Přebíjet nábojnice S&B nontox?

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#16 » pon 24. bře 2014, 17:21

pokud ho jakkoli zaostříš, bude se zapichovat do zápalky a tu budeš při zpětným pohybu tahat zpátky do lůžka...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#17 » pon 24. bře 2014, 17:27

No a právě to "dokulata" zvyšuje sílu potřebnou k projití zátravkou... kdyby jsi udělal ostrý hrot takový, jako přikládám na fotce, tak by to šlo lehčeji.... podmínkou je ale dobrá souosost lisu....

Ale je to na každém, jak to dělá...

Jinak já s tím zkušenosti nemám... nikdy jsem ještě nepřebíjel.... ale jako strojař bych tu jehlu jako nejvhodnější pro případné zvětšení průměru zátravky viděl takhle...:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#18 » pon 24. bře 2014, 17:28

může být "tupá" . . ale jde o ty hrany, aby vyřízla větší průměr....

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#19 » pon 24. bře 2014, 19:10

Francis: to by propichovalo zápalky.



Chip
Příspěvky: 641

Příspěvek#20 » pon 24. bře 2014, 21:51

Hrot vyrazeci jehly v zadnem pripade nesmi byt ostry. Jak pise Sided, v tom pripade by jehla zapalky propichvala a nevyrazela. Nontoxove nabojnice cas od casu pouzivam a mel jsem s tim problemy dokud jsem pouzival matrici Lee. Kdyz jsem presel na Dillonackou matrici, tak problemy v podstate zmizely a nontoxovou nabojnici poznam jen podle nepatrme vetsiho odporu pri vyrazeni...

Uživatelský avatar
Majkl
Příspěvky: 361

Příspěvek#21 » pon 24. bře 2014, 22:08

CHIP
Nontoxove nabojnice cas od casu pouzivam a mel jsem s tim problemy dokud jsem pouzival matrici Lee. Kdyz jsem presel na Dillonackou matrici, tak problemy v podstate zmizely


Mám Lee Turrent, jehlu jsem neupravoval, Nontoxy běžně přebíjím (netřídím) a poznám to jen podle toho, že jehla má na začátku při vypichování větší odpor - než si udělá větší díru v nábojnici. Čert :twisted: aby se v těch informacích z fóra vyznal že?


jak říkám, někdy prostě jednoznačnou radu nenajdeš - musíš to vyzkoušet sám.

Až tu (Lee) jehlu v Nontoxu zlomím, tak to sem napíšu ;)

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#22 » pon 24. bře 2014, 22:23

Jojo :D . . každej to má jinak :D
Já zkusim vysoustružit jehlu z hřebíku a udělám jí tak zkosenou, jako tu injekční jehlu... ale trochu jí ztupím, aby se zápalky nenapichovaly... Zápalka se tedy napichovat nebude, ale do NONTOXovek to hezky vyřízne díru . . .

Uživatelský avatar
uncle
Příspěvky: 336

Příspěvek#23 » pon 24. bře 2014, 22:30

Neblázni s hřebíkem, ten ohneš... Vrták je jasná volba :idea:

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#24 » pon 24. bře 2014, 22:32

no nebo vrták . . . ;)



Valda83
Příspěvky: 150

Příspěvek#25 » úte 25. bře 2014, 01:30

No já jsem včera přebil asi 500 včel a jak na potvoru se mě to muselo stát na poslední včelce, dneska chci vypíchnout a jehla nikde :evil: no tak jediný co mě napadlo tak mám takovej malej, ale hodně silnej magnet tak jsem jezdil po všech včelkách až se u jedné chytla, no byla tam a na hilzně NX nechápu jak se mě to mohlo povést a to přebijím už přes rok a než jsem začal přebíjet tak tu všichni mluvili že NX vytahují jehly :?



mocima
Příspěvky: 227

Příspěvek#26 » úte 25. bře 2014, 06:07

Soustruzit z vrtaku je stejna blbost jak z hrebiku.
Hrebik je mekky, takze se bude ohybat.
Vrtak je uz zakaleny, tak se bude velice spatne soustruzit - bude ti pred nastrojem "uhybat".
Drz se starych postupu. Obrabej mekky material a pak ho tepelne zpracuj kalenim.
Nebo zakaleny material opracuj brousenim.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#27 » úte 25. bře 2014, 07:28

Valdo ty jsi měl spásný nápad s magnetem, já když se mi to stalo věděl že NX nábojnice vybírám tak jsem hledal ji :) Ale jak jsem odhazoval hotové do kelímku (modrý od 1L zmrzky z Lidlu) tak už jich tam bylo hotových cca 200ks :D ale NX jen jedna naštěstí..

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#28 » úte 25. bře 2014, 07:32

BTW: chlapi, měl by tu někdo možnost nechat vyrobit jehly do LEE na Lugra aby právě nemilosrdně brala i nontoxy? Třebas pokud má někdo možnost tak by se tu přidali i další zájemci ne? Klidně za jehlu z dobrého materiálu 150 kč dám. S tím že jsem původně strojař takže vím že pro vybaveného je to práce na 5 min (jde spíš o to zda by někdo chtěl "pomoci")



tempest
Příspěvky: 167

Příspěvek#29 » úte 25. bře 2014, 07:40

Ještě dlužno poznamenat k tématu, že jsou NTX a NTX - některý mají zátravku naprosto normální..
Já jsem na netřídění oddělal už dvě jehly (i když mám podezdření, že spíš za to mohl Berdan - jak já byl překvapenej, když jsem jich pak pár opravdu objevil) a nechal jsem si od kámoše vysoustružit rezervní. Ani sám nevím, jestli jsou lepší pevné od něj, nebo "vytahovací". Teď jedu na vytahovací a dá se to. Jeho mají nevýhodu, že ne zrovna dobře trefuje průměr do matice. Měl jsem volnou, že nešla dotáhnout a měl jsem i jednu, co jsem jí "dopasovával" kladivem...

Uživatelský avatar
Francis
Příspěvky: 127

Příspěvek#30 » úte 25. bře 2014, 09:41

mocima píše:Soustruzit z vrtaku je stejna blbost jak z hrebiku.
Hrebik je mekky, takze se bude ohybat.
Vrtak je uz zakaleny, tak se bude velice spatne soustruzit - bude ti pred nastrojem "uhybat".
Drz se starych postupu. Obrabej mekky material a pak ho tepelne zpracuj kalenim.
Nebo zakaleny material opracuj brousenim.


Tak je jasné, že nebudu soustružit vrták... vezmu požadovaný průměr vrtáku a jen ho zbrousím...
Jsem to nechtěl už dále rozebírat ... chci to nejdřív vyzkoušet.... Hřebík bych klidně zakalil, ale bude to tenký hrot, a tak ho spíše "překalím" a praskne hned jen co se na něj podívám... :D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů