemel problem, mam stale puvodni, ani jsem nevedel o jinem rozmeru zatravky. Zrejme Risa Lii drive pouzival uralskou ocel :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů